MALARZ NIEOKREŚLONY, XIX/XX w.
Lot No.1
Widok Gdańska, 1910
olej, płótno; 26,5 x 42,5 cm;
data p. d.: 1910.
data p. d.: 1910.
STEFAN DOMARADZKI (1897-1983)
Lot No.3
Paryż - Ogrody, 1929
olej, tektura; 18,5 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany l. d.: S. Domaradzki 1929 Paris.
Monogramista J.K., 1 poł XX w.
Lot No.5
Ogród, 1922
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, brązowy papier żeberkowy; 36 x 55 cm;
sygn. p. d.: Jul K... / 922 (sygnatura dalej nieczytelna).
ROYAL DUX BOHEMIA
Lot No.7
Papuga kakadu na konarze
biskwit porcelany, farby naszkliwne matowe (częściowo z natrysku);
wys. 39,5 cm, podstawa 12 x 9,5 cm;
ROSENTHAL AG SELB
Lot No.9
Wazon z bukietami róż w złoconych obramieniach
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 42 cm, średn. podst. 13 cm;
sygn. druk zielenią chromu: korona / Rosenthal / SELB BAVARIA / R / KUNST - ABTEILUNG
MIŚNIA
Lot No.11
Filiżanka ze spodkiem ze stylizowanym motywem chińskim
porcelana, farby naszkliwne, złocenie; filiżanka: 5 x 8,5 x 6,7 cm, spodek śr.: 11 cm;
oznaczenie kobaltem podszkl. na spodzie: dwa skrzyżowane miecze.
TWARDOCICE / HARPERSDORF
Lot No.15
Szklanica - Pamiątka z Harpersdorfu
szkło przeźroczyste, malowane (farby emaliowe), złocone; 8,5 x 7 cm.
Śląsk?, XX w.
Śląsk?, XX w.
Lot No.
17
Krater do chłodzenia szampana
cyna pokryta wtórnie srebrzeniem cechowana (PELTRO 95% i monogram wytwórcy FR wiązane - w kartuszu); wys. 22 cm, średnica 8,5 cm.
Włochy, 1 poł. XX w.
Włochy, 1 poł. XX w.
Lot No.
21
Puzderko z reliefową scenką rodzajową na wieku
srebro pr. 13 (812), wybijane; 2,3 x 5,1 x 8,1 cm, waga 75 g;
cechy fantazyjne na spodzie (min. Gdańska).
Lot No.
25
Zegar wiszący
obudowa drewniana skrzynkowa, system bicia godzin, półgodzin, mechanizm do regulacji; 80 x 39 x 17 cm.
Niemcy, pocz. XX w.
Niemcy, pocz. XX w.
Lot No.
27
Serwantka neorokokowa
mahoń, mosiądz, szkło, 138,5 x 67,5 x 30 cm.
Europa Zachodnia, XIX / XX w.
Europa Zachodnia, XIX / XX w.
ZOFIA LIPIŃSKA (1898-1981)
Lot No.101
Chrystus, 1947
ołówek, pastel, papier; 17 x 14 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: ZLipińska 947 (ołówkiem).
ARTYSTA NIEOKREŚLONY, XIX / XX w.
Lot No.103
Słodkie owoce
olej, płótno; 59 x 78 cm;
napis. l. d.: Naximbeni
napis. l. d.: Naximbeni
JAN WRONIEWSKI (1905-?)
Lot No.108
Kwiaciarki w Krakowie
olej, tektura; 17 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: JWroniewski.
sygn. l. d.: JWroniewski.
ARTYSTA NIEOKREŚLONY
Lot No.110
Pejzaż nadwodny z pałacem
akwarela, papier; wym. w świetle passe-partout: 9 x 12 cm.
ARTYSTA NIEOKREŚLONY
Lot No.112
Kwiaty - para obrazów
szkło drukowane?, malowane; 23 x 17,5 cm (w świetle oprawy).
Stan zach.: odpryski gipsatury na ramach.
WILLIAM HOGHART - WEDŁUG
Lot No.114
Sceny rodzajowe - 4 grafiki
staloryty, papier; od 15 x 15 cm, 16 x 17 cm (w świetle passe-partout);
rytowali T. E. Nocholsou, Armstrong, T. Phillibrown; Londyn 1833 r.
STEFAN CENTOMIRSKI (UR. 1928)
Lot No.116
Zabawne cudowce
grafika wym. papieru 50 x 72,5 cm; sygn. p. d. Stefan Centomirski z lewej "Zabawe cudowce" III 1960.Moskwa
JADWIGA BOHDANOWICZ-KONCZEWSKA (? -1943)
Lot No.202
Idąca kobieta
brąz patynowany, podstawa marmurowa; wymiar: 32 x 12,8 x 8,2 cm, wys. figury: 29 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: "Paris / 1922 / JB [gmerk artystki] Bohdanowicz"