Karol LARISCH (1902 - 1935)
Lot No.101
Na Żabim Mnichu w Tatrach
fotografia czarno-biała, brom, papier,
30,5 x 23 cm; sygn. na odwrociu (ołowkiem):
Cena wywoławcza.
400 zł
Janusz CZARNECKI (XX w.)
Lot No.103
Na stadionie
22,6 x 30 cm; na odwrocie pieczątka autorska;
Cena wywoławcza.
300 zł
Ignacy ŁOPIEŃSKI (1865 - 1944)
Lot No.105
Scena z Polowania
akwaforta, 19 x 34 cm; opisany u dołu;
wg Juliana FAŁATA (1853 - 1929)
Cena wywoławcza.
1 800 zł
Richard BONG (XIX/XXw.)
Lot No.107
Przed lustrem
drzeworyt sztorcowy, 37 x 22,5 cm (w świetle oprawy)
wg Władysława CZACHÓRSKIEGO (1850 - 1911)
Cena wywoławcza.
900 zł
Tadeusz KULISIEWICZ (1899 - 1988)
Lot No.109
Dzieci - z teki "Szlembark"
drzeworyt, papier, 29 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: TKulisiewicz (ołowkiem)
Cena wywoławcza.
2 500 zł
Henri Abraham CHÂTELAIN (1684 -1743)
Lot No.111
Zestaw plansz genealogicznych
Piastów i Jagiellonów, z mapą Polski;
Amsterdam, 1705-1739, z: Atlas historique, ou
Cena wywoławcza.
8 000 zł
Jan Piotr de La Gourdaine NORBLIN (1745-1830)
Lot No.113
Wynalezienie rysunku
miedzioryt, papier, 20,2 x 16 cm (odcisk płyty);
sygn. l. d.: JP Norblin 1775 (na płycie)
Cena wywoławcza.
2 000 zł
William HOGARTH (1697-1764)
Lot No.115
Zbiór pięciu rycin
z cyklu Modne małżeństwo (3 plansze),
z cyklu Kariera marnotrawcy (1 plansza)
oraz Wieczór , akwaforta
Cena wywoławcza.
2 000 zł
Stanisław KAMOCKI (1875 - 1944)
Lot No.117
Teka prac
zawierająca nie sygnowane: szkice ołówkiem
i kredkami, 1 akwarelę i 4 studia olejne
na płótnie
Cena wywoławcza.
7 000 zł
Henryk BERLEWI (1894 - 1967)
Lot No.119
Portret młodej kobiety
ołówek, papier kremowy,
34 x 25 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Berlewi
Cena wywoławcza.
6 200 zł
Nikifor KRYNICKI (1895 - 1968)
Lot No.202
Święty
kredka papier, ok. 13,5 x 10 cm;
na odwrocie napis: Nikifor 1966
Cena wywoławcza.
2 300 zł
Maja BEREZOWSKA (1898 - 1978)
Lot No.204
Lilie w wazonie
akwarela, papier, 46 x 34 cm;
sygn. p. d.: maja berezowska
Cena wywoławcza.
2 400 zł
Hanna RUDZKA-CYBISOWA (1897 - 1988)
Lot No.206
Pejzaż z sosnami
olej, płótno, 25 x 31 cm;
sygn. l. d.: H Rudzka 1930
Cena wywoławcza.
13 500 zł
Georg MAJEWICZ (1897 - 1965)
Lot No.208
Pejzaż alpejski
olej, płótno, 80 x 70 cm;
sygn. p. d.: G. Majewicz
Cena wywoławcza.
3 500 zł
Zdzisław PRZEBINDOWSKI (1902 - 1986)
Lot No.210
Bez
olej, płótno, 78 x 58,5 cm;
sygn. p. d: Z. Przebindowski
Cena wywoławcza.
13 500 zł
Alfons KARPIŃSKI
Lot No.212
Kaczeńce
olej, tektura, 35 x 49 cm;
sygn. l. d.: A.Karpiński
Cena wywoławcza.
13 500 zł
Wiktor KORECKI (1890 - 1980)
Lot No.214
Pejzaż jesienny
olej, płótno, 61,5 x 92 cm;
sygn. l. d.: Wiktor / KORECKI
Cena wywoławcza.
8 000 zł
Zygmunt LANDAU (1898 - 1962)
Lot No.216
Macierzyństwo
olej, płótno, 81 x 65 cm;
sygn. p.d.: Landau
Cena wywoławcza.
25 000 zł
Roman BRATKOWSKI (1869 - 1954)
Lot No.218
Pejzaż morski
olej, płótno, 46 x 70 cm;
sygn. p. d.: R. Bratkowski
Cena wywoławcza.
6 500 zł
Zygmunt WALISZEWSKI (1897 - 1936)
Lot No.220
Jan III Sobieski na koniu
olej, płótno, 73,5 x 59,5 cm
na odwrocie kompozycja "Rycerz na koniu"
Cena wywoławcza.
49 000 zł
Stanisław JAROCKI (1871 - 1944)
Lot No.222
Portret kobiety w czerni
olej, płótno, 53 x 42 cm;
sygn. l. g.: Jarocki
Cena wywoławcza.
6 000 zł
Michał Gorstkin WYWIÓRSKI (1861 - 1926)
Lot No.224
Trofeum
olej, tektura, 101 x 54,5 cm;
sygn. l. d.: M.G. Wywiórski
Cena wywoławcza.
33 000 zł
Mieczysław SIEMIŃSKI (1891 - 1965)
Lot No.226
W miasteczku
akwarela, papier, 47,5 x 64 cm;
sygn. l. d.: ŁÓDŹ / SIEMIŃSKI
Cena wywoławcza.
6 300 zł