PACYKÓW - Fabryka Fajansu i Terakoty Aleksandra Lewickiego w Pacykowie

601
Grupa rodzajowa - dwie kobiety, z listem, koszami i robótką fajans (delikatny), farby ceramiczne, szkliwo ołowiowe; wys. 53,5 cm;
Polska, XX w. (lata 20./30.).
estymacja: 20 000 - 23 000 zł

BERLIN - Królewska Manufaktura Porcelany (KPM)

602
Putto na delfinie; z zespołu Geburt der Schönheit - dekoracji stołu (Tafelaufsatz) porcelana biała; wys. 21 cm; model - Paul Scheurich (1883-1945), proj. 1939/40,
realizacja powojenna (lata 60. / 70. XX w.).
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

ROSENTHAL AG - zakład filialny Bahnhof -Selb

603
Murzynek serwujący indyka porcelana, farby naszkliwne (połyskliwe i matowe), złocenia, wys. 33 cm;
model przedwojenny Hugo Meisela, realizacja - połowa XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

ĆMIELÓW - Fabryka Porcelany i Wyrobów Ceramicznych

604
Pan Twardowski na kogucie porcelana, farby naszkliwne z natrysku i malowane ręcznie, złocenia;
wys. 22 cm; proj. Tadeusza Szafrana z ok. 1930 r., realizacja powojenna.
estymacja: 1 700 - 1 900 zł

MIŚNIA - Państwowa Manufaktura Porcelany

605
Wydra porcelana biała; wys. 24,5 cm; model Maxa Essera (1885-1945) z ok. 1926 roku,
realizacja powojenna (1961?).
estymacja: 3 700 - 4 200 zł

KÖNIGLICHE PORZELLAN MANUFAKTUR (KPM)

606
Chłopiec z owocami porcelana biała; wys. 10,5 cm; Berlin, wg modelu Friedricha Eliasa Meyera z ok. 1775 roku, powtórzenie XX w.
estymacja: 800 - 1 000 zł

NYMPHENBURG - Królewska Manufaktura Porcelany w Nymphenburgu /k. Monachium (zał. 1753)

607
Para puttów - alegorie Wiosny (Flora) i Lata porcelana biała, wys. 11 i 11,5 cm; Niemcy, pocz. XX w.
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

608
Para kotków porcelana, farby podszkliwne;
Nieokreślona wytwórnia europejska, XX w.
estymacja: 800 - 1 000 zł

LUDWIGSBUR - Książęca Fabryka Porcelany w Ludwigsburgu (Wirtembergia)

609
Cztery figurki rodzajowe - dwie ogrodniczki, żniwiarka i mężczyzna z mufką porcelana, farby naszkliwne, wys. ok. 12 cm;
Niemcy, XIX w. (XVIII/XIX w.?)
estymacja: 5 300 - 6 300 zł

610
Para flakonów toaletowych porcelana, farby naszkliwne, złocenia, złocenia wypukłe, wys. ok.14 cm;
Francja, wytwórnia nieokreślona, około poł. XIX w.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

611
Wazka dekoracyjna (krater) z miniaturami rodzajowymi i dekoracją ornamentalną porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 18 cm; Nieustalona wytwórnia, Austro-Węgry lub Czechy,
naśladownictwo porcelany wiedeńskiej, 1. poł. XIX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

612
Popiersie w kapeluszu (zawoju?) ceramika spieczona z połyskliwym, kryjącym szkliwem; wys. ok. 33 cm;
Nieustalona pracownia-atelier europejskie, wyrób o charakterze autorskim, XX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Rudolf SIEMERING (1835-1905)

613
Plakieta ceramiczne - reliefowy portret starego Żyda ceramika spieczona w kolorze szarym, szkliwo ołowiowe barwione;
29,6 x 24,6 cm; Niemcy, XIX / XX w.
estymacja: 3 500 - 4 200 zł

