BERLIN - KPM
Lot No.49
Leonhard POSCH (1750-1831) oraz Siegmund SCHÜTZ (1906-1997) - według
Trzy plakiety z podobiznami: Kanta, Goethego, Mozarta
Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM), 4 ćw. XX w.
estymacja: 150 - 200 zł
estymacja: 150 - 200 zł
100 zł
Firma Carla REICHERTA i Spadkobierców (zał. w 1876)
Lot No.50
Mikroskop w pudle
z dwoma obiektywami, w składzie 4 szkła powiększające, skalpel, szkiełka 3 rodzaje na próbki.
Austria, Wiedeń, 2 ćw. XX w.
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
Austria, Wiedeń, 2 ćw. XX w.
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
1 200 zł
Fabryka Porcelany Lorenza HUTSCHENREUTHERA
Lot No.51
Orzeł rozkładający skrzydła
Niemcy, Selb (Bawaria), Porzellanfabrik Lorenz Hutschenreuther, model Karla Tuttera (1883-1969) z lat 30. XX w., realizacja późniejsza (poł. XX w.).
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
1 000 zł
August RODIN (1840-1917) - według
Lot No.56
Pocałunek - redukcja
brąz odlewany, patynowany na ciemno, marblit (cokół); wymiar całkowity: 14 x 9,8 x 9,8 cm, grupa figuralna: 12 cm.
Francja, Paryż, odlew redukcji 2 ćw. XX w.
estymacja: 250 - 300 zł
estymacja: 250 - 300 zł
300 zł
Wacław SZCZEBLEWSKI (1888-1965)
Lot No.57
Gwiżdżący chłopiec - figurka gabinetowa
brąz odlewany, patynowany, marmur (cokół); wymiary całkowite 20,5 x 8,5 x 8,5 cm, wys. figury z podstawą 19 cm.
Francja, Paryż, odlew z 2 ćw. XX w.
estymacja: 450 - 500 zł
estymacja: 450 - 500 zł
500 zł
Lot No.
61
Model motocykl Harley-Davidson
metal, farba, 26,5 x 17 x 53 cm.
Europa Zachodnia, wyrób rzemieślniczy, 2 poł. XX w.
estymacja: 450 - 500 zł
estymacja: 450 - 500 zł
400 zł
Malarz nieokreślony, polski?, XIX w.
Lot No.62
Portret mężczyzny, ok. 1870
olej, tektura; 26,5 x 22 cm;
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
1 400 zł
Firma THALHAMMER & WELZL (Gold und Silberplattirter Metallknopfe fűr Militär und Civil)
Lot No.63
Guzy kontuszowe
mosiądz; średn. ca 1,5 cm.
Austro-Węgry, Firma Martin Thalhammer & Ferdinand Welzl; Wiedeń, lata 1832-1902.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
2 200 zł
Lot No.
64
Zestaw guzów kontuszowych i szpila
srebro, metal srebrzony, emalia, szkło;
Austria, Polska?, XIX w.
estymacja: 3 600 - 4 300 zł
Austria, Polska?, XIX w.
estymacja: 3 600 - 4 300 zł
3 500 zł
Lot No.
65
Prawidło do krawata
drewno, intarsja; dł. 63,3 cm.
Włochy, pocz. XX w.
estymacja: 250 - 300 zł
Włochy, pocz. XX w.
estymacja: 250 - 300 zł
200 zł
Lot No.
70
Ramka w manierze Ludwika XVI z podstawką
Francja?, pocz. XX w. (ok. 1915)
estymacja: 450 - 500 zł
estymacja: 450 - 500 zł
400 zł
Lot No.
72
Szabla oficera pruskiej kawalerii z pochwą
Niemcy, Solingen, Firma Weyersberg, Kirschbaum & Cie (W.K.C.), 4 ćw. XIX w.
estymacja: 700 - 800 zł
estymacja: 700 - 800 zł
600 zł
Lot No.
