Wacław TARANCZEWSKI (1903-1987)

Lot No.
1
Mała malarka olej, płótno, 200 x 200 cm;
sygn. l. d.: T.
estymacja: 70 000 - 80 000 zł

Stanisław ELESZKIEWICZ (1900-1963)

Lot No.
2
W mieście - Paysage avant, 1927 olej, tektura; 45 x 53 cm;
sygn. p. d.: S.E.
estymacja: 18 000 - 24 000 zł

Rajmund KANELBA (1897-1960)

Lot No.
3
Pont Saint Michel w Paryż olej, płótno; 67 x 91 cm;
sygn. p. d.: Kanelba
estymacja: 35 000 - 40 000 zł
Cena oferowana 32 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

Lot No.
4
Kościółek i mgła, ok. 1904 olej, płótno; 36 x 48 cm;
sygn. l.d.: St. Kamocki
estymacja: 34 000 - 38 000 zł

Franciszek STREITT (1839-1890)

Lot No.
5
Zaloty, 1886 olej, deska mahoniowa; 25,7 x 19,5 cm;
sygn. l.d.: F. Streitt. / 886
estymacja: 24 000 - 26 000 zł

Władysław BAKAŁOWICZ (1833-1903)

Lot No.
6
Ludwik XIII i Anna Austriaczka olej, płótno; 70 x 100 cm;
sygn. p.d.: LBakalowicz / Paris
estymacja: 80 000 - 100 000 zł

Jan Nepomucen GŁOWACKI (1802-1847)

Lot No.
7
Portret mężczyzny, 1842 olej, płótno dublowane, obcięte na bokach; 24,5 x 20 cm;
sygn. z prawej: N./ Głowacki 1842/ ?(Geneva?)
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Roman KRAMSZTYK (1885-1942)

Lot No.
8
Martwa natura olej, tektura, 54 x 83,5 cm;
sygn. l.g.: Kramsztyk
estymacja: 160 000 - 200 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

Lot No.
9
Ułan i dziewczyna olej, płótno; 60,5 x 50,5 cm;
sygn. l.d.: Wojciech Kossak / 1937
estymacja: 70 000 - 80 000 zł

Czesław WASILEWSKI (Ignacy ZYGMUNTOWICZ) (1875-1947)

Lot No.
10
Powrót z polowania olej, płótno; 65 x 120,5 cm;
sygn. p. d.: Cz. Wasilewski
estymacja: 38 000 - 44 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

Lot No.
11
Pościg olej, tektura; 30,5 x 40 cm;
sygn. p.d.: Jerzy Kossak
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
Cena sprzedaży 13 000 zł

Jan Erazm KOTOWSKI (1885-1960)

Lot No.
12
Zawody kłusaków, 1911 technika mieszana, płótno naklejone na tekturę; 21,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: Jan Kotowski / Lwów / 1911
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)

Lot No.
13
Zimową porą akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 58 x 98 cm;
sygn. l. d.: S. Gibiński
estymacja: 4 700 - 5 400 zł

Janina KONARSKA (1902-1975)

Lot No.
14
Narciarze akwarela, gwasz, papier; 44 x 34 cm;
sygn. p.d.: Janina Konarska
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Cena sprzedaży 19 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1891-1976)

Lot No.
15
Z cyklu: Stroje polskie, plansza 17 litografia, gwasz malowany szablonem (pochoir), papier; 44 x 31 cm (wymiar kompozycji);
sygn. p. d.: Z. STRYJEŃSKA
estymacja: 5 000 - 5 500 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Zofia STRYJEŃSKA (1891-1976)

Lot No.
16
Z cyklu: Stroje polskie, plansza nr 18 litografia, gwasz malowany szablonem (pochoir), papier; 29,5 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie p. d.: Z. Stryjeńska (faksymile)
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1891-1976)

Lot No.
17
Chłop z Polesia - z cyklu: Stroje polskie, plansza nr 29 litografia, gwasz malowany szablonem (pochoir); 45 x 30,5 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: Z. STRYJEŃSKA
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 600 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1891-1976)

Lot No.
18
Pomocnik w gospodarstwie - z cyklu: Stroje polskie, plansza nr 26 litografia barwna, papier; 32,8 x 43,8 (w świetle passe-partout);
estymacja: 1 700 - 1 900 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

Lot No.
19
Portret Elżbiety Gasztołdówny księżnej Radziwiłł tusz, piórko, papier; 19,5 x 12,5 cm;
opisany u dołu: JMalczewski (ołówkiem)
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

Lot No.
20
Sceny z wojskiem - 2 rysunki piórko, tusz, papier; 16,5 x 21 cm; oraz 17 x 21 cm;
każda sygn. p. d.: AU
estymacja: 1 300 - 1 400 zł
Cena oferowana 1 000 zł

Lot No.
21
Sceny miejskie - 2 prace piórko, tusz, papier;
każda sygn. p. d.: AU
estymacja: 1 300 - 1 400 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

TH. JOHANNSEN, XIX w.

