Franciszek ŻMURKO (1859-1910)

Lot No.
1
Teka „Boudoir Frn. Żmurko”, 1886 rotograwiura, papier; teka niekompletna: zawiera 12 plansz, w tym 9 z reprodukcjami (4 odbitki oprawione), reszta puste plansze;
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Władysław CHMIELIŃSKI (STACHOWICZ) (1911-1979)

Lot No.
2
Rynek Starego Miasta w Warszawie akwarela, ołówek, papier; 49 x 33 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Wł. Stachowicz.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Franciszek SUNDERLAND, 1. poł. XX w.

Lot No.
3
Stare Miasto w Warszawie, 1928 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier naklejony na tekturę; 29 x 35,5 cm;
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

Lot No.
4
Scena symboliczna akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 21,5 x 30,5 cm.
Cena wywoławcza. 500 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

Lot No.
5
Leśna droga jesienią olej, płyta; 34 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WIKTOR KORECKI.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Antoni ZALESKI (1824-1885)

Lot No.
6
Połów olej, płyta; 43 x 35,5 cm;
sygn. l. d.: A Zaleski.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Antoni ZALESKI (1824-1885)

Lot No.
7
Trofeum olej, tektura; 43 x 35,5 cm;
sygn. l. d.: A Zaleski.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Eugeniusz DZIERZENCKI (1905-1990)

Lot No.
8
Na fali, 1958 olej, tektura; 12 x 9 cm;
sygn. l. d., na odwrocie nalepka z opisem.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Maurice MENDJIZKI - Maurycy MĘDRZYCKI (1890-1951)

Lot No.
9
Portret mężczyzny z cygarem, 1914 olej, płótno; 73 x 59,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: Mendjizky / 1914.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Prymus MILEWSKI (1822-1890)

Lot No.
10
Para w strojach ludowych olej, płótno; 35 x 22 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: P. Milewski.
Cena wywoławcza. 500 zł

Stanisław DYBOWSKI (1895-1956)

Lot No.
11
Kuty, przed 1939 olej, tektura; 37 x 45 cm;
sygn. l. d.: St. Dybowski / Kuty.
Cena wywoławcza. 500 zł

Stanisław BORYSOWSKI (1906-1988)

Lot No.
12
Żywiec zimą olej, tektura; 23 x 30,5 cm;
sygn. p. g.: Borysowski.
Cena wywoławcza. 500 zł

Gregorio FIDANZA (1759-1823) - w typie

Lot No.
13
Rybacy ciągnący sieć olej, płótno dublowane, 77 x 60,5 cm.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Mathurin MOREAU (1822- 1912)

Lot No.
14
Po łowach upolowanego ptaka, w lewej trzyma łuk. Rzeźba na okrągłym cokole;
brąz; wys. 41 cm;
sygn. na podstawie: Math. Moreau / Hors Concours oraz stempel odlewni
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Lot No.
15
Nauczanie Marii drewno lipowe, polichromowane i złocone; wys. 21 cm.
Północne Włochy, 1. poł. XVIII w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Igor MITORAJ (1944 - 2014) - według

Lot No.
16
Torso brąz patynowany, podstawa marmurowa; wys. 10 cm, z podstawą 13 cm;
u dołu: MITORAJ.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Paweł ALTHAMER (ur. 1967), Monika SZAMBELAN-ALTHAMER (ur. 1966)

Lot No.
17
Facio asamblaż, technika własna, tkanina; wym. całkowity: 31 x 22 x 15 cm.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Paweł PIERŚCIŃSKI (1938-2017)

Lot No.
18
Skóra - z cyklu „Portret Ziemi Kieleckiej”, 1967 fotografia czarno-biała, brom, papier; 37,5 x 48 cm (w świetle passe-partout);
opisana na odwrocie: Z cyklu Portret Ziemi Kieleckiej / Skóra Brom 1967.
Cena wywoławcza. 500 zł

NATALIA LL (1937-2022)

Lot No.
19
Ptaki wolności, 2002 fotografia barwna, papier; 18,7 x 12,6 cm (w świetle passe-partout); 39 x 32,5 cm (w ramie);
opisana na odwrocie: NATALIA LL / PTAKI WOLNOŚCI / 2002.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

NATALIA LL (1937-2022)

Lot No.
20
Ptaki niebieskie, 2003 fotografia barwna, papier; 15 x 15 cm (w świetle passe-partout); 33 x 33 cm (z ramą);
opisana na odwrocie: Natalia LL / "VOLVCRES COELI / PTAKI NIEBIESKIE / ..
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1947)

Lot No.
21
Kształt intymnej iluzji litografia barwna, papier; 92 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. ołówkiem p. d.: Olbiński; l. d.: 145/250.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

Lot No.
22
Czytający litografia barwna, papier; wym.: 33 x 24 cm;
sygn. oł. l. d.: Lebenstein, odbitka numerowana oł. l. d.: 69/100.
Cena wywoławcza. 500 zł

Jan TARASIN (1929-2009)

Lot No.
23
Forma [Łódź], 1990 serigrafia zielona, papier; 40 x 30 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: JTarasin 90.
Cena wywoławcza. 500 zł *
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Jan TARASIN (1929-2009)

Lot No.
24
Bez tytułu, 1990 serigrafia brązowa, papier; 40 x 30 cm (wymiar arkusza);
sygn. ołówkiem p. d.: JTarasin 90.
Cena wywoławcza. 500 zł *

