Roman Jarosław HEGER (1909-1993)
Lot No.49
Pejzaż
akwarela, papier; 40 x 46 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: Heger
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
sygn. l. d.: Heger
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
Tadeusz ROMAN (1906-1983)
Lot No.51
Nad Bzurą
olej, płótno; 58 x 67 cm;
sygn. p. d.: T. ROMAN
estymacja: 5 200 - 6 000 zł
sygn. p. d.: T. ROMAN
estymacja: 5 200 - 6 000 zł
Tadeusz CIEŚLEWSKI (1870-1956)
Lot No.53
Pejzaż nadwodny
olej, płótno naklejone na tekturę; 24 x 29,5 cm;
sygn. p. d.: T. Cieślewski
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
sygn. p. d.: T. Cieślewski
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
3 600 zł
Jerzy PAWŁOWSKI (1909-1991)
Lot No.56
Stare Miasto z ulicą Piwną, 1936
olej, płótno; 20 x 13 cm;
sygn. i dat. l. d.: T. Pawłowski / 1936.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
1 000 zł
Franciszek TUREK (1882-1947)
Lot No.58
Widok na Kraków, 1919
akwarela, papier; 33,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Fr. Turek / 12419.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Henryk UZIEMBŁO (1879-1949)
Lot No.61
Przedwiośnie na wsi
olej, karton naklejony na płytę; 34,5 x 43,5 cm;
sygn. l. d.: H. UZIEMBŁO
estymacja: 4 300 - 5 000 zł
sygn. l. d.: H. UZIEMBŁO
estymacja: 4 300 - 5 000 zł
Zefiryn ĆWIKLIŃSKI (1871-1930)
Lot No.63
Na hali
olej, tektura; 29 x 38 cm;
sygn. l. d.: Z. ĆWIKLIŃSKI
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
sygn. l. d.: Z. ĆWIKLIŃSKI
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Jarosław DĄBROWIECKI (1904-?)
Lot No.65
Lato w górach
olej, płyta; 50 x 61 cm;
sygn. p. d.: J. DĄBROWIECKI
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. p. d.: J. DĄBROWIECKI
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Stanisław MAZUŚ (ur. 1940)
Lot No.67
Chaty w górach
olej, płótno; 42,5 x 55 cm;
sygn. p. d.: Mazuś
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
sygn. p. d.: Mazuś
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Feliks SZEWCZYK (1863-1932)
Lot No.69
Pejzaż jesienny z brzozami
akwarela, papier; 25 x 16,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: F. Szewczyk.
estymacja: 1 400 - 1 700 zł
sygn. l. d.: F. Szewczyk.
estymacja: 1 400 - 1 700 zł
Molli CHWAT (1888-1979)
Lot No.70
Pejzaż z zabudowaniami
olej, tektura; 26 x 65 cm;
sygn. p. d.: M Chwat
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
sygn. p. d.: M Chwat
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
2 600 zł
K. TRAMPEDACH ?, XIX / XX w.
Lot No.71
Pejzaż leśny z sosnami, 1902
olej, płótno; 35 x 48 cm;
sygn. p. d.: K. Trampedach / 1.7.02. (słabo czytelnie)
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
Malarz nieokreślony, XIX / XX w.
Lot No.72
Motyw włoski
olej, płótno; 50 x 81,5 cm;
sygn. p. d.: … (nieczytelnie).
estymacja: 3 700 - 4 200 zł
estymacja: 3 700 - 4 200 zł
8 500 zł
Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, XIX w.
Lot No.74
Pejzaż alpejski ze sztafażem
olej, płótno;
58 x 68 cm.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
58 x 68 cm.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
6 000 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.75
Czarny Staw
w typie malarstwa Wojciecha GERSONA (1831-1901)
olej, płótno; 67 x 89,5 cm.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
olej, płótno; 67 x 89,5 cm.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
48 000 zł
Malarz nieokreślony, XIX w.
Lot No.76
Tyberiusz
olej, płótno dublowane; 65 x 56,5 cm;
l. g.: TIBERIVS, p. g.: 3.
estymacja: 3 200 - 3 600 zł
l. g.: TIBERIVS, p. g.: 3.
estymacja: 3 200 - 3 600 zł
3 400 zł
Jakub PROCIŃSKI (ok. 1810-1894)
Lot No.78
Portret kobiety
olej, płótno dublowane na wosk; 66 x 53 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: J. Prociński / Malował w / 1887.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Malarz nieokreślony, XIX w.
Lot No.81
Starzec nad księgami
olej, deska; 20,5 x 17 cm;
na odwrocie na desce pieczęć lakowa z wizerunkiem wojownika.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Adolf CHEVALIER (1831-?)
Lot No.83
Powrót z pola
olej, płótno; 47 x 68 cm;
sygn. l. d.: A. V. Chevalier
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
sygn. l. d.: A. V. Chevalier
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
Malarz nieokreślony, XIX w.
Lot No.86
Wskrzeszenie Łazarza
kopia według: Rembrandt Harmenszoon van RIJN (1606-1669)
olej, deska; 55 x 38 cm.
estymacja: 3 700 - 4 200 zł
olej, deska; 55 x 38 cm.
estymacja: 3 700 - 4 200 zł
Malarz nieokreślony, XIX w.
Lot No.88
Madonna z Dzieciątkiem
olej, płótno; 79 x 63,5 cm;
na odwrocie na krośnie malarskim nr E / 30.
estymacja: 5 200 - 6 000 zł
estymacja: 5 200 - 6 000 zł
Malarz nieokreślony, 1 poł. XIX w.
Lot No.90
Ukrzyżowanie (Maria Magdalena, Maria i św. Jan pod krzyżem)
olej, płótno;
79,5 x 62,5 cm.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
79,5 x 62,5 cm.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
Juliusz KOSSAK (1824-1899), Stanisław TONDOS (1854-1917)
Lot No.92
Klejnoty miasta Krakowa
„Dwadzieścia cztery widoków w chromolitografiach podług oryginalnych akwarel,
z tekstem historycznym W. Łuszczkiewicza oraz przedmową M. Sokołowskiego”
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
6 000 zł
Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)
Lot No.93
Opętanie - z cyklu: Klasztor i Kobieta - ilustracja
drzeworyt, papier;
16 x 13 cm (w świetle passe-partout).
estymacja: 700 - 800 zł
estymacja: 700 - 800 zł
Stanisław SZUKALSKI (1893-1987)
Lot No.95
Zaproszenie dla przodków
druk artystyczny, papier; 48,5 x 63,5 cm (w świetle passe-partout);
w kompozycji drukowany napis: Szukalski 18 June 1952.
estymacja: 1 300 - 1 400 zł
estymacja: 1 300 - 1 400 zł
1 200 zł
Utagawa KUNISADA (1786-1865), Utagawa HIROSHIGE (1797-1858)
Lot No.97
Aktor Suketakaya Takasuke III jako Nagoya Sanza - z cyklu „Tôto kômei kaiseki zukushi”
drzeworyt barwny; 37,4 x 25,5 cm;
sygn. na klocku l. d.: Toyokuni ga
estymacja: 2 500 - 2 800 zł
estymacja: 2 500 - 2 800 zł
2 300 zł