Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Lot No.2
Faunik z fletnią, 1921
olej, tektura; 24 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofmann / 1921.
estymacja: 26 000 - 30 000 zł
estymacja: 26 000 - 30 000 zł
29 000 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)
Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)
Lot No.3
Portret kobiety w czerwonej sukni, 1918
olej, płótno; 67 x 78 cm;
sygn. i dat. l. d. a Karpiński / 1918.
estymacja: 26 000 - 32 000 zł
estymacja: 26 000 - 32 000 zł
27 000 zł
Frantisek MRAZEK (1876-1933)
Lot No.9
U wodopoju
olej, tektura; 33,5 x 48,5 cm;
sygn. p. d.: F. Mrazek
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
sygn. p. d.: F. Mrazek
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
3 200 zł
Ferdynand RUSZCZYC (1870-1936)
Lot No.11
Dom Podkomorzego na Agrykoli, 1906
kredka, papier naklejony na tekturę; 25,4 x 35,5 cm;
sygn. i opisany l. d.: F. R. / Warszawa, dat. p. d.: 2 XI 06 (? słabo czytelna, zatarta)
estymacja: 13 000 - 16 000 zł
estymacja: 13 000 - 16 000 zł
12 000 zł
Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)
Lot No.12
Krowy - dwa rysunki
1. Krowa przy korycie: ołówek, papier; 20,3 x 25,2 cm;
2. Dwie krowy przy korycie: ołówek, papier; 20,3 x 25,2 cm.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
Jerzy FEDKOWICZ (1891-1959)
Lot No.15
Głowa młodej kobiety
olej, tektura; 26 x 23 cm;
sygn. p. g.: Fedkowicz
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. p. g.: Fedkowicz
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
1 800 zł
Zdzisław (CYAN) CYANKIEWICZ (1912-1981)
Lot No.17
Portret mężczyzny
olej, karton; 33 x 24 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie faksymile artysty: Cyan
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Józef KRZESZ-MĘCINA (1860-1934)
Lot No.18
Dziewczyna
olej, płótno; 50,5 x 34 cm;
sygn. l. d.: J. Męcina-Krzesz
estymacja: 7 000 - 8 400 zł
sygn. l. d.: J. Męcina-Krzesz
estymacja: 7 000 - 8 400 zł
6 300 zł
Konrad SRZEDNICKI (1894-1993)
Lot No.19
Portret kobiety
akwarela, gwasz, papier fotograficzny, 39,6 x 30 cm;
sygn. p. d.: Konrad / Srzednicki (długopisem).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
1 600 zł
Marian WAWRZENIECKI (1863-1943)
Lot No.21
Studium kobiecego aktu
ołówek, gwasz, papier; 36 x 22,5 cm;
w kompozycji stempel artysty: Maryan Wawrzeniecki
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
1 000 zł
Lot No.22
Akt leżący
ołówek, gwasz, papier; 23 x 44 cm;
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
2 200 zł
Lot No.23
Akt stojący przodem
ołówek, kredka, papier; 35,5 x 18 cm;
opisany l. d.: p. Antonina / Rokosz (ołówkiem)
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
1 600 zł
Zofia STRYJEŃSKA (1891-1976)
Lot No.25
Krakowiacy, 1939
litografia, gwasz malowany szablonem (pochoir), papier; 29,5 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie p. d.: Z. Stryjeńska (faksymile)
estymacja: 2 600 - 3 200 zł
estymacja: 2 600 - 3 200 zł
Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)
Lot No.29
W drodze do kościoła zimą
akwarela, papier; 35,3 x 52,5 cm;
sygn. l. d.: S. Gibiński
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
sygn. l. d.: S. Gibiński
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
Malarz nieokreślony, XIX / XX w.
Lot No.31
Portret mężczyzny w futrzanej czapie
olej, sklejka; 18,5 x 12,5 cm;
sygn. l. d.: K. Kostrawickij (? słabo czytelnie, cyrylicą)
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
Franciszek ZAJCHOWSKI (1860-1923)
Lot No.32
Palety malarskie z wizerunkami górali
1. Góral - olej, drewniana paleta malarska; 39,5 x 26,5 cm;
2. Góralka - olej, drewniana paleta malarska, 39,5 x 26,5 cm.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
6 700 zł
Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)
Lot No.34
Kłusownik
olej, płyta; 42 x 55 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
3 500 zł
Konrad SRZEDNICKI (1894-1993)
Lot No.36
Rybak
akwarela, papier; 33 x 24,5 cm;
sygn. p. d.: K. Srz. (ołówkiem).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
1 400 zł
Zygmunt KAROLAK (1905-1999)
Lot No.39
Martwa natura z czerwonym kubkiem
olej, tektura; 23,5 x 32 cm;
sygn. l. g.: ZKarolak / oflag IIE / 10.X. 19742 (ryte w warstwie malarskiej)
estymacja: 2 000 - 2 300 zł
estymacja: 2 000 - 2 300 zł
1 800 zł
Lot No.41
Kwiaty i owoce
olej, płótno; 54,5 x 36,5 cm.
Stan zach.: obraz po konserwacji.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Konrad SRZEDNICKI (1894-1993)
Lot No.43
Martwa natura z kwiatami i portretem Ginevry de Benci
akwarela, papier; 54,3 x 45 cm;
sygn. p. d.: Konrad Srzednicki (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
1 800 zł
Ludwik KLIMEK (1912-1992)
Lot No.45
Bukiet kwiatów, 1966
akwarela, kredka, gwasz, papier; 63,5 x 47,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Klimek 66.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
3 000 zł