Michał GORSTKIN WYWIÓRSKI (1861-1926)
Lot No.126
Chata wśród wzgórz
olej, płótno naklejone na tekturę; 18 x 29,5 cm;
sygn. p. d.: M. G. Wywiórski
sygn. p. d.: M. G. Wywiórski
Cena wywoławcza.
4 500 zł
Marian WAWRZENIECKI (1863-1943)
Lot No.128
OWI-TOS-A ! Smok
olej, tektura; 31 x 25 cm;
sygn. l. d.: M.W. / [swastyka];
Cena wywoławcza.
3 000 zł
Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)
Lot No.130
Kwiaty lata
olej, tektura; 24,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: B. RYCHTER - JANOWSKA.
Cena wywoławcza.
8 000 zł
Jan Czesław MONIUSZKO (1853-1908)
Lot No.132
Szach! mat!, 1902
olej, płótno; 91 x 122 cm;
sygn. u dołu: J. C. Moniuszko A. D. 1902.
Cena wywoławcza.
15 000 zł
Zygmunt ROZWADOWSKI (1870-1950)
Lot No.133
Polski szwoleżer Gwardii Napoleońskiej
olej, tektura; 40,5 x 34 cm;
sygn. p. d.: Z Rozwadowski 1915.? (słabo czytelne)
Cena wywoławcza.
9 000 zł
8 000 zł
Ignacy ZYGMUNTOWICZ (1875-1947)
Lot No.134
Po polowaniu na łosia
olej, tektura; 26,5 x 36,5 cm;
sygn. p. d.: I. Zygmuntowicz
sygn. p. d.: I. Zygmuntowicz
Cena wywoławcza.
4 000 zł
4 000 zł
Władysław CHMIELIŃSKI (1911-1979)
Lot No.136
Pędzą sanie
olej, płótno; 50,5 x 70,5 cm;
sygn. l. d.: Wł. Chmieliński
sygn. l. d.: Wł. Chmieliński
Cena wywoławcza.
12 000 zł
9 000 zł
Emil LINDEMAN (1864-ok. 1945)
Lot No.138
Na targu
olej, tektura; 24,5 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: E. Lindeman
sygn. p. d.: E. Lindeman
Cena wywoławcza.
4 500 zł
Ludwik de LAVEAUX (1891-1969)
Lot No.140
Palma, 1932
olej, tektura; 47 x 36 cm;
sygn. i dat. l. d.: L.de LAVEAUX 1932
Cena wywoławcza.
2 000 zł
Wiktor KORECKI (1890-1980)
Lot No.142
Pejzaż z mostkiem o zachodzie słońca, 1945
olej, płyta fakturowana; 61 x 72 cm;
sygn. i dat. p. d.: WIKTOR KORECKI / 1945
Cena wywoławcza.
6 500 zł
Irena WEISS-ANERI (1888-1981)
Lot No.144
Stara jabłoń - Kalwaria, ok. 1979
olej, tektura; 49 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri
sygn. p. d.: aneri
Cena wywoławcza.
8 000 zł
Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)
Lot No.146
Róże żółte
olej, tektura; 30 x 50 cm;
sygn. l. d.: A. Karpiński;
sygn. l. d.: A. Karpiński;
Cena wywoławcza.
12 000 zł
Janina MUSZKIETOWA (1903-1956)
Lot No.148
Kwiaty
olej, sklejka; 63 x 55 cm;
sygn. l. d.: J. Muszkietowa;
sygn. l. d.: J. Muszkietowa;
Cena wywoławcza.
4 500 zł
Stanisław KAMOCKI (1875-1944)
Lot No.149
Martwa natura z owocami, ok. 1910
olej, płótno; 68,5 x 87,5 cm;
sygn. p. d.: St Kamocki;
sygn. p. d.: St Kamocki;
Cena wywoławcza.
20 000 zł
20 000 zł
Lot No.150
Jastrzębia Góra, 1903
olej, płótno; 80 x 120 cm;
sygn. i dat. l. d.: MG. Wywiórski 1903
Cena wywoławcza.
