z czarnego filcu; krawędzie obszyte złotym galonem; od frontu kokarda-rozeta trójkolorowa w barwach francuskich, z nałożonym
warkoczem pasmanteryjnym i złoconym guzikiem;
filc, pasmanteria; wys. 12 cm, szer. 41 cm, głęb. 17 cm; Francja, XIX w.