James Jebusa SHANNON (1862-1923)
Lot No.232
Michaelmas - córka artysty Kitty jako Ewa ze złotym jabłkiem
olej, płótno, 114,4 x 80 cm
Cena wywoławcza.
42 000 zł
Władysław BAKAŁOWICZ (1833-1903)
Lot No.234
Portret damy, 1891
olej, płótno, 116 x 89,5 cm;napis autorski i sygnowanie p. d.: A. Liebert phot. / LBakalowicz / pinxit / 1891
Cena wywoławcza.
85 000 zł
Michalina KRZYŻANOWSKA (1883-1962)
Lot No.236
Pejzaż z białymi chmurami
olej, tektura, 25,5 x 39 cm (w świetle oprawy)sygn. p. d.: MichalinaKrzyżanowska
Cena wywoławcza.
8 000 zł
Irena WEISS - ANERI (1888-1981)
Lot No.238
Pejzaż z kwitnącymi drzewami
olej, tektura, 30 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri
Cena wywoławcza.
8 000 zł
Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)
Lot No.240
Przy płocie, 1916
olej, płótno, 152,5 x 53,5 cm;
sygn. l. d.: Jacek Malczewski
Cena wywoławcza.
79 000 zł
Adolf GUGGENBERGER (1896-1933)
Lot No.242
Młyn w Kaiserthal
olej, płótno, 80,5 x 60 cm;
sygn. p. d.: AGuggenberger/ München.
Cena wywoławcza.
11 500 zł
Zygmunt MENKES (1896-1986)
Lot No.244
Kwiaty w wazonie
olej, płótno, 81,5 x 49 cm;sygn. p. d.: Menkes
Cena wywoławcza.
85 000 zł
Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)
Lot No.246
Róże żółte
olej, tektura, 38 x 50 cm;sygn. z lewej: A. Karpiński
Cena wywoławcza.
11 500 zł
Zygmunt MENKES (1896-1986)
Lot No.248
Kwiaty na stoliku
olej, płótno, 116 x 73 cm; sygn. p. d.: Menkes
Cena wywoławcza.
160 000 zł
Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)
Lot No.250
Drużba krakowski, ok. 1960
olej, płótno, 40 x 50 cm;
sygn. l. d.: Jerzy Potrzebowski
Cena wywoławcza.
4 000 zł
Wojciech KOSSAK (1856-1942)
Lot No.252
Na widecie, 1939
olej, tektura, 50 x 60 cm;sygn. p. d.: Wojciech Kossak/ 1939
Cena wywoławcza.
27 000 zł
WITKOWSKI, XX w.
Lot No.254
Na polnej drodze
olej, tektura, 24,3 x 34,5 cm;sygn. p. d.: Witkowski
Cena wywoławcza.
3 000 zł
Ferdynand RUSZCZYC (1870-1936)
Lot No.256
Fale morskie
olej, plótno naklejone na tekturę, 30 x 46,6 cm;Na odwrocie: nalepka z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie
Cena wywoławcza.
40 000 zł
Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)
Lot No.258
Portret generała Bijaka, ok. 1890
olej, płótno, 44,5 x 30,5 cm;
sygn. z prawej strony po środku: J. Malczewski
Cena wywoławcza.
49 000 zł
Teofil KWIATKOWSKI (1809-1891)
Lot No.260
Miniatura: Portret młodej kobiety, 1845
gwasz, złocenia, kość, 5 x 4 cm;sygn. z lewej: T. Kwiatkowski;
Cena wywoławcza.
6 400 zł
Feliks SYPNIEWSKI (1830-1902)
Lot No.262
Młody góral, 1863
olej, płótno, 76 x 62 cm;
sygn. p. d.: F. Sypniewski / War.[szawa] 1863
Cena wywoławcza.
32 000 zł
Malarz nieokreślony, XVII w.
Lot No.264
Wesołek pijący wino (Wesoły pijak)
w manierze Davida Teniersa II zw. Młodszym (1610 Antwerpia-1690 Bruksela)olej, deska, 18,5 x 15 cm;
Cena wywoławcza.
25 000 zł
Malarz nieokreślony
Lot No.266
Portret damy
w manierze portretów Jana de Bray(ok. 1627 Haarlem -1697 Amsterdam)olej, deska, 24,2 x 18,5 cm;
Cena wywoławcza.
19 000 zł
Nicolaes BERCHEM (1620-1683)
Lot No.268
Pejzaż z pasterzem i praczką
olej, deska, 35,4 x 43,6 cm (w świetle ramy);
Cena wywoławcza.
95 000 zł
Georges OMERTH (zm. 1925)
Lot No.402
Kamieniarz
brąz, podstawa z czarnego kamienia, wys. 22 cm; sygn. na podstawie: G. Omer[th]
Cena wywoławcza.
1 600 zł
Edward WITTIG (1879-1941)
Lot No.404
Spoczynek
brąz, wys. 26 cm, dł. 31 cm;sygn. na podstawie: E.Wittig.
Cena wywoławcza.
20 000 zł
Lot No.
406
Immaculata
drewno lipowe, polichromowane, złocone;
wys. 29,5 cm; Polska, ok. poł. XVIII w.
Cena wywoławcza.
2 300 zł
Lot No.
408
Personifikacja (Obfitości ?)
drewno lipowe, pierwotnie polichromowane;Krąg lwowskiej rzeźby rokokowej, ok. 1770-90
Cena wywoławcza.
18 500 zł