Zbigniew PRONASZKO (1885-1958)
Lot No.145
Zestaw 8 litografii - Portrety artystów beskidzkich, 1929
litografia, papier; 22 x 18 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie pod kompozycją.: ZPronaszko.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Lot No.
147
Portret grupowy Powstańców Śląskich z Maciejem Mielżyńskim (postać siedząca w środkowej części fotografii)
fotografia czarno-biała, papier fotograficzny; 16,5 x 22 cm.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
Marcel DÉBUT (1865-1933), Jules GRAUX BRONZIER (2 poł. XIX w.)
Lot No.201
Ofelia
brąz srebrzony, podstawa - marmur; wys. 92 cm; szer. 32 cm;
Paryż, k. XIX w.
estymacja: 32 000 - 36 000 zł
Paryż, k. XIX w.
estymacja: 32 000 - 36 000 zł
30 000 zł
Szkoła zakopiańska
Lot No.203
Góralski skrzypek
drewno (jawor?); wys. 36 cm.
Polska, Zakopane, 1936
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
Polska, Zakopane, 1936
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
23 000 zł
Szkoła zakopiańska?
Lot No.204
Madonna z Dzieciątkiem
drewno, wys. 29,5 cm.
Polska, Zakopane?, 2 ćw. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Artysta nieokreślony
Lot No.206
Macierzyństwo
drewno; wys. 41 cm; szer. 16 cm;
Polska?, XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Polska?, XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Jan ŻAROFFE (1888-1952)
Lot No.208
Góral - płaskorzeźba
drewno; 18 x 36 x 3 cm.
Polska, Krynica, 1934.
estymacja: 2 600 - 2 900 zł
Polska, Krynica, 1934.
estymacja: 2 600 - 2 900 zł
Roman BILIŃSKI (1897-1981)
Lot No.211
Głowa mężczyzny
brąz patynowany, podstawa marmurowa; wys. 55,5 cm; szer. 21 cm;
Włochy, 2 poł. XX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Włochy, 2 poł. XX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Otto SCHMIDT-HOFER (1873-1925)
Lot No.213
Łucznik
brąz, odlew patynowany, podstawa - marmur; wys. 39 cm; szer. 10 cm;
Niemcy, Berlin, 1 ćw. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 000 zł
Niemcy, Berlin, 1 ćw. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 000 zł
Edmund Feliks KOROSADOWICZ (1872-1964)
Lot No.215
Plakieta portretowa
brąz, odlew patynowany; 25 x 20,5 cm.
Polska, 1 poł. XX w.
estymacja: 1 300 - 1 400 zł
Polska, 1 poł. XX w.
estymacja: 1 300 - 1 400 zł
Kazimierz Mieczysław CHODZIŃSKI (1861-1921)
Lot No.216
Plakieta portretowa dr Tadeusza Rutowskiego
brąz; 15 x 12,5 cm.
Wiedeń, 1916.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Wiedeń, 1916.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
1 800 zł
Artysta nieokreślony, XX w.
Lot No.217
Chłopiec z bączkiem
brąz patynowany; wys. całkowita 36 cm.
Europa Środkowa, Niemcy?, 1 poł. XX w.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
Artysta nieokreślony