Gilles FISZMAN (ur. 1932)

Lot No.
50
Uliczka olej, płótno naklejone na sklejkę; 56 x 40,5 cm;
sygn. l. d.: Fiszman
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Nathan GUTMAN (1898-1987)

Lot No.
51
Tancerki olej, płótno; 50 x 61 cm;
sygn. p. d.: N Gutman
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Hans URBAN (1874-?)

Lot No.
52
Zamek Kufstein olej, płótno; 82 x 71,5 cm;
sygnowany p. g.: URBAN / Kufstein
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Anna HARLAND-ZAJĄCZKOWSKA (1883-1930)

Lot No.
53
Meczet sułtański - Valide w Konstantynopolu olej, płótno na tekturze, 24,5 x 16,5 cm;
Na odwrocie nalepka z wystawy z 20 sierpnia 1930 r. z autorem i tytułem obrazu
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Antoni KOZAKIEWICZ (1841-1929)

Lot No.
54
Fragment ogrodu akwarela, papier; 34,5 x 25 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: AKozakiewicz
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

Lot No.
55
Dworek olej, tektura; 34 x 47 cm;
sygn. p. d.: St. Żurawski
estymacja: 4 200 - 5 000 zł

Iwan TRUSZ (1869-1941)

Lot No.
56
Pejzaż z drzewami, ok. 1895 olej, tektura; 16 x 20,5 cm;
sygn. p.d.: Iw. Trusz
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Grzegorz MENDOLY (1898-1966)

Lot No.
57
Pejzaż górski z kapliczką, 1934 olej, płótno; 39 x 51 cm;
sygn. i dat. p. d.: G. Mendoly / -34-.
estymacja: 4 800 - 5 800 zł

Karol KLOPFER (1859-1937)

Lot No.
58
Wrzosy, 1934 olej, płótno; 70 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: Karol Klopfer / 1934
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Christian F. BECK (1876-1954)

Lot No.
59
W parku, 1911 olej, płótno; 39 x 43 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1911 Chr. Fr. Beck.
estymacja: 1 300 - 1 500 zł

T. MICHROWSKI, XX w.

Lot No.
60
Pejzaż z samotnym domem, 1934 olej, tektura; 24 x 33 cm;
sygn. i dat. p. d.: T. Michrowski / 1934
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Tadeusz KORPAL (1889-1977)

Lot No.
61
Modrzew nad wodą olej, płótno; 65 x 80 cm;
sygn. p. d.: T. Korpal
estymacja: 3 600 - 4 300 zł

Stefan JUST (1905-1977)

Lot No.
62
Pejzaż nad Czarną, 1957 olej, płótno; 80 x 100 cm;
sygn. i dat. l. d.: S. JUST 57
estymacja: 6 200 - 7 000 zł

Zdzisław JACHIMCZAK (1924-2010)

Lot No.
63
Basen portowy z barkami olej, płótno; 46,5 x 60 cm;
sygn. p. d.: Z Jachimczak
estymacja: 2 800 - 3 200 zł

Margarete VON ZAWADZKY (1889-1964)

Lot No.
64
Pejzaż z łodziami olej, płótno; 76 x 70 cm;
sygn. l. d.: M v. Zawatsky
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Artur WASNER (1887-1939)

Lot No.
65
Pejzaż zimowy olej, płótno; 50,5 x 62 cm;
sygn. l. d. A. Wasner
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Cena oferowana 4 000 zł

Stefan DOMARADZKI (1897-1983)

Lot No.
66
Zakole rzeki olej, tektura; 23 x 50 cm;
sygn. p. d.: S. Domaradzki (ołówkiem w warstwie malarskiej).
estymacja: 4 600 - 5 600 zł

Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)

Lot No.
67
Pejzaż nowoczesny, 1968 akwarela, papier; 30,5 x 41cm;
sygn. l. d.: Podsadecki (długopisem)
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Wacław ŻABOKLICKI (1879-1959)

Lot No.
68
Samotna brzoza pastel, tektura; 70 x 50 cm;
sygn. l. d.: WŻaboklicki
estymacja: 3 600 - 4 300 zł

Lot No.
69
Przy studni - wiosenne rytuały, ok. 1907 olej, deska; 33,5 x 32 cm;
sygn. l. d.: WW
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Józef UNIERZYSKI (1863-1948)

Lot No.
70
Obmywanie nóg pastel, papier; 38,5 x 49 cm;
sygn. l. d.: Unierzyski
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Józef UNIERZYSKI (1863-1948)

Lot No.
71
Gorejący miecz sprawiedliwości olej, płótno;
86 x 66 cm;
estymacja: 4 000 - 4 600 zł

Józef UNIERZYSKI (1863-1948)

Lot No.
72
Artysta przy pracy pastel, papier;
31 x 38,5 (w świetle oprawy).
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Kazimierz POCHWALSKI (1855-1940)

Lot No.
73
Portret kobiety olej, tektura; 32 x 23,5 cm;
sygn. p. d.: K. Pochwalski
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Mieczysław KORWIN-PIOTROWSKI (1869-1930)

Lot No.
74
Wschód słońca, 1926 olej, płótno; 75 x 125 cm;
sygn. i dat. p. d.: M.K. Piotrowski / 1926
estymacja: 12 000 - 14 400 zł

F. DUDZIK, XX w.

Lot No.
75
Pejzaż z górskim jeziorem akwarela, gwasz, papier; 37 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: F. DUDZIK
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Artysta nieokreślony - „C.W.”, XX w.

Lot No.
76
Nad brzegiem morza, 1906 olej, płótno; 38,5 x 70,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: C.W. 1906
estymacja: 4 200 - 4 800 zł

Albert George RIEKER (1889-1959)

Lot No.
77
Pejzaż z okolic Skierniewic akwarela na podrysowaniu ołówkiem, gwasz, papier; 26,5 x 37 cm;
sygn. p. d. A.Reker (ołówkiem)
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Bolesław RYS, XX w.

Lot No.
78
Zakopane akwarela, papier; 26,5 x 36,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: B. Rys
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Malarz nieokreślony, niemiecki (?) - „A.C.”, XIX / XX w.

Lot No.
79
Pejzaż górski o zachodzie słońca, 1890 olej, tektura; 30,5 x 26 cm;
data l. d.: AC 90. XII.
estymacja: 3 800 - 4 400 zł
Cena oferowana 3 600 zł

Stefan DOMARADZKI (1897-1983)

Lot No.
80
Pejzaż zimowy z rzeką, 1945 olej, karton; 47 x 61 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: S. Domaradzki. Northeim. 1945.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Lot No.
81
Kotka myjąca się w słońcu, ok. 1905 olej, tektura, 19,5 x 12 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW
estymacja: 8 500 - 9 500 zł
Cena sprzedaży 8 000 zł

Lot No.
82
Strzyżów. Pejzaż z chatami, 1900 ołówek, papier; 21 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 3 700 - 4 200 zł

Lot No.
83
Odpoczywająca żona artysty z psem, 1914 akwarela, papier; 29 x 37 cm (wymiar arkusza);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 4 600 - 5 400 zł

Konrad SRZEDNICKI (1894-1993)

Lot No.
84
Zestaw 3 prac 1. Morze 2. Pejzaż
3. Łódki
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

Olga PECZENKO-SRZEDNICKA (1918-1975)

Lot No.
85
Zestaw 2 prac 1. Portret kobiety; na odwrocie portretowy szkic w ołówku;
2. Pejzaż
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Stanisław GAŁEK (1876-1961)

Lot No.
86
Portret dziewczyny z kokardą, 1910 olej, płótno dublowane; 83 x 69 cm;
sygn. i dat. l. g.: St. Gałek / 1910.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Adolf HIROŃ (1882-1930)

Lot No.
87
Dziewczynka, ok. 1927 olej, tektura; 50,5 x 39,5 cm;
sygn. p. d.: Adolf Hiroń
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Artystka nieokreślona, XX w.

Lot No.
88
Autoportret przy sztaludze olej, płótno dublowane na wosk;
81,5 x 66 cm.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Zygmunt KAŁUSKI (1880-1968)

Lot No.
89
Portret kobiety z polnymi kwiatami olej, sklejka; 71 x 60 cm;
sygn. l. d.: Z. Kałuski
estymacja: 2 400 - 2 900 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Josefine SWOBODA (1861-1924)

Lot No.
90
Portret chłopca pastel, papier; średn. 40 cm;
sygn. po lewej: Jos. Swoboda.
estymacja: 2 700 - 3 000 zł

Stefan BAKAŁOWICZ (1857-1947)

Lot No.
91
Beethoven, 1935 olej, płótno naklejone na tekturę; 41,5 x 57 cm;
sygn., dat. i opisany l. g.: ST. BAKALOWICZ 1935 ROMA.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, XIX w.

Lot No.
92
Grająca, 1871? olej, deska; 31,5 x 23 cm;
sygn. i dat. l. d.: E. Hallgen / 71 (? słabo czytelnie).
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

Lot No.
93
Zabawa dzieci z psem olej, płótno dublowane;
84 x 70 cm.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Malarz nieokreślony, w typie malarstwa holenderskiego, 2. poł. XVII w.

Lot No.
94
Scena rodzajowa przed karczmą olej, płótno dublowane;
83 x 117,5 cm.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Autor nieokreślony, XIX w.

Lot No.
95
Portret kobiety według: Guido RENIEGO (1575-1642)
olej, płótno naklejone na deskę; 24,5 x 19 cm.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

MALIŃSKI, XIX w.

Lot No.
96
Portret kobiety z perłową biżuterią, 1833 olej, płótno; 60 x 49 cm;
sygn. i dat. z prawej: Maliński / 1833.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Malarz nieokreślony, północnoeuropejski (?), XX w.

Lot No.
97
Portret mężczyzny z brodą olej, płótno; 54,5 x 43,5 cm;
sygn. i dat. śr. d.: A. Kulle
estymacja: 2 500 - 3 000 zł