Lot No.
810
Pierścionek z emalią 4 szt. diamentów oraz niebieska emalia złotnicza;
złoto pr. 0.750, masa całkowita 2.220 g.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Lot No.
811
Pierścionek z rubinem rubin naturalny + 10 szt. diamentów w szlifie 8/8;
złoto pr. 0.750, masa całkowita 5.520 g.
estymacja: 6 300 - 7 200 zł

Lot No.
812
Obrączka z diamentami 15 szt. diamentów w szlifie 8/8; złoto pr. 0.750,
masa całkowita 3.770 g., rozm. obrączki 15.5.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Cena oferowana 3 400 zł

Lot No.
813
Pierścionek z diamentami diament w szlifie przejściowym + 4 szt. rautów diamentowych;
złoto pr. 0.585, masa całkowita 2.370 g.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Lot No.
814
Obrączka z brylantami 28 szt. brylantów w oprawie o masie łącznej ok.0.98 ct (Si-Si1/G-J),
złoto pr. 0.585, masa całkowita 2.000 g., rozm. obrączki 11.
estymacja: 5 700 - 6 800 zł

Lot No.
815
Medalion z wizerunkiem wizerunek Matki Boskiej wykonany z kości słoniowej z dekoracją niebieską emalią złotniczą
+ 8 szt. rautów diamentowych; złoto pr. 0.750.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Lot No.
816
Tłok pieczętny z herbem Zaremba brąz złocony, agat; wys. 8,5 cm; owalne pole pieczętne: 2,3 x 2 cm.
Francja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Cena sprzedaży 6 500 zł

Lot No.
817
Paterka z herbem Ślepowron brąz złocony 24-karatowym złotem; średnica 14,5 cm.
Polska, Warszawa, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 500 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Lot No.
818
Tłok pieczętny z herbem Ślepowron agat; wys. 3 cm; pole pieczętne: 2 x 2 cm.
Polska, 2 poł. XIX w.
estymacja: 4 800 - 5 400 zł

Lot No.
819
Solnica cyna; wys. 15 cm; szer. 12 cm; głęb. 8 cm.
Niemcy, k. XIX w.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

Lot No.
820
Kadzielnica brąz, odlew patynowany; wys. 14 cm; szer. 20 cm.
Chiny, XIX w.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Lot No.
821
Ikona - Św. Dymitr Sołuński tempera na desce; złocenia; 22,5 x 17,8 cm.
Rosja, poł. XIX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Lot No.
822
Ikona - Matka Boża - Złożenie Chrystusa do grobu tempera na desce, koszulka - haft koralikami; 50 x 44 cm.
Rosja, Monastyr Nowogrodzki XVII-XVIII, okład XIX w.
estymacja: 22 000 - 26 000 zł
Cena oferowana 20 000 zł

Lot No.
823
Ikona - Zwiastowanie tempera na desce; 17,5 x 14,7 cm.
Rosja, pocz. XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 300 zł

Lot No.
824
Ikona - Matka Boża Kazańska, w srebrnym okładzie tempera na desce, srebro pr. 84; 31,3 x 26,5 cm.
Moskwa, 1865.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Lot No.
825
Ikona - Święty Mikołaj z Miry, Cudotwórca, w okładzie olej, deska, podkład kredowo-gipsowy; okład mosiężny, złocony, srebrzony, grawerowany; 22,2 x 17,8 x 2,1 cm.
Rosja, XIX / XX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Lot No.
826
Ikona - Jezus Chrystus Pantokrator, w okładzie tempera na desce, okład (koszulka) mosiężny, tłoczony, złocony; 31,5 x 27 x 3 cm.
Rosja, XIX w.
estymacja: 3 700 - 4 400 zł

Lot No.
827
Ikona - Matka Boża Kazańska tempera, deska cyprysowa, srebrzenia; 31,2 x 26,2 x 2,5 cm;
Rosja, XIX w.
estymacja: 4 300 - 5 000 zł

Lot No.
828
Ikona - „Opieki Najświętszej Bogurodzicy” - Welon Matki Bożej „Pokrow” - w okładzie srebrnym i z basmą - bordiurą. tempera na desce, złocenia; srebro pr. 84, wielobarwna emalia komórkowa;
31,5 x 27 x 2,5 cm. Rosja, Moskwa, ikona 2 poł. XX w., okład XIX/XX w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Lot No.
829
Ikona - Jezus Chrystus Ukrzyżowany tempera, deska, Krucyfiks - brąz, odlew cyzelowany, wprawiony w środek deski;
31,3 x 26,3 x 2,3 cm. Rosja, XIX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Lot No.
830
Ikona kalendarzowa - menaion - półroczna tempera na desce, złocenia; 107 x 70 cm.
Rosja Centralna, k. XIX w.
estymacja: 38 000 - 42 000 zł

RAINGO FRERES (firma zegarmistrzowska i brązownicza, od 1829)

Lot No.
831
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

ZEGARMISTRZ THOMAS WAGSTAFFE (1724-1802)

Lot No.
832
Zegar szafkowy, stołowy, z kalendarzem drewno czernione, szkło, brąz, mosiądz, stal; wys. 47,7 cm;
Anglia, Londyn, 33 Gracechurch St.; 1766-1794.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Lot No.
833
Pistolet kapiszonowy dwulufowy, podróżny drewno, stal, mosiądz; dł. całk. 23 cm;
Anglia?, ok. poł. XIX w.
estymacja: 3 600 - 4 300 zł