39 000 zł
33 000 zł
Józef RAPACKI (1871-1929)
Lot No.151
Wiosna, 1904
olej, płótno; 90 x 120 cm;
sygn. l. d.: JÓZEF RAPACKI / 1904 ROK
Cena wywoławcza.
90 000 zł
65 000 zł
Leon LEWKOWICZ (1888 lub 1890-1950)
Lot No.152
Portret kobiety, 1931
olej, płótno; 59,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Leon Lewkowicz 31
Cena wywoławcza.
2 500 zł
Bernhard Christian BORCHERT (1863-1945)
Lot No.154
Akt z łabędziem - Wiosna
olej, płótno; 61 x 46,5 cm;
sygn. l. d.: B. Borchert
sygn. l. d.: B. Borchert
Cena wywoławcza.
12 500 zł
Stanisław BATYCKI (1912-?)
Lot No.156
Kraków 1848 - Wiosna Ludów, ok. 1948
olej, płótno; 82 x 110 cm;
sygn. l. d.: S. Batycki;
sygn. l. d.: S. Batycki;
Cena wywoławcza.
7 500 zł
Juliusz SŁABIAK (1917-1973)
Lot No.157
W cygańskim taborze
olej, płótno; 55,5 x 75,5 cm;
sygn. l. d.: Juliusz Słabiak
sygn. l. d.: Juliusz Słabiak
Cena wywoławcza.
3 000 zł
3 000 zł
Leonardo BAZZARO (1853-1937)
Lot No.158
Alta dimora Alpestre - Na przełęczy
olej, płótno; 189 x 120 cm;
sygn. u dołu: L. Bazzaro
sygn. u dołu: L. Bazzaro
Cena wywoławcza.
30 000 zł
Malarz nieokreślony cechowy, XVII w.?
Lot No.160
Pokłon Trzech Króli
olej, płótno; 79 x 89,5 cm
Cena wywoławcza.
3 500 zł
Malarz nieokreślony zachodnioeuropejski,XIX w
Lot No.162
Portret dzieci z królikiem
olej, płótno dublowane;
77 x 61 cm
77 x 61 cm
Cena wywoławcza.
7 600 zł
Ludwig von LANGENMANTEL (1854-1922)
Lot No.164
Kąpiel Wenus
olej, płótno; 61 x 118 cm;
sygn. l. d.: L. v. Langenmantel
Cena wywoławcza.
6 000 zł
Malarz nieokreślony neapolitański?, XVIII w.
Lot No.166
Kwiaty - para obrazów
olej, płótno dublowane,
23,5 x 48 cm (wymiar każdej z prac);
Cena wywoławcza.
16 000 zł
Joachim KAHANE (1890-1943)
Lot No.201
Czytający księgę, lata 30. XX w.
blacha miedziana repusowana, srebrzona galwanicznie;
28 x 24 cm; sygn. l. d.: J. KAHANE
Cena wywoławcza.
3 500 zł
Joachim KAHANE (1890-1943)
Lot No.202
Gilgamesz rozrywający lwa, lata 30. XX w.
blacha miedziana repusowana; 37,5 x 29 cm;
sygn. p. d.: Kahane;
sygn. p. d.: Kahane;
Cena wywoławcza.
4 000 zł
4 000 zł
Mathurin MOREAU (1822-1912)
Lot No.203
Po łowach
brąz, wys. 41 cm;
sygn. na podstawie: Math. Moreau / Hors Concours
oraz stempel odlewni
oraz stempel odlewni
Cena wywoławcza.
10 000 zł
Stanisław SZUKALSKI (1893-1987)
Lot No.205
Puchar Gordona Bennetta - prototyp pucharu balonowego, 1936
brąz, wys. 40 cm;
sygn. na podstawie 1936 SZUKALSKI VII
- odlew współczesny
- odlew współczesny
Cena wywoławcza.
8 000 zł
8 000 zł