Eugeniusz DZIERŻENCKI (1905-1990)
Lot No.50
Przy kutrach
olej, tektura; 23 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: E. Dzierżencki.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
sygn. l. d.: E. Dzierżencki.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
3 800 zł
Wiktor KORECKI (1890-1980)
Lot No.52
Stary rybak
olej, tektura; 33,5 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WIKTOR / KORECKI
estymacja: 3 200 - 3 600 zł
sygn. l. d.: WIKTOR / KORECKI
estymacja: 3 200 - 3 600 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.55
Para wieśniaków, 1945
ołówek, akwarela, papier; 47 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: ... / 1945 (ołówkiem, nazwisko nieczytelne).
estymacja: 2 700 - 3 000 zł
estymacja: 2 700 - 3 000 zł
Franciszek MRAZEK (1876-1933)
Lot No.56
Gęsiarka
olej, płótno; 63,5 x 31,5 cm;
sygn. p. d.: F. Mrazek
estymacja: 4 200 - 5 000 zł
sygn. p. d.: F. Mrazek
estymacja: 4 200 - 5 000 zł
5 500 zł
Stanisław GRZYMS, XX w.
Lot No.57
Wiejska dziewczyna
pastel, papier; 62,5 x 45,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Grzyms
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
sygn. p. d.: Grzyms
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Michał ICHNOWSKI (1857-1915)
Lot No.60
Kobieta motyl
pastel sucha, papier żeberkowy; 34 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: MIchnowski (ołówkiem).
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Marian WAWRZENIECKI (1863-1943)
Lot No.62
Przykuty Anioł
gwasz, papier; 47 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany p. d.: "Przykuty Anioł" / M. W.
estymacja: 3 800 - 4 200 zł
estymacja: 3 800 - 4 200 zł
4 500 zł
Pal GYOROKI (1904-1972)
Lot No.64
Portret mężczyzny, 1945
olej, tektura; 44 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: Adamnak / Gyoroki / Tokaj 1945.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.67
Cynie w wazonie
pastel, papier; 62 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: B ... (sygnatura nieczytelna).
estymacja: 2 700 - 3 000 zł
estymacja: 2 700 - 3 000 zł
Janusz JAROSIEWICZ (1894-1974)
Lot No.69
Kwiaty w bordowym wazonie
olej, płyta; 60 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: Jarosiewicz.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. p. d.: Jarosiewicz.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Leon KOWALSKI (1870-1937)
Lot No.71
Białe róże, 1919
akwarela, papier; 31,5 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: LKowalski. / 1919.
estymacja: 3 200 - 3 600 zł
estymacja: 3 200 - 3 600 zł
Jakub MARKIEL (1911-2008)
Lot No.73
Martwa natura z tulipanami
olej, deska; 70 x 31,5 cm;
sygn. u dołu po środku: Markiel
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
Monogramista K.B., XX w.
Lot No.75
Martwa natura z zielona butelką
olej, technika własna, płótno; 60 x 79,5 cm;
sygn. p. d.: KB.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
sygn. p. d.: KB.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
Berthold PIERSON (1872-?)
Lot No.78
Wioska w górach, 1940
akwarela, gwasz, papier; 43 x 32 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. l. d.: B. Pierson. 40.
estymacja: 2 800 - 3 200 zł
estymacja: 2 800 - 3 200 zł
Mieczysław FILIPKIEWICZ (1891-1951)
Lot No.79
Zima w górach
akwarela, gwasz, papier; 32 x 61,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Mieczysław Filipkiewicz.
estymacja: 3 000 - 3 400 zł
estymacja: 3 000 - 3 400 zł
2 800 zł
Zdzisław CYAN - CYANKIEWICZ (1912-1981)
Lot No.80
Pejzaż
gwasz, papier, 35 x 57 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Cyan
estymacja: 2 300 - 2 800 zł
sygn. p. d.: Cyan
estymacja: 2 300 - 2 800 zł
2 000 zł
L. MAKŁOWICZ, 1 poł. XX w.
Lot No.82
Motyw z Kołomyi (?), 1902
akwarela, papier; 19 x 28 cm;
sygn. l. d.: L. Makłowicz; napis p. d.: … (nazwa miejscowości ?, ołówkiem)
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.84
Pejzaż nadwodny, 1880
olej, płótno; 32,5 x 44 cm;
sygn. p. d.: 1880 A Pol ... (sygnowany nieczytelnie)
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
3 000 zł
Malarz nieokreślony, XIX / XX w.
Lot No.87
Kobieta z pieskiem
olej, płótno; 52 x 44,5 cm;
obraz przed konserwacją.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
obraz przed konserwacją.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Malarz nieokreślony, 2 poł. XVIII w.
Lot No.88
Portret Fryderyka Krystiana Wettyna, syna Augusta III
olej, płótno dublowane; 55 x 45 cm;
opisany na odwrocie
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
opisany na odwrocie
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
8 000 zł
Malarz nieokreślony, XVIII w.
Lot No.90
Obrzezanie Jezusa
olej, deska;
34,5 x 30 cm.
estymacja: 3 700 - 4 400 zł
34,5 x 30 cm.
estymacja: 3 700 - 4 400 zł
Malarz nieokreślony, 1 poł. XIX w.
Lot No.91
Polowanie z psami
olej, płótno dublowane,
52 x 58,5 cm.
estymacja: 5 300 - 6 300 zł
52 x 58,5 cm.
estymacja: 5 300 - 6 300 zł
5 000 zł
TOYOHARA CHIKANOBU(1838-1912)
Lot No.93
Festiwal lalek z cyklu „Chiyoda no o-oku” - tryptyk
drzeworyt barwny, papier; 35,4 x 23,7 cm; 35,5 x 23,8 cm; 35,5 x 23,8 cm;
sygn. na klocku śr. d.
estymacja: 4 200 - 4 800 zł
sygn. na klocku śr. d.
estymacja: 4 200 - 4 800 zł
Józef SEBALD (1853-1931)
Lot No.95
Portret kardynała Adama Sapiehy
fotografia czarno-biała, papier fotograficzny naklejony na karton;
24,5 x 19,4 cm (wymiar odbitki)
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
estymacja: 1 000 - 1 200 zł