Lot No.: 714
Cukiernica
srebro częściowo złocone próby 12 cechowane; waga 278 g.
Niemcy, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 4 300 - 5 000 zł
srebro częściowo złocone próby 12 cechowane (12 negatywowo, polskie cechy państwowe bite po roku 1963 z literą W, głową kobiety i próbą 4);
wys. 8,5 cm, szer. 14 cm, głęb. 11,4 cm; waga 278 g.
Niemcy, 3 ćw. XIX w.
Cukiernica owalna, wsparta na czterech spłaszczonych nóżkach, z korpusem wybrzuszonym dekorowanym reliefowymi główkami różanymi umieszczonymi w nieregularnych rezerwach utworzonych z łamanych i splątanych taśm, z nakrywką na zawiasie, puklowaną, zdobioną podobnie, jak korpus, z grawerowanym monogramem wiązanym MS, zamykana na kluczyk (zachowany).