Angelika KAUFFMANN (1741-1807)-według

1
Scena alegoryczna - Piękno kierowane przez roztropność odrzuca dowcip gardząc nagabywaniem szaleństwa olej, blacha; 33 x 40,5 cm (owal);
Obraz poprzednio był w zbiorach Elżbiety z Radziwiłłów Czartoryskiej (1917-2021)
estymacja: 22 000 - 28 000 zł

2
Lustro ścienne, neorokokowe drewno sosnowe, lipowe, gipsatura, złocenie na pulment, biała polichromia; tafla lustrzana; 136 x 72,5 x 15 cm.
Europa Środkowa, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

4
Bransoletka z brylantami ruchomo połączone geometryczne elementy wysadzane 9 szt. brylantów o masie łącznej ok. 0.10 ct (Si-P2/G-J),
złoto pr.0.585, masa całkowita 8.320 g.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

6
Wisior ze szmaragdem okrągły, fasetowany szmaragd naturalny o masie ok.0.55 ct w oprawie, łańcuszek, złoto pr.0.585, masa całkowita 2.050g
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

8
Pierścionek z szafirem złoto pr.0.583, masa całkowita 3.520g, rozm.pierścionka 18
Wyrób został wykonany w latach 1950-1960, Związek Radziecki.
estymacja: 7 000 - 8 400 zł

10
Pierścionek z diamentami złoto pr.0.750, masa całkowita 2.190g, rozm.pierścionka 14
Wyrób został wykonany w okresie międzywojennym XXw.
estymacja: 7 600 - 9 100 zł

11
Pierścień damski pojedynczy, owalny topaz dymny w szlifie kaboszon w oprawie z dekoracją filigranową, srebro pr.ok.0.925, masa całkowita 12.940g, rozm.pierścienia 19
estymacja: 400 - 500 zł

12
Pierścień damski emalia złotnicza, srebro pr.ok.0.925, masa całkowita 11.400g, rozm.pierścienia 17
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

18
Szkatuła zdobiona kamieniami srebro (od spodu znak próby? 13) wewnątrz złocone, kamienie - agat, jadeit, ametyst, nefryt, turkus, chalcedon?, kwarc różowy, lapis lazuli.
Polska?, 1 poł. XX
estymacja: 10 000 - 11 000 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

19
Półakt kobiety olej, tektura; 50 x 34,5 cm;
sygn. p. g.: St. Żurawski.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Grzegorz ŚMIGIELSKI (ur. 1960)

20
Piękno ruchu, 1998 olej, płótno; 41 x 27 cm;
estymacja: 1 200 - 1 800 zł

21
Monumentalna równowaga, 1998 olej, płótno; 41 x 27 cm;
sygn. p. d.: GŚ;
estymacja: 1 200 - 1 800 zł

Stanisław ZAWADZKI (1878-1960)

23
Modlitwa, 1924 olej, płótno dublowane (wosk); 72 x 56,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: St. Zawadzki 1924 r.
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Fritzi ULREICH, XIX/XX w.

24
Madonna z Dzieciątkiem, 1903 olej, płótno; 120 x 79 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: F. Ulreich / Wien 1903.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Artysta nieokreślony francuski? (XIX w.) - wg Bartolomé Esteban MURILLO (1617-1672)

26
Matka Boska Madrycka olej, blacha; 14 x 10,5 cm (wymiar w świetle oprawy);
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Zygmunt GAWLIK (1895-1961)

28
Bukiet kwiatów na stoliku olej, tektura; 68 x 50 cm;
sygn. p. d.: Gawlik Zygmunt.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Józef MULARCZYK (1916-2009)

29
Bukiet za bukiet olej, płótno; 60 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. MULARCZYK 95;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Janusz JAROSIEWICZ (1894-1974)

30
Kwiaty w bordowym wazonie olej, płyta; 60 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: Jarosiewicz.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

GUGLIELMO MEURON & COMP. (czynny od 1770); CARUS [vel CARRUS] (czynny od 1735)

31
Zegar symboliczny brąz złocony, emalia, marmur biały; wys. 32 cm.
Francja, Paryż, 4 ćw. XVIII w.
estymacja: 27 000 - 30 000 zł

Henri CHAPU (1833-1891)

32
Jeanne d'Arc w Domremy brąz; wys. 36 cm.
Francja, Paryż, odlewnia Ferdynanda Barbedienne; pierwowzór z 1872 r. / odlew 1 ćw. XX w.
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Auguste MOREAU (1834-1917)

33
Wieczorna bryza brąz, podstawa toczona marmurowa; wys. 45,5 cm.
Francja (?), odlew późniejszy ? - 1 poł. XX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Jean GARNIER (1853-1910)

34
Skrzypaczka brąz polichromowany; wys. 68 cm.
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 8 500 - 10 000 zł

Auguste MOREAU (1834-1917)

35
Dziewczyna z książką brąz; wys. 43 cm; szer. 18 cm; głęb. 17 cm.
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Maximilian DELIUS (ur. 1958)

37
Szczęście małżeńskie brąz patynowany, marmurowa podstawa; wys. fig.: 33 cm, wys. całkowita: 37,5 cm;
sygn. i nr na nodze mężczyzny: MDS / 1/100.
estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Roland KOŚCIÓŁEK (ur. 1988)

39
MilLady, 2023 ceramika szkliwiona; 24 x 16 x 13 cm;
sygn.: ROKO [pieczątka od wewnątrz rzeźby].
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Krystyna NOWAKOWSKA (ur. 1953)

