Lot No.
602
Karafka z korkiem
szkło kryształowe; wys. 29,3 cm (całość).
Francja?, Baccarat?, XX w.
estymacja: 800 - 1 000 zł
Francja?, Baccarat?, XX w.
estymacja: 800 - 1 000 zł
Wytwórnia JOSEPH RINDSKOPF - SYNOWIE - przypisywany
Lot No.604
Wazon zielony
szkło przeźroczyste, barwione w masie, iryzujące; wys. 27,5 cm.
Austro-Węgry (Czechy), ok. 1910.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Lot No.
605
Herbatnica
szkło, oprawa - mosiądz; wys. 12 cm;
Europa Środkowa, Polska?, Czechy?, XIX/XX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
2 000 zł
KRISTER - Porzellanmanufaktur A.W.F. Krister GmbH
Lot No.607
Popiersie Ryszarda Wagnera (1813-1883)
biskwit porcelany; wys. ok. 30 cm;
Niemcy (Turyngia), Scheibe-Alsbach, 1. poł. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
KAISER PORZELLAN
Lot No.609
Akt siedzącej dziewczyny
biskwit porcelany, wys. 23 cm; Niemcy, Staffelstein (Bawaria),
model: Wolfgang Gawantka (ur. 1930), 2 poł. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
1 800 zł
ROSENTHAL - Rosenthal AG, Selb - Kunstabteilung
Lot No.611
Tancerka modląca się (Gebettänzerin)
porcelana, farby naszkliwne matowe i półmatowe, wys. 20,8 cm;
Niemcy, projekt: Gustav Oppel (1891-1978) z 1934 r., realizacja: lata 30./40. XX w.
estymacja: 2 300 - 2 800 zł
estymacja: 2 300 - 2 800 zł
ROSENTHAL AG
Lot No.613
Gil na konarze
porcelana, farby podszkliwne; wys. 11,5 cm;
Niemcy, okres powojenny (lata 50. / 60. XX w.)
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
Lot No.
615
Słoń
porcelana biała; wys. 21,3 cm; nie sygnowany.
Nieokreślona manufaktura środkowoeuropejska (Polska?), XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
CZELADŹ - Fabryka Wyrobów Ceramicznych i Sanitarnych „Józefów” (zał. 1924)
Lot No.617
Wazon ze szkliwem błękitno- turkusowym
fajans (delikatny), farby podszkliwne; wys. 21,5 cm;
Polska, lata 30. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Polska, lata 30. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
ELKA - DDR
Lot No.619
Lampka (kadzielniczka?) o kształcie pagody
porcelana, farby naszkliwne, druk barwny; wys. 18 cm;
Niemcy / DDR (NRD), XX w. (lata 1950-1970).
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
Lot No.
621
Naczynie cylindryczne z chińskimi smokami
porcelana, kobalt podszkliwny; wys. 19,5 cm;
Chiny, XIX w.(?)
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Chiny, XIX w.(?)
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Lot No.
623
Naczynie huculskie o kolistym brzuścu
glinka garncarska, angoba (pobiałka) kremowa; wys. 39 cm;
Pokucie, połowa XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Pokucie, połowa XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Karol ROTKIEL (czynny 1833-1846?)
Lot No.702
Solniczka łódkowa
srebro częściowo złocone próby 12 cechowane; waga 98 g.
Lublin, lata 30. XIX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Lublin, lata 30. XIX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
3 000 zł
Jan Jerzy I BANDAU (czynny 1776?-ok. 1806)
Lot No.703
Solniczka okrągła
srebro częściowo złocone próby 12, cechowane, waga 89 g.
Warszawa, lata 80. XVIII w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Warszawa, lata 80. XVIII w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
3 000 zł
Lot No.
704
Kafetiera
srebro cechowane, wys. 21,2 cm, waga 657 g.;
Paryż, lata 20. XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Paryż, lata 20. XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Wojciech BIRKOWSKI [?]
Lot No.706
Komplet sztućców srebrnych na 6 osób, w etui
srebro próby 3 cechowane, waga 1116 g (bez noży).
Warszawa, 1932-1939.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
Warszawa, 1932-1939.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
C. G. HALLBERG (firma czynna od 1860)
Lot No.708
Paterka na owoce
srebro cechowane, waga 150 g.
Sztokholm, 1914.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Sztokholm, 1914.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Lot No.
710
Talerzyk
srebro próby 84 cechowane, średnica 13,5 cm; waga 105 g.
Moskwa, 1860.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Moskwa, 1860.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
J. FRAGET - Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych (firma czynna 1824-1944)
Lot No.712
Komplet 6 łyżeczek do kawy
plater cechowany, dł. 10 cm
Warszawa, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Warszawa, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Marcin JARRA (1852-1938, czynny od 1887)
Lot No.713
Para solniczek w stylu zakopiańskim
metal srebrzony cechowany, wys. 4 cm, średnica 5 cm.
Kraków, k. XIX w.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
Kraków, k. XIX w.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
3 600 zł
NEUMANN METALLWARENFABRIK (czynna od 1924)
Lot No.714
Zestaw sztućców na 6 osób i środka stołu, 50 sztuk
plater cechowany; Niemcy,
Solingen, 2 ćw. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Solingen, 2 ćw. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Lot No.
802
Wisior z diamentem
pojedynczy diament w szlifie przejściowym;
złoto pr.0.750, łańcuszek - złoto pr.0.585, masa całkowita 1.970 g.
estymacja: 4 800 - 5 800 zł
estymacja: 4 800 - 5 800 zł
4 600 zł
Lot No.
804
Pierścionek z diamentami
42 szt. diamentów w szlifie przejściowym oraz w szlifie 8/8;
złoto pr.0.750, masa całkowita 8.960 g.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Lot No.
806
Brosza z kamieniami szlachetnymi
rubin naturalny + 2 szt. okrągłych szafirów naturalnych oraz 4 szt. rozet diamentowych;
złoto pr.0.750, masa całkowita 6.500 g.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Lot No.
808
Pierścionek z brylantami
34 szt. brylantów; platyna pr. 0.950,
masa całkowita 3.290 g., rozm. pierścionka 14.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
estymacja: 15 000 - 18 000 zł