Lot No.
834
Pistolet skałkowy drewno orzechowe, stal, mosiądz; dł. całk. 43 cm;
Francja?, 2 poł. XVIII w.
estymacja: 6 200 - 7 000 zł

Lot No.
835
Pistolet kapiszonowy, podróżny, jednolufowy drewno, stal, mosiądz; dł. całk. 19,5 cm;
Anglia?, ok. poł. XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Lot No.
836
Szabla austriackiego (galicyjskiego) urzędnika państwowego, w pochwie stal, mosiądz, drewno, skóra; na progu bita sygnatura wytwórni CARL EICKHORN / SOLINGEN;
po drugiej stronie: S. PIELECKI / LWÓW; Lwów, wz 1889.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Lot No.
837
Szabla rosyjska, dragońska, w pochwie, wz. 1881 stal, mosiądz, drewno, skóra; dł. w pochwie 97 cm;
Rosja, lata 1914-1916
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Firma POLYPHON-MUSIKWERKE Aktiengesellschaft

Lot No.
838
Polifon grzebieniowy drewno, okleina orzechowa, mosiądz, stal, żeliwo; wys. 20 cm; szer. 53 cm;
Niemcy, Lipsk, k. XIX w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Lot No.
839
Para kandelabrów 5-świecowych z postaciami kobiet brąz, częściowo złocony, podstawa marmurowa, wys. 66 cm.
Francja?, pocz. XX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Lot No.
840
Para kandelabrów 5-świecowych brąz, odlew patynowany, częściowo złocony, wys. 71 cm.
Francja?, pocz. XX w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Lot No.
841
Lampa z figurami kobiet, elektryczna brąz złocony, porcelana nieszkliwiona, biskwitowa; wys. 83 cm.
Francja, Sevres, XIX / XX w.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Lot No.
842
Lampa buduarowa, elektryczna brąz złocony, biały marmur, abażur tekstylny, współczesny, w odcieniu ecru; wys. 61 cm.
Europa Zachodnia, 1 poł. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Georges LELEU - proj. w duchu secesji / art déco

Lot No.
843
Lampa naftowa secesyjna brąz złocony, mosiądz, szkło; wys. 66 cm.
Francja, 1 tercja XX w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Cena sprzedaży 7 500 zł

Lot No.
844
Lampa biurkowa art déco, elektryczna drewno, metal niklowany, klosz szklany, wys. 45 x 26 x 17 cm.
Europa Środkowa, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Lot No.
845
Lampa podłogowa, elektryczna szkło błękitne, barwione w masie; mosiądz; wys. 179 cm.
Włochy, Murano, XX w.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Lot No.
901
Komplet mebli w stylu neorokokowym drewno liściaste; kanapa, 2 fotele, 4 krzesła, stolik;
Europa Centralna, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 16 000 - 18 000 zł

Lot No.
902
Stół w stylu biedermeier mahoń; 75 x śr. 94 cm.
Europa Środkowa, ok. 1830.
estymacja: 1 000 - 1 300 zł
Cena oferowana 900 zł

Lot No.
903
Szafa biblioteczna w stylu Ludwika Filipa mahoń, sosna; 222 x 108 x 58,5 cm.
Europa Zachodnia, 2 poł. XIX w.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Lot No.
904
Skrzynia w typie renesansowym konstrukcja - dębina, 56,5 x 99 x 51,4 cm.
Europa Północna, XIX i XVII w.
estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Lot No.
905
Sekretera późnobarokowa konstrukcja - świerk, sosna, dębina, fornir - mahoń, czarny dąb, brzoza, dębina; 240 x 124 x 64 cm;
Niemcy Północne i Śląsk; 2 poł. XVIII w.
estymacja: 50 000 - 70 000 zł

Lot No.
906
Stolik do robótek w stylu Ludwika Filipa fornir - orzech, konstrukcja - brzoza; 78 x 53 x 40 cm.
Europa Środkowa, 2 poł. XIX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Lot No.
907
Lampa stojąca drewno egzotyczne (róża?); 152,5 x 83 cm;
Skandynawia (?), lata 60. XX w.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

Lot No.
908
Stolik do gry w karty w stylu Ludwika Filipa fornir - mahoń; 75 x 86 x 43 cm.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 2 400 zł

Lot No.
909
Szafka secesyjna fornirowana mahoniem, okucia - blacha mosiężna;
Europa Zachodnia, ok. 1900
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
Cena sprzedaży 6 500 zł

Lot No.
910
Konsolka kątowa w stylu rokokowym drewno liściaste; 87 x 43,5 x 43,5 cm;
estymacja: 1 800 - 2 000 zł

Lot No.
911
Lustro z konsolą wiszącą w stylu art déco fornir - orzech; 204,6 x 65,5 x 31 cm.
Europa Środkowa, lata 20. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Lot No.
912
Szafeczka w stylu zakopiańskim drewno liściaste (brzost ?); wys. 31 cm; szer. 39,5 cm; głęb. 21 cm
Podhale - Zakopane, k. XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł