Jan BUŁHAK (1876-1950)
Lot No.1
Rusinowiec pod Mińskiem
fotografia czarno-biała, brom, papier; 11,2 x 16 cm;
sygn. suchym tłokiem p. d.: J. BUŁHAK /WARSZAWA
w prostokącie.
w prostokącie.
Cena wywoławcza.
1 000 zł
Lot No.
2
Dwa albumy z fotografiami rodziny Tołłoczków
1/ Album pokryty brązową skórą;
2/ Album pokryty skórą zielonawą,
zamszową, tłoczoną
zamszową, tłoczoną
Cena wywoławcza.
2 500 zł
1 900 zł
Lot No.
3
Jan Kiepura - para fotografii portretowych
1. fotografia czarno biała, 25,2 x 20,2 cm;
2. fotografia czarno-biała, 25,2 x 20 cm;
Cena wywoławcza.
500 zł
Ryszard BOBROW
Lot No.4
Srebra warszawskie 1851-1939
Srebra ze zbiorów Muzeum Narodowego
w Warszawie - cz. I i II.
285 stron; oprawa: skóra, 21,5 z 24 x 3,5 cm;
w Warszawie - cz. I i II.
Cena wywoławcza.
400 zł
2 600 zł
E. Kowecka, M. i J. Łosiowie, L. Winogradow
Lot No.5
Polska porcelana
Zakład Narodowy im. Ossolińskich Wydawnictwo 1975;
212 stron oraz 186 stron z rycinami;
Cena wywoławcza.
400 zł
400 zł
Bonaventura GENELLI (1798-1863), J. BURGER
Lot No.7
Porwanie Europy
miedzioryt, papier; 24 x 70,5 cm (wymiar kopmpozycji);
u dołu drukowany opis: B. Genelli pinx,
J. Burger sculps.
J. Burger sculps.
Cena wywoławcza.
1 500 zł
Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)
Lot No.9
Cietrzew, 1929
litografia, papier; 42,5 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Sichulski 1929 (ołówkiem)
Cena wywoławcza.
1 200 zł
Paweł STELLER (1895-1974)
Lot No.11
Gaździnka z Cieszyńskiego
drzeworyt, papier; 28 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: P Steller 1936 (ołówkiem);
Cena wywoławcza.
600 zł
Tadeusz KULISIEWICZ (1899-1988)
Lot No.12
Wieś w górach - z teki: „Szlembark”, 1931
drzeworyt, papier; 21 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: TKulisiewicz (ołówkiem)
Cena wywoławcza.
1 500 zł
1 500 zł
Stanisław SCHWARZ (1 poł. XX w.)
Lot No.13
Portret mężczyzny,1930
autolitografia, papier; 51 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: St. Schwarz / 31 / X 930/
(autolitografia)
(autolitografia)
Cena wywoławcza.
1 600 zł
Jan RUBCZAK (1884-1942)
Lot No.15
Ulica Floriańska - widok od kapliczki Matki Bożej w Bramie Floriańskiej, po 1926
litografia barwna, papier;
27 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Rubczak.
sygn. p. d.: Rubczak.
Cena wywoławcza.
600 zł
600 zł
Józef MEHOFFER (1869 -1946)
Lot No.17
Projekt ornatu - środkowa część kolumny
węgiel, papier kalkowy,
53 x 70 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
4 600 zł
4 600 zł
Józef MEHOFFER (1869-1946)
Lot No.19
Projekt ornatu - część górna kolumny
węgiel, papier kalkowy,
68 x 43 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
4 600 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Lot No.21
Portret mężczyzny, 1954
piórko, tusz, papier; 24 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d. monogram wiązany, tuszem: WH .
Cena wywoławcza.
1 200 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Lot No.22
Portret mężczyzny przy stole, 1968
długopis, papier; 28,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil / Hofman / 1968
Cena wywoławcza.
1 000 zł
1 000 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Lot No.23
Akt kobiety stojącej - szkic, ok. 1910
ołówek, papier; 42 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. monogram wiązany, tuszem: WH
Cena wywoławcza.
2 500 zł
Jan MATEJKO (1838-1893)
Lot No.25
Zestaw trzech rysunków:
Buczacz, Studia głów,
Madonna z Dzieciątkiem i portret męski
Cena wywoławcza.
10 000 zł
10 000 zł
Juliusz KOSSAK (1824-1899)
Lot No.26
Zestaw dwóch ilustracji do „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza:
„Poloneza czas zacząć!”,
„Robak ratujący Hrabiego przed strzałami Rosjan”;
Cena wywoławcza.
8 000 zł
16 000 zł
Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)
Lot No.101
Na balu
akwarela, piórko, tusz lawowany, papier;
17,3 x 16 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: AU
sygn. p. d.: AU
Cena wywoławcza.
1 500 zł
Lot No.105
Igraszki przy winie
piórko, tusz lawowany, akwarela, papier;
27 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: AU
sygn. p. d.: AU
Cena wywoławcza.
2 200 zł
Mieczysław SZCZERBIŃSKI (1900?-1981)
Lot No.107
Polowanie zimą
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
33 x 48 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
2 600 zł
Lot No.109
Kąpiel w morzu - Na plaży w Nicei II, 1925
18,2 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem).
sygn. l. d.: WW (ołówkiem).
Cena wywoławcza.
4 000 zł
Karol HILLER (1891-1939)
Lot No.111
Łódź, 1927
olej, tektura, papier; 21,5 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: K.HILLER/ 27
Cena wywoławcza.
7 000 zł
5 600 zł
Jan RUBCZAK (1884-1942)
Lot No.113
Nad kanałem w Martiques
akwarela, papier; 34 x 49 cm (w świetle oprawy):
sygn. p. d. (ołówkiem): Jan Rubczak
Cena wywoławcza.
9 000 zł
9 000 zł
Andrzej [Jędrzej] GRABOWSKI (1833-1886)
Lot No.114
Portret dziewczyny na tle kresowego miasteczka, 1862
akwarela, papier; 23,5 cm x 17,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: 1862 / JGrabowski
Cena wywoławcza.
3 000 zł
Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)
Lot No.116
Portret kobiety, ok. 1930
pastel, papier, 66,5 x 48 cm (w świetle owalnej oprawy);
sygn. z lewej strony: T. Axentowicz (ołówkiem).
Cena wywoławcza.
10 000 zł
9 500 zł
Aleksander LASZENKO (1883-1944)
Lot No.117
Motyw z Tozeur, 1937
olej, płótno naklejone na sklejkę; 35,5 x 49,5 cm;
sygn., dat. i opis p. d.: A Laszenko / Tozeur 37.
Cena wywoławcza.
6 000 zł
Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)
Lot No.119
Akt nad morzem
olej, tektura; 49,5 x 35 cm;
sygn. l. d.: St. Żurawski
sygn. l. d.: St. Żurawski
Cena wywoławcza.
3 000 zł
3 000 zł