614
Tondo z głową Chrystusa w koronie cierniowej terakota, średn. 25,5 cm;
Nieustalony warsztat-pracownia europejska, XIX/XX w.- XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

Stanisław WOJCIESZYŃSKI-WOSTAN (1915-1989)

615
Popielniczka z motywem zoomorficznym - fantastycznym ptakiem glinka ceramiczna z półmatowym szkliwem;
wys. 12,5 cm, dł. 16 cm, szer 11 cm; XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

616
Filiżanka jasmin z miniaturą: dwie kobiety w pejzażu, ze spodkiem porcelana, farby naszkliwne, złocenia, lekkie przetarcia złoceń;
Francja , ok. 1830-1840.
estymacja: 3 600 - 4 200 zł

HUTSCHENREUTHER - Porzellanfabrik Carl Magnus Hutschenreuther, Hohenberg (zał. 1814)

617
Serwis obiadowy z ceglasto-szarą dekoracją kwiatową porcelana, druk barwny, złocenia; razem: 65 naczyń;
Niemcy, 1901-1933 (po 1914?).
estymacja: 6 500 - 7 000 zł

618
Wazon z motywem kwiatowej gałązki szkło barwione w masie, powlekane, farby naszkliwne, emaliowe; wys. 21 cm.
Czechosłowacja?, XX w.
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

619
Przycisk na biurko szkło millefiori, wys. 5,5 cm; średnica 7,5 cm.
Francja, Baccarat, lata 40. XIX w.
estymacja: 4 400 - 5 200 zł

WMF - Württembergische Metallwarenfabrik (czynna od 1880)

701
Koszyk do chleba plater cechowany (biegnący struś/ WMF/G - w tarczy); wys. 17 cm , szer. dł. 24 cm, głęb. 18 cm.
Niemcy, Geislingen, ok. 1920
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

J. FRAGET - Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych (firma czynna 1824-1944)

702
Imbryczek do herbaty plater cechowany; wys. 9,5 cm, szer. 21 cm, głęb. 11 cm.
Warszawa, 1897-1915.
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

703
Naczynie na kawior szkło, plater cechowany; wys. 7 cm;
Warszawa, 1915.
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

704
Patera "Alegoria nocy" stop metali srebrzony niecechowany, szkło; wys. 33 cm;
Niemcy?, k. XIX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

BERNDORFER METALLWARENFABRIK - Arthur KRUPP

705
Łopatka i widelec do ryb środka stołu plater cechowany; łopatka - dł. 32 cm; widelec - dł. 27,5 cm.
Austria, Berndorf k. Wiednia, 1 ćw. XX w.
estymacja: 900 - 1 000 zł

WÜRTTEMBERGISCHE METALLWARENFABRIK [WMF]

706
Kubełek do chłodzenia szampana plater cechowany; wys. 22 cm, szer. 28 cm, głęb. 21 cm
Geislingen, 1935-1945.
estymacja: 2 400 - 2 600 zł

Lasarus POSEN WITWE - wdowa po Lazarusie Posenie (firma czynna 1869-1938)

707
Para świeczników srebro próby 800 cechowane; wys. 22,3 cm; waga 1859 g.
Niemcy, Fankfurt nad Menem, k. XIX w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

I. HIRSZPRUNG - Wytwórnia Naczyń Srebrnych Spółka z o.o. (czynna od 1937 do 1939)

708
Pucharek kiduszowy srebro próby 3 cechowane; wys. 16,5 cm;
Polska, Kraków, lata 30. XX w. (po 1936)
estymacja: 1 300 - 1 400 zł

Szymon STANECKI (ok. 1746-1813, czynny od 1776)

709
Kubek srebro próby 12 cechowane; wys. 10 cm, średnica 15,5 cm; waga 179 g.
Warszawa, ok. 1800.
estymacja: 4 000 - 4 600 zł

710
Para świeczników srebro próby 12 cechowane; wys. 22,4 cm; waga 443 g.
Polska, 2 ćw. XIX w.
estymacja: 5 200 - 6 000 zł

W. SZKARŁAT

711
Świecznik chanukowy srebro próby 3 cechowane; wys. 69 cm;
Warszawa, 1921-1931.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Wacław GŁOWACKI (1828-1908)

712
Cukiernica skrzynkowa srebro częściowo złocone próby 4 cechowane; wys. 10 cm, waga 723 g.
Kraków, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 5 200 - 6 000 zł

SEMIA - Wytwórnia Sreber Dawida SIEMIATYCZA (1880-?)

