Jan Matejko
Lot No.3
Album Królów Polskich
Warszawa,
Nakład Karol Miarka, 1910.
Nakład Karol Miarka, 1910.
Cena wywoławcza.
900 zł
Lot No.
4
Album Malarstwa Polskiego
Warszawa - Paryż,
Wydawnictwo Michała Arcta, [1913].
Cena wywoławcza.
1 900 zł
1 800 zł
Edgar DEGAS (1834-1917)
Lot No.10
Baletnica
litografia, papier; 43 x 30,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Degas (na kamieniu);
Cena wywoławcza.
1 600 zł
Eugeniusz ZAK (1884-1926)
Lot No.21
Comédiens en costumes de Mousquetaires [Aktorzy w kostiumach muszkieterów], 1902
ołówek, czarna kredka, papier; 21,5 x 17 cm;
datowane przez artystę w obrębie kompozycji: 14/ X 02
Cena wywoławcza.
2 400 zł
Feliks Kopera
Lot No.5
Dzieje malarstwa w Polsce
Kraków 1925-1929.
Cena wywoławcza.
2 000 zł
3 000 zł
Lot No.
8
Dzieje Powszechne Ilustrowane [16 tomów]
pod kierunkiem Ludwika Kubali; Wiedeń,
Nakład Fr. Bondy, [1894-1905].
Cena wywoławcza.
1 000 zł
1 500 zł
Lot No.
6
Kobieta w sztuce
Warszawa, Wydawnictwo
Michała Arcta [1910].
Michała Arcta [1910].
Cena wywoławcza.
1 900 zł
1 900 zł
Adam Mickiewicz
Lot No.7
Pan Tadeusz z illustracjami E. M. Andriollego
Lwów,
Wydawnictwo Altenberga, [1882].
Cena wywoławcza.
1 900 zł
1 800 zł
Stanisław KAMOCKI (1875-1944)
Lot No.18
Pomnik Bartolomea Colleoniego w Wenecji, 1907
ołówek, papier;
19 x 15 cm (w świetle oprawy).
Cena wywoławcza.
1 500 zł
Bronisław Piotr KOPCZYŃSKI (1882-1964)
Lot No.14
Stara piosenka
litografia, papier; 40,5 x 30 cm (odcisk płyty),
44 x 32 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
500 zł
Eugeniusz ZAK (1884-1926)
Lot No.20
Un ami peintre [Przyjaciel malarz], 1902
ołówek, czarna kredka, papier,
21,5 x 17 cm (w świetle oprawy);
datowane przez artystę p. d.: 13/ X 02
Cena wywoławcza.
2 400 zł
Józef HOLEWIŃSKI (1848-1917)
Lot No.13
Wyciąganie nowo odlanego dzwonu Zygmunta wobec króla i dworu w roku 1520
Jan MATEJKO (1838-1893) - według
drzeworyt sztorcowy, papier;
27 x 44 cm (w świetle oprawy);
drzeworyt sztorcowy, papier;
Cena wywoławcza.
700 zł
Malarz nieokreślony, XIX/XX w.
Lot No.161
Bad Karlsbrunn (Karlova Studánka)
olej, płótno;
37,5 x 47,5 cm;
37,5 x 47,5 cm;
Cena wywoławcza.
2 000 zł
1 900 zł
Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)
Lot No.104
Flisak
akwarela, tusz, gwasz, na podrysowaniu
ołówkiem, papier 49 x 33 cm;
sygn. l. d.: F.MW./ Romo 923(?)
ołówkiem, papier 49 x 33 cm;
Cena wywoławcza.
9 000 zł
Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Lot No.146
Głowa konia - kasztan, 1948
olej, tektura; 36,5 x 31 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1948;
Cena wywoławcza.
4 000 zł
3 800 zł
Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Lot No.147
Głowa konia - siwek, 1948
olej, tektura; 37,8 x 30 cm;
sygn. l. d.: Jerzy Kossak
sygn. l. d.: Jerzy Kossak
Cena wywoławcza.
4 000 zł
6 500 zł
Henryk PLICH (1904-1986)
Lot No.123
Góralskie amory, 1933
olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. i dat. l. d.: H. Plich 33
Cena wywoławcza.
4 800 zł
3 800 zł
Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)
Lot No.113
Huzar, ok. 1850-55
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
42 x 31 cm (w świetle oprawy).
Cena wywoławcza.
55 000 zł
40 000 zł
Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)
Lot No.124
Kobiety przy stawie, ok. 1970
olej, płótno; 60 x 73 cm;
sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ
sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ
Cena wywoławcza.
9 200 zł
Stanisław PACIOREK (1889-1952)
Lot No.135
Kwitnąca jabłoń
olej, tektura; 39,5 x 29 cm;
sygn. p. d.: St. Paciorek / Kraków
Cena wywoławcza.
2 000 zł
Grzegorz MENDOLY (1898-1966)
Lot No.150
Łódź rybacka, 1937
olej, tektura; 50 x 35 cm;
sygn. i dat. p. g.: G. Mendoly / -1937-
Cena wywoławcza.
7 600 zł
Artur MARKOWICZ (1872-1934)
Lot No.109
Modlący się Żydzi w bejt midrasz
pastel, karton; 32 x 50 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Artur/ Markowicz
sygn. l. d.: Artur/ Markowicz
Cena wywoławcza.
6 000 zł
4 000 zł