Rajmund KANELBA (1897-1960)
Lot No.3
Pont Saint Michel w Paryż
olej, płótno; 67 x 91 cm;
sygn. p. d.: Kanelba
estymacja: 35 000 - 40 000 zł
sygn. p. d.: Kanelba
estymacja: 35 000 - 40 000 zł
32 000 zł
Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Lot No.11
Pościg
olej, tektura; 30,5 x 40 cm;
sygn. p.d.: Jerzy Kossak
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
sygn. p.d.: Jerzy Kossak
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
13 000 zł
Jan Erazm KOTOWSKI (1885-1960)
Lot No.12
Zawody kłusaków, 1911
technika mieszana, płótno naklejone na tekturę; 21,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: Jan Kotowski / Lwów / 1911
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Janina KONARSKA (1902-1975)
Lot No.14
Narciarze
akwarela, gwasz, papier; 44 x 34 cm;
sygn. p.d.: Janina Konarska
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
sygn. p.d.: Janina Konarska
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
19 000 zł
Zofia STRYJEŃSKA (1891-1976)
Lot No.15
Z cyklu: Stroje polskie, plansza 17
litografia, gwasz malowany szablonem (pochoir), papier; 44 x 31 cm (wymiar kompozycji);
sygn. p. d.: Z. STRYJEŃSKA
estymacja: 5 000 - 5 500 zł
sygn. p. d.: Z. STRYJEŃSKA
estymacja: 5 000 - 5 500 zł
6 000 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)
Zofia STRYJEŃSKA (1891-1976)
Lot No.17
Chłop z Polesia - z cyklu: Stroje polskie, plansza nr 29
litografia, gwasz malowany szablonem (pochoir); 45 x 30,5 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: Z. STRYJEŃSKA
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
sygn. p. d.: Z. STRYJEŃSKA
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
3 600 zł
Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)
Lot No.19
Portret Elżbiety Gasztołdówny księżnej Radziwiłł
tusz, piórko, papier; 19,5 x 12,5 cm;
opisany u dołu: JMalczewski (ołówkiem)
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
6 000 zł
Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)
Lot No.20
Sceny z wojskiem - 2 rysunki
piórko, tusz, papier; 16,5 x 21 cm; oraz 17 x 21 cm;
każda sygn. p. d.: AU
estymacja: 1 300 - 1 400 zł
każda sygn. p. d.: AU
estymacja: 1 300 - 1 400 zł
1 000 zł
Lot No.21
Sceny miejskie - 2 prace
piórko, tusz, papier;
każda sygn. p. d.: AU
estymacja: 1 300 - 1 400 zł
każda sygn. p. d.: AU
estymacja: 1 300 - 1 400 zł
2 200 zł
TH. JOHANNSEN, XIX w.
Lot No.22
Para rysunków
1. Pejzaż ze złamanym drzewem - ołówek, papier; 45 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
2. Pejzaż z drzewem - ołówek, papier; 45 x 28 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 3 200 - 3 600 zł
estymacja: 3 200 - 3 600 zł
Rajmund KANELBA (1897-1960)
Lot No.24
Dzieci
tusz, pędzel, papier; 19 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: kanelba
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
sygn. p. g.: kanelba
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
2 200 zł
Henryk DZIERŻANOWSKI (1896-1965)
Lot No.25
Pocałunek Judasza
olej, płótno naklejone na tekturę; 52 x 54 cm;
sygn. l. d.: HDzierżanowski
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
sygn. l. d.: HDzierżanowski
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
3 300 zł
S OLSZEWSKI - Adam SETKOWICZ (1876-1945)
Lot No.26
Kozacy przy ognisku, 1918
olej, tektura; 47 x 68 cm;
sygn. i dat. l. d.: SAOlszewski 918.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
9 500 zł
Carolus PALLYA (1875-1930)
Lot No.27
Na targu
olej, deska; 13 x 19 cm;
sygn. p. d.: Carolus Pallya.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
sygn. p. d.: Carolus Pallya.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Marcin KITZ (1891-1943)
Lot No.28
Targ w miasteczku na Kresach
olej, płótno; 21 x 27 cm;
sygn. p. d.: MKitz.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
sygn. p. d.: MKitz.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
9 000 zł
Nathan GUTMAN (1898-1987)
Lot No.30
W parku
akwarela, gwasz, papier; 41 x 51 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: N. Gutman
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
sygn. p. d.: N. Gutman
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
Adam BANDROWSKI (1881-1966)
Lot No.32
Pejzaż leśny, 1947
olej, tektura; 49,5 x 64 cm;
sygn. p. d.: A. Bandrowski
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
sygn. p. d.: A. Bandrowski
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Malarz nieokreślony, XIX w.
Lot No.34
Pejzaż
olej, płótno dublowane na wosk;
74 x 52,5 cm.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
74 x 52,5 cm.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
Edward WIESZCZEK, XX w.
Lot No.36
Pejzaż z Rabki, 1969
akwarela, papier; 36,5 x 50,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisane p. d.: E. Wieszczek / Rabka 1969. (ołówkiem).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Ludwik LESZKO (1890-1957)
Lot No.37
Tatry
olej, tektura; 52,5 x 70,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Leszko
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
sygn. p. d.: Leszko
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
3 200 zł
Max WERNER (1879-1952)
Lot No.38
Sosny na Rugii
olej, płyta; 68,5 x 58,5 cm;
sygn. l. d.: M. Werner
estymacja: 2 300 - 2 800 zł
sygn. l. d.: M. Werner
estymacja: 2 300 - 2 800 zł
Soter JAXA-MAŁACHOWSKI (1867-1952)
Lot No.40
Kraków: Motyw z Plant, 1923
olej, tektura fakturowana; 48 x 68 cm;
sygn. i dat. p. d.: S Jaxa / 1923
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
8 000 zł
Jerzy PAWŁOWSKI (1909-1991)
Lot No.41
Stare Miasto w Warszawie
olej, płyta; 67,5 x 60 cm;
sygn. l. d.: J. Pawłowski
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
sygn. l. d.: J. Pawłowski
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
2 800 zł
Marian NIŻYŃSKI (1910-1943)
Lot No.42
Motyw architektoniczny, 1929
olej, sklejka; 50 x 35 cm;
sygn. i dat. l. d.: Niżyński / 29.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
2 500 zł
Zygmunt KAŁUSKI (1880-1968)
Lot No.43
Ulica Cicha - Krakowskie Bronowice, 1963
olej, płyta; 37,5 x 55,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Z. Kałuski / 1963.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Marian NIŻYŃSKI (1910-1943)
Lot No.45
Przed kościołem, 1929
olej, sklejka, 50,5 x 42 cm;
sygn. i dat. l. d.: M. NIŻYŃSKI / 29.
estymacja: 3 200 - 3 600 zł
estymacja: 3 200 - 3 600 zł
3 000 zł