Lot No.
22
Para rysunków 1. Pejzaż ze złamanym drzewem - ołówek, papier; 45 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
2. Pejzaż z drzewem - ołówek, papier; 45 x 28 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 3 200 - 3 600 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)

Lot No.
23
Studia głów kobiecych ołówek, papier; 25,3 x 20,3 cm;
na odwrocie szkice krów.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Rajmund KANELBA (1897-1960)

Lot No.
24
Dzieci tusz, pędzel, papier; 19 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: kanelba
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 200 zł

Henryk DZIERŻANOWSKI (1896-1965)

Lot No.
25
Pocałunek Judasza olej, płótno naklejone na tekturę; 52 x 54 cm;
sygn. l. d.: HDzierżanowski
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

S OLSZEWSKI - Adam SETKOWICZ (1876-1945)

Lot No.
26
Kozacy przy ognisku, 1918 olej, tektura; 47 x 68 cm;
sygn. i dat. l. d.: SAOlszewski 918.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena oferowana 9 500 zł

Carolus PALLYA (1875-1930)

Lot No.
27
Na targu olej, deska; 13 x 19 cm;
sygn. p. d.: Carolus Pallya.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Marcin KITZ (1891-1943)

Lot No.
28
Targ w miasteczku na Kresach olej, płótno; 21 x 27 cm;
sygn. p. d.: MKitz.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Cena sprzedaży 9 000 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

Lot No.
29
Pejzaż olej, płótno; 41,5 x 34 cm;
sygn. p. d.: W. Terlikowski (ryte w warstwie malarskiej).
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Nathan GUTMAN (1898-1987)

Lot No.
30
W parku akwarela, gwasz, papier; 41 x 51 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: N. Gutman
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Grzegorz MENDOLY (1898-1966)

Lot No.
31
W parku olej, sklejka; 40 x 35 cm (w świetle ramy);
sygn. p. g.: G. Mendoly
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Adam BANDROWSKI (1881-1966)

Lot No.
32
Pejzaż leśny, 1947 olej, tektura; 49,5 x 64 cm;
sygn. p. d.: A. Bandrowski
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Georg WICHMANN (1876-1944)

Lot No.
33
Las, 1933 olej, płótno; 69,5 x 89 cm;
sygn. i dat. p. d.: G. Wichmann 33.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

Lot No.
34
Pejzaż olej, płótno dublowane na wosk;
74 x 52,5 cm.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)

Lot No.
35
Letni spacer olej, płótno; 50,5 x 65,5 cm;
sygn. l. d.: K. MACKIEWICZ
estymacja: 6 600 - 7 600 zł

Edward WIESZCZEK, XX w.

Lot No.
36
Pejzaż z Rabki, 1969 akwarela, papier; 36,5 x 50,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisane p. d.: E. Wieszczek / Rabka 1969. (ołówkiem).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Ludwik LESZKO (1890-1957)

Lot No.
37
Tatry olej, tektura; 52,5 x 70,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Leszko
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
Cena oferowana 3 200 zł

Max WERNER (1879-1952)

Lot No.
38
Sosny na Rugii olej, płyta; 68,5 x 58,5 cm;
sygn. l. d.: M. Werner
estymacja: 2 300 - 2 800 zł

Władysław JAHL (1886-1953)

Lot No.
39
Pejzaż z drzewami olej, płótno; 33 x 55 cm;
sygn. p. d.: Jahl
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI (1867-1952)

Lot No.
40
Kraków: Motyw z Plant, 1923 olej, tektura fakturowana; 48 x 68 cm;
sygn. i dat. p. d.: S Jaxa / 1923
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

Jerzy PAWŁOWSKI (1909-1991)

Lot No.
41
Stare Miasto w Warszawie olej, płyta; 67,5 x 60 cm;
sygn. l. d.: J. Pawłowski
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 2 800 zł

Marian NIŻYŃSKI (1910-1943)

Lot No.
42
Motyw architektoniczny, 1929 olej, sklejka; 50 x 35 cm;
sygn. i dat. l. d.: Niżyński / 29.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 2 500 zł

Zygmunt KAŁUSKI (1880-1968)

Lot No.
43
Ulica Cicha - Krakowskie Bronowice, 1963 olej, płyta; 37,5 x 55,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Z. Kałuski / 1963.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Tadeusz NARTOWSKI (1892-1971)

Lot No.
44
Motyw z Kwilcza, 1947 akwarela, papier; 45 x 68 cm;
sygn. l. d.: Nartowski / Kwilcz 1947
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Marian NIŻYŃSKI (1910-1943)

Lot No.
45
Przed kościołem, 1929 olej, sklejka, 50,5 x 42 cm;
sygn. i dat. l. d.: M. NIŻYŃSKI / 29.
estymacja: 3 200 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Kazimierz ZYBERK-PLATER (1879 lub 81-1964)

Lot No.
46
Park przy willi olej, płótno; 65 x 90 cm;
sygn. p. d.: K. Plater-Zyberk.
estymacja: 8 500 - 9 500 zł

S. ICKOWICZ, XX w

Lot No.
47
Haifa olej, płótno; 46 x 55,5 cm;
sygn. p. d.: S. ICKOWICZ / HAIFA.
estymacja: 1 600 - 2 000 zł

Isis KISCHKA (1908-1973)

Lot No.
48
Widok z Braux (Prowansja) olej, płótno; 72 x 60 cm;
sygn. p. d.: KISCHKA
estymacja: 5 500 - 6 500 zł