Lot No.
1
Gerard Philipe w sztuce “Ruy Blas” Victora Hugo, 1954
fotografia czarno-biała, brom, papier; 14 x 9 cm;
na awersie fotografii autograf artysty.
Cena wywoławcza.
500 zł
Lot No.
3
Słownik terminologiczny sztuk pięknych
Wydawnictwo Naukowe PWN,
Warszawa 1996 (wydanie nowe);
480 stron; oprawa: skóra; 25 x 18 x 3,5 cm.
Warszawa 1996 (wydanie nowe);
Cena wywoławcza.
400 zł
Leon CHROŚCICKI
Lot No.4
Porcelana - znaki wytwórni europejskich
wydanie II uzupełnione i poprawione;
Krajowa Agencja Wydawnicza, Warszawa 1991;
512 stron; oprawa: skóra; 24 x 18 x 3,5 cm.
Cena wywoławcza.
500 zł
500 zł
Ryszard BOBROW
Lot No.5
Srebra warszawskie XVIII i 1. połowy XIX wieku
ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie,
Warszawa 1991;
168 stron; oprawa: skóra; 22 z 24 x 2 cm.
Warszawa 1991;
Cena wywoławcza.
500 zł
Artur GROTTGER
Lot No.7
Cykle I-IV: Warszawa - Polonia - Lituania - Wojna
Lwow [1911].
Księgarnia H. Altenberga.
Księgarnia H. Altenberga.
Cena wywoławcza.
900 zł
Zofia STRYJEŃSKA
Lot No.9
Tańce Polskie. 11 wielobarwnych rotograwiur
Kraków 1929;
druk i nakład Drukarni Narodowej w Krakowie.
Teka: 40 x 31 cm;
Teka: 40 x 31 cm;
Cena wywoławcza.
3 900 zł
Artysta nieokreślony japoński, XIX w.
Lot No.11
Jelenie
drzeworyt barwny, papier; 47,5 x 27,5 cm;
l. d.: opis
l. d.: opis
Cena wywoławcza.
1 500 zł
Gerard SCOTIN (1642-1715)
Lot No.13
Stroje perskie - Perska Kobieta i Pers
Jean-Baptiste VANMOUR (1671-1737) - według
miedzioryt ręcznie kolorowany akwarelą, papier;
Cena wywoławcza.
1 600 zł
Feliks JABŁCZYŃSKI (1865-1928)
Lot No.14
Rynek Starego Miasta w Warszawie
własna technika graficzna, papier;
16,5 x 17 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
1 000 zł
1 000 zł
Eugeniusz ZAK (1884-1926)
Lot No.17
Wędrowiec
miękki werniks, papier;
16,5 x 11,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy).
Cena wywoławcza.
1 200 zł
Tadeusz KULISIEWICZ (1899-1988)
Lot No.18
Łodzie rybackie, 1982
piórko, tusz, papier; 21,5 x 36 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: Kulisiewicz 82
Cena wywoławcza.
1 000 zł
1 800 zł
Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)
Lot No.19
Wiejska chata
piórko, tusz, papier;
10,4 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
1 700 zł
Eugeniusz ZAK (1884-1926)
Lot No.21
Comediens en costumes de Mousquetaires [Aktorzy w kostiumach muszkieterów], 1902
ołówek, czarna kredka, papier; 21,5 x 17 cm;
datowane przez artystę
w obrębie kompozycji: 14/ X 02
datowane przez artystę
Cena wywoławcza.
3 600 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Lot No.23
Profil mężczyzny z wąsami, 1955
piórko, tusz, papier; 23 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d. monogram wiązany: 12 XI WH 55
Cena wywoławcza.
1 000 zł
1 000 zł
NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)
Lot No.25
Kościół
ołówek, papier; 20,7 x 14,5 cm (wymiar arkusza);
poniżej opis autorski: KOSYBOR-WIEŚ ROSYTASEŁO
Cena wywoławcza.
1 500 zł
Józef KIDOŃ (1890-1968)
Lot No.27
Portret dziewczynki, ok. 1920
węgiel, kredka, tektura brązowa;
59,5 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Kidoń
sygn. p. d.: Kidoń
Cena wywoławcza.
1 500 zł
Franciszek SUNDERLAND (1. poł. XX w.)
Lot No.101
Kościół - projekt architektoniczny
ołówek, akwarela, papier;
25 x 35 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
800 zł
Henryk GRUNWALD (1904-1958)
Lot No.103
Kamień i roślina, 1957
ołówek, tusz, akwarela, papier;
44,5 x 31 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
2 500 zł
Maja BEREZOWSKA (1898-1978)
Lot No.105
Flirt, 1968
piórko, tusz, akwarela, papier;
21 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: maja 68, poniżej opis: Panu Witkowi
Cena wywoławcza.
1 800 zł
1 800 zł
Aleksander AUGUSTYNOWICZ (1865-1944)
Lot No.107
Indyki
akwarela, papier; 38,8 x 64 (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Augustynowicz
sygn. l. d.: Augustynowicz
Cena wywoławcza.
5 000 zł
Stanisław Eliasz RADZIKOWSKI (1869-1935)
Lot No.108
Tatry z górą Gerlach w tle, 1912
akwarela, papier; 35,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: SER / 1912
sygn. p. d.: SER / 1912
Cena wywoławcza.
1 900 zł
2 200 zł
Władysław SERAFIN (1905-1988)
Lot No.109
Zachód słońca nad zatoką
pastel, papier; 31 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: W Serafin
sygn. i dat. l. d.: W Serafin
Cena wywoławcza.
2 900 zł
Lot No.111
Na plaży - Nicea, 1925
akwarela, papier; 36,5 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
Cena wywoławcza.
4 000 zł
Jan PERDZYŃSKI (1869-1902)
Lot No.113
Powrót z polowania
akwarela, gwasz, papier;
35,5 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jan Perdzyński
sygn. p. d.: Jan Perdzyński
Cena wywoławcza.
7 600 zł
Hiacynt ALCHIMOWICZ (1841- po 1897)
Lot No.116
Kobieta cerująca
akwarela, papier; 39 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: H. Alchimowicz
sygn. l. d.: H. Alchimowicz
Cena wywoławcza.
2 800 zł
Stanisław KONARZEWSKI (1914-1999)
Lot No.118
Góralskie tańce
gwasz, papier; 28 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. KONARZ-KONARZEWSKI
Cena wywoławcza.
2 000 zł