41
Anioł ziemi, 2000 r. brąz patynowany, kamień, wys. całkowita: 32,5 cm;
sygn. na pracy: NOWAKOWSKA
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Marek SIERPIŃSKI (1954-2014)

42
Zwycięstwo brąz niklowany; 62,5 x 12 x 10 cm;
sygn. u dołu : monogram wiązany "MS", M. SIERPIŃSKI / W WA.
estymacja: 8 500 - 10 000 zł

Marek SIERPIŃSKI (1954-2014)

43
Ona (wiosenne) brąz patynowany; 56,5 x 9,5 x 8 cm;
sygn. u dołu : monogram wiązany "MS", SIERPIŃSKI / W WA;
estymacja: 6 500 - 8 000 zł

47
Wachlarz kość, tusz, papier, akwarela, gwasz, złocenia, folia srebrna; wys. 27 cm; szer. po rozłożeniu 49 cm.
Europa Zachodnia, k. XVIII w.
estymacja: 2 300 - 2 800 zł

48
Parasolka tkanina, bambus, papier-maché, skóra, metal; dł. 57 cm; średnica 71 cm.
Azja, Daleki Wschód, 2 tercja XX w.
estymacja: 500 - 600 zł

50
Rączka i komplet końcówek do parasolki damskiej, w etui stal oksydowana, złocenie, mosiądz; rączka - wys. 9 cm, szer. 7,5 cm, końcówki dł. 2 cm.
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 2 600 - 2 800 zł

51
Kapelusz damski, czarny, aksamitny z szarfami konstrukcja tekturowa, ryps, aksamit, pasmanteria.
Austria?, k. XIX- pocz. XX w.
estymacja: 150 - 300 zł

52
Zestaw 2 par rękawiczek damskich „wyjściowych” Europa Zachodnia, Polska?, ok. 1920-1930.
estymacja: 400 - 500 zł

54
Torebka balowa art déco mosiądz srebrzon, zamknięcie zdobione rytą dekoracją kwiatową zwieńczone kaboszonem (czarne szkło?/agat?), podszycie z irchy.
Europa Zachodnia, lata 20. XX w.
estymacja: 1 000 - 1 100 zł

55
Torebka balowa srebro; 16,5 x 18,5 cm, waga 84 g.
Polska?, ok. 1930.
estymacja: 500 - 600 zł

57
Torebka balowa z łańcuszkiem srebro? pr. 800; 17 x 19 x 0,5 cm, waga 363 g.
Europa Zachodnia?, 1 ćw. XX w.
estymacja: 800 - 900 zł

58
Torebka balowa z łańcuszkiem srebro pr. 750; 17,5 x 16 x 1 cm, waga 308 g.
Austro-Węgry, złotnik „JD”, ok. 1920 (przed 1922)
estymacja: 900 - 1 100 zł

59
Torebka balowa art déco srebro pr. 800, szkło kobaltowe (guzy zapięcia); 13 x 13 x 1 cm (wymiar bez łańcuszka i kutasików).
Czechosłowacja, ok. 1935
estymacja: 450 - 500 zł

61
Torebka balowa alpaka srebrzona, siatka lutowana, szkło kobaltowe (guzy zapięcia); 17 x 6 x 1 cm.
Niemcy?, 1 ćw. XX w.
estymacja: 400 - 450 zł

62
Torebka damska art déco z zamknięciem sprężynującym
metal (mosiądz?), koraliki szklane, jedwab (wewnątrz); 2,5 x 19,3 x 2,5 cm.
Francja?, 3 ćw. XX w.
estymacja: 350 - 400 zł

65
Zestaw 3 portmonetek damskich na bilon koraliki ze szkła barwionego w masie, zapięcia z blachy mosiężnej, podszycie dwóch portmonetek z irchy.
Europa Zachodnia, 1 ćw. XX w.
estymacja: 400 - 500 zł

67
Portmonetka damska na łańcuszku art déco metal srebrzony?, wewnątrz złocony; 9 x 6,3 x 3 cm.
USA, firma „EAM”, ok. 1930.
estymacja: 200 - 250 zł

68
Puzderko na monety srebro, pr. 84; waga 61 g; wym.: 7 x 5 x 1,5 cm.
Prostokątne, z zaokrąglonymi narożami, z dekoracją geometryczną na całej powierzchni;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

70
Lornetka teatralna w futerale mosiądz barwiony na brunatno, szkło, skóra barwiona na brunatno; 3,5 x 9,7 x 5,2 cm.
Włochy, Messyna, Giuseppe Squerri, ok. 1910.
estymacja: 200 - 300 zł

71
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

72
Zestaw toaletowy art déco w składzie: lusterko, szczotka
srebro pr. 800, giloszowane, tworzywo sztuczne, szczecina naturalna.
Szwajcaria?, ok. 1930
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

73
Lusterko art déco srebro pr. sterling, emalia jasnoniebieska rowkowa, tafla lustrzana fazowana.
Anglia, Birmingham, ok. 1930
estymacja: 600 - 700 zł

Karol Filip MALCZ (czynny od 1828-1864, firma do 1939)

74
Lusterko podręczne z herbem Korczak srebro próby 84 cechowane; dł. 14,3 cm, szer. 4,5 cm.
Warszawa, lata 50.- 60. XIX w.
estymacja: 3 400 - 4 000 zł