Lot No.
101
Album z fotografiami budynku
centralnej stacji kolejowej w Griazi (Rosja);
oprawa: skóra tłoczona; 6 fotografii,
albumin, tonowanie; 26,5 x 37 cm
Cena wywoławcza.
2 700 zł
Lot No.
103
Postać przy oknie
z cyklu Polska w obrazach fotograficznych
Jana Bułhaka-Wilno, ok. 1920;
fotografia czarno-biała, brom, papier
Cena wywoławcza.
1 300 zł
James HOPWOOD mł. (1795 - ?)
Lot No.105
Zestaw sześciu wizerunków
osobistości polskich;
staloryt, papier, różne wymiary
(ok. 17 x 12 cm - w świetle oprawy)
Cena wywoławcza.
1 600 zł
F. NEUBAUSER (XVIII - XIX w.)
Lot No.107
Stare drzewo
tusz lawowany, gwasz (biel, żołcień),
papier jasnoszary, żeberkowy,
57 x 39 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
3 700 zł
Hanna RUDZKA-CYBISOWA (1897 - 1988)
Lot No.109
Pies malarki
ołowek, papier, 14 x 13 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Rudzka
Cena wywoławcza.
1 300 zł
Lot No.
111
Album "Les colonies franćaises"
o artystycznej typografii, ilustrowany przez znanych
artystów czynnych w Paryżu w 1 poł. XX w.,
takich jak m.in.: Jean Dufy, Marcel Gromaire
Cena wywoławcza.
5 000 zł
Stanisław KAMOCKI (1875 - 1944)
Lot No.113
Widok miasta nad dachami kamienic
czarna kredka, papier jasnoszary,
30,3 x 22,7 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
2 300 zł
Lot No.115
Zakopane - kościołek drewniany
przed cmentarzem na Brzysku
ołówek, papier, l24,5 x 30 cm;
napis autorski l. d.: ZAKOPANE / 22 STYCZEŃ 1944
Cena wywoławcza.
2 200 zł
Maja BEREZOWSKA (1898 - 1978)
Lot No.201
Pierścionek
piórko, tusz, akwarela, papier
żeberkowy [Ingres], 30 x 22 cm;
sygn. l. d.: maja
Cena wywoławcza.
1 800 zł
Maja BEREZOWSKA (1898 - 1978)
Lot No.203
Para kochanków
piórko, tusz, akwarela,
papier żeberkowy [Ingres], 30 x 22 cm;
sygn. u dołu: maja..
Cena wywoławcza.
1 800 zł
Lot No.205
Sadzawka św. Stanisława
na Skałce w Krakowie
kredka, papier, 32,8 x 19,8 cm
Cena wywoławcza.
2 300 zł
Adam SETKOWICZ (1876 - 1945)
Lot No.207
Przed chatą
akwarela na podrysowaniu ołowkiem,
papier żeberkowy, 15,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz
Cena wywoławcza.
3 000 zł
T. BYLEWSKI, pocz. XX w.
Lot No.209
Para obrazów
a - Armia napoleońska
akwarela, gwasz, papier
b - W parku: akwarela, gwasz, papier
Cena wywoławcza.
3 800 zł
Stanisław Ignacy WITKIEWICZ - WITKACY
Lot No.211
Portret pułkownika
Stanisława Czuryłły, 1939
pastel, papier, 69 x 48,5 cm;
Cena wywoławcza.
30 000 zł
Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873 - 1951)
Lot No.213
Białe róże
olej, płótno, 50 x 62 cm;
sygn. p. d.: 19 / W Terlikowski
Cena wywoławcza.
22 000 zł
Lot No.215
Kwiaty
olej, płótno, 46 x 61 cm;
sygn. u góry: Terlikowski / 1948
Cena wywoławcza.
15 000 zł
JÓZEF PANKIEWICZ (1866 - 1960)
Lot No.217
Tulipany w niebieskim flakonie, ok.1926
olej, płótno, 61 x 50 cm;
sygn. l. g.: Pankiewicz
Cena wywoławcza.
85 000 zł
Teodor GROTT (1884 - 1972)
Lot No.219
Cyklameny
olej, płótno, 49 x 64 cm;
sygn. p. d.: Teo Grott / 964;
Cena wywoławcza.
5 700 zł
Lot No.221
Kwiaty
olej, płótno, 54,5 x 73 cm;
sygn. p. d.: H. Rudzka C;
Cena wywoławcza.
28 000 zł
Czesław RZEPIŃSKI (1905 - 1995)
Lot No.223
Piwonie w wazonie
akwarela, papier, 46,8 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Rzepiński (ołowkiem)
Cena wywoławcza.
3 800 zł
Amandus FAURE (1874 - 1931)
Lot No.225
Wazon polnych kwiatów
olej, tektura, 49 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: FAURE
Cena wywoławcza.
9 500 zł
Maurice BLOND (1899 - 1974)
Lot No.227
Kwiaty w wazonie
olej, płótno, 41 x 33 cm;
sygn. l. d.: M. Blond
Cena wywoławcza.
8 000 zł
Jacques CHAPIRO (1887 - 1972)
Lot No.229
Jesienny pejzaż
olej, tektura, 38,5 x 49 cm;
sygn. l. d.: j chapiro 53
Cena wywoławcza.
15 000 zł
Ludwik MISKY (1884 - 1938)
Lot No.231
W zaprzęgu
olej, tektura, 35 x 50 cm;
sygn. p. d.: L Misky
Cena wywoławcza.
4 800 zł