Magdalena ABAKANOWICZ (1930-2017)

Lot No.
25
Wnętrze 1, 2002 tusz na podrysowaniu ołówkiem, papier; 29 x 41 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: M. Abakanowicz 2002.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Jerzy FLISAK (1930-2008)

Lot No.
26
Akt tusz, papier; 28,5 x 21 cm;
na odwrocie stempel: 'PRACA MOJEGO OJCA / JERZEGO FLISAKA / Z LAT … TYCH FLISAK' (długopisem) oraz ołówkiem: rys. J. Flisak / 59/6
Cena wywoławcza. 200 zł

Piotr POTWOROWSKI (1898-1962)

Lot No.
27
Akt leżący gwasz, papier; 28 x 35,5 cm (w świetle passe-partout).
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Zdzisław SALABURSKI (1922-2006)

Lot No.
28
Kompozycja, 1979 technika mieszana, karton; 41 x 58 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: Z. Salaburski. 79.
Cena wywoławcza. 500 zł

Lot No.
29
Kompozycja, 1979 technika mieszana, karton; 60 x 43 cm;
sygn. l. d.: Z. SALABURSKI. 79.
Cena wywoławcza. 500 zł

Edward DWURNIK (1943-2018)

Lot No.
30
Tulipan akryl, płótno; 17,5 x 13 cm;
sygn. i dat. p. d. 2018 / EDWURNIK.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Alfred ABERDAM (1894-1963)

Lot No.
31
Anioły olej, płótno; 77 x 80 cm;
sygn. p. d.: Aberdam, na odwrocie oznaczenie czarną farbą No 58 (numeracja autorska?).
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Maciej LACHUR (1927-2008)

Lot No.
32
Ranny partyzant, przed 1963 olej, tektura, 78 x 42 cm;
sygn. l. d.: M. LACHUR;
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Georges SPIRO (1909-1994)

Lot No.
33
Bez tytułu - Krajobraz surrealistyczny olej, płótno, 54,5 x 45,5 cm;
sygn. p. d.: Spiro.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Lot No.
34
Para amfor ozdobnych ze scenami rodzajowymi porcelana, farby naszkliwne, złocenia; 20,5 x 13 x 9 cm, 22 x 13 x 9 cm.
Stan zach.: przetarcia złoceń.
Cena wywoławcza. 500 zł

K.P.M. BERLIN

Lot No.
35
Dwie wazki serwisowe do lodów porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
wys. z pokrywą 26 cm; średnica 18 cm;
Cena wywoławcza. 1 000 zł

F. BERNSTIEL

Lot No.
36
Zestaw do ryb secesyjny na 6 osób srebro pr. 800; w składzie widelec do transzowania ryb o dług. 24,5 cm, 6 szt. noży o dług. 22 cm, 6 szt. widelców o dług. 18 cm; waga łączna 681 g.;
Cena wywoławcza. 500 zł

Lot No.
37
Para filiżanek dobieranych srebro; wym. całkowite: 4,2 x 8,2 x 8,2 cm oraz 3,8 x 9,1 x 9,1 cm; waga łączna: 92 g;
ozn. na spodzie.
Cena wywoławcza. 500 zł

Lot No.
38
Zegar kominkowy z figurą flecisty - Improwizacja onyks, brąz? złocony; 48 x 30 x 17,5 cm;
zegar zwieńczony pełnoplastyczną figurą muzykującego młodzieńca, sygn. w masie FERRAND;
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Lot No.
39
Chrystus na krzyżu kość zwierzęca, tkanina, rama drewniana malowana złotą farbą; 27 x 21 cm.
Francja, XIX / XX w.
Cena wywoławcza. 500 zł

Lot No.
40
Zestaw trzech pater miedź?; 4 x 31 x 25 cm;
ozn. na spodzie: WMF.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Lot No.
41
Żyrandol i kinkiet - dobierane mosiądz; żyrandol sześcioświecowy wym. całkowity: 60 x 60 x 60 cm, kinkiet dwuświecowy wym.: 26 x 28,5 x 17 cm.
Cena wywoławcza. 500 zł

Lot No.
42
Barek drewno, okleina, mosiądz; 73 x 78 x 41,5 cm.
Europa Zachodnia, 2 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 500 zł

Lot No.
43
Barek drewno, mosiądz; 77 x 92 x 46,5 cm
Cena wywoławcza. 500 zł

Lot No.
44
Słupek marmur; 94,5 x 23 x 22 cm.
Stan zach.: liczne odpryski.
Cena wywoławcza. 500 zł

Lot No.
45
Lampka na biurko, elektryczna metal (mosiądz), szkło; wys. 27 cm; dł. 34 cm; szer. 21,5 cm.
Europa Środkowa?, ok. 1915.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Lot No.
46
Kandelabr - korona brąz złocony; 63 x 43 x 18 cm.
Stan zach.: brak podstawy świecznika.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Lot No.
47
Lustro ścienne, wiszące drewno złocone, tafla lustrzana; 67,5 x 99 cm.
Włochy, XX w.
Cena wywoławcza. 500 zł

Lot No.
48
Para kinkietów elektrycznych, z amorkami drewno polichromowane, złocone; mosiądz;
1/ wys. 45 cm; szer. 22 cm; 2/ wys. 41 cm; szer. 22 cm.
Cena wywoławcza. 1 000 zł