74
Szabla oficera armii austriacko węgierskiej, wzór 1869
Austria, głownia: Niemcy, Solingen, firma Weyersberg, Kirschbaum & Cie (W.K.C.), koniec XIX w.
estymacja: 800 - 900 zł
estymacja: 800 - 900 zł
700 zł
Lot No.
75
Szabla paradna francuska z pochwą
Francja. Saint Etienne, Manufacture française d'armes etcycles de St Etienne, koniec XIX w.
estymacja: 700 - 800 zł
estymacja: 700 - 800 zł
900 zł
Lot No.
76
Szabla dragońska, wz. 1881
Rosja, Złatoust, głownia - 1886, rękojeść - 1887 r.
estymacja: 900 - 1 100 zł
estymacja: 900 - 1 100 zł
1 700 zł
Lot No.
77
Szpada oficerska francuska
Francja, 2 ćw. XIX w.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
1 100 zł
Lot No.
78
Pałasz oficerski z pochwą
stal, mosiądz, drut mosiężny; dług. całk. 108 cm.
Francja, Paryż, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Francja, Paryż, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
900 zł
Lot No.
79
Szpada pruska
stal, mosiądz, drut mosiężny; dług. całk. 107 cm.
Prusy, 1 poł. XIX w.
estymacja: 650 - 700 zł
Prusy, 1 poł. XIX w.
estymacja: 650 - 700 zł
700 zł
Lot No.
80
Para floretów ozdobnych typu francuskiego
stal, trawienie (trójkątnej w przekroju głowni, kosza), drut stalowy (oplot rękojeści), skóra (w głębi osłony); 111 x 13 x 13 cm.
Francja, koniec XIX w.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Francja, koniec XIX w.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
900 zł
Lot No.
82
Kindżał kaukaski (kama) w pochwie
stal, kość morsa, czarny róg, aplikacje srebrne (?) niellowane, pochwa drewniana obciągnięta skórą z niellowanymi aplikacjami.
Kaukaz, XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Kaukaz, XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
3 400 zł
Lot No.
84
Naginata - drzewcowa broń japońska
Japonia, XX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
5 500 zł
Lot No.
86
Dubeltówka z zamkiem kapiszonowym - rzeźbioną kaczką na kolbie
stal, drewno; dług. całk. 122 cm.
Europa Zachodnia, 2 ćw. XIX w.
estymacja: 800 - 1 000 zł
estymacja: 800 - 1 000 zł
1 200 zł
Lot No.
87
Dubeltówka myśliwska z zamkiem kapiszonowym z rzeźbionym dzikiem na kolbie
stal, drewno, dług. całk. 119 cm.
Europa Zachodnia. 2 ćw. XIX w.
estymacja: 600 - 800 zł
estymacja: 600 - 800 zł
1 100 zł
Lot No.
88
Dubeltówka z zamkiem kapiszonowym, ze snycerowaną dekoracją na kolbie
stal, drewno orzechowe; dł. całkowita: 122,5 cm.
Europa Zachodnia, 2 poł. XIX w.
estymacja: 800 - 900 zł
estymacja: 800 - 900 zł
700 zł
Lot No.
89
stal, drewno orzechowe; dł. całkowita: 115,5 cm.
estymacja: 800 - 900 zł
estymacja: 800 - 900 zł
750 zł
Lot No.
90
Strzelba - ptaszniczka z zamkiem kapiszonowym, reliefową głową i rozetami na kolbie
stal, drewno orzechowe; dł. całkowita 139 cm.
Europa Zachodnia, Belgia?, 2 poł. XIX w.
estymacja: 700 - 800 zł
estymacja: 700 - 800 zł
800 zł
Lot No.
94
Prochownica
z reliefowymi, identycznymi, scenami z polowania po dwóch stronach korpusu.
Anglia?, ok. poł. XIX w.
estymacja: 600 - 700 zł
Anglia?, ok. poł. XIX w.
estymacja: 600 - 700 zł
400 zł
Lot No.
95
Prochownica
Europa Zachodnia, ok. poł. XIX w.
estymacja: 450 - 500 zł
estymacja: 450 - 500 zł
300 zł