713
Patera ze srebrnym okuciem szkło bezbarwne, kryształowe, szlifowane, srebro próby 3 cechowane; wys. 5,2 cm, średnica 28,3 cm.
Polska, Warszawa, ok. 1930.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Jan Fryderyk SUCK (czynny od ok. 1820- 1854?)

714
Mlecznik srebro próby 11 cechowane; wys. 13,2 cm, waga 309 g.
Kalisz, lata 30. XIX w.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

Spółdzielnia Pracy Przemysłu Artystycznego ORNO (czynna 1949-2003)

715
Kabaret do przypraw z Syrenką Warszawską srebro próby 3 cechowane; wys. 7 cm; waga 65 g;
Warszawa, proj. Teresa ASIK, ok. 1960 (przed 1963)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

716
Pucharek srebro próby 12 cechowane; wys. 17,5 cm, waga 218 g.
Polska?, ok. poł. XIX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

717
Cukiernica z łyżeczką srebro próby 84 wewnątrz złocone, cechowane; waga cukiernicy z łyżeczką 390 g.
Moskwa, 1824.
estymacja: 5 200 - 6 000 zł

718
Korona na głowę świętego srebro złocone próby 800 i ok. 900 niecechowane, szkła imitujące kamienie szlachetne;
wys. 18,5 cm; waga 381 g. Europa Środkowa lub Wschodnia, ok. połowy XIX w
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

719
Cukiernica srebro częściowo złocone próby 84 cechowane; wys. 14,5 cm; waga 520 g.
Rosja, Moskwa, 1832.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

720
Tabakierka srebro złocone próby 2 cechowane; wys. 2 cm, waga 87 g.
Paryż, 1819-1938.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

721
Cukiernica skrzynkowa srebro częściowo złocone, próby 3 cechowane; wys.12,5 cm, waga 341 g.
Austro-Węgry, 1867-1872.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

722
Skarbonka srebro próby 12 cechowane; wys. 16 cm; waga 229 g.
Niemcy, ok. poł. XIX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Edmond TÉTARD (czynny 1880-1901; od 1903 TÉTARD FRERES)

723
Cukiernica srebro próby 1 (950) cechowane; wys. 17 cm, waga 439 g.
Paryż, k. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

724
Pudernica do cukru pudru srebro częściowo złocone, próby sterling (925), cechowane; wys. 23 cm, waga 328 g.
Anglia, Londyn, 1882.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

725
Koszyk do owoców srebro cechowane; szkło; wys. 24 cm; (z uchwytem), waga srebra 547 g.
Europa Zachodnia, lata 20. XX w.
estymacja: 7 500 - 8 500 zł

Victor BOIVIN (czynny od 1881-ok. 1920?)

726
Łopatka i widelec do ryb środka stołu srebro próby 1 (950) cechowane, plater cechowany; waga łączna 346 g.
Paryż, k. XIX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

WHITING MANUFACTURING Co. (czynna 1840-1926)

727
Łyżka do sosu srebro próby sterling cechowane; dł. 22,5 cm; waga 167 g.
USA, k. XIX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Firma Samuel KIRK & SON

728
Nóż i widelec do krojenia wędlin i mięsa srebro próby sterling cechowane, stal cechowana; waga łączna 167 g.
USA, l. 20.-30. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

Franz MOSGAU (firma czynna 1806-1960)

729
Łopatka i widelec do ryb środka stołu srebro próby 800 cechowane, metal złocony; waga łączna 201 g.
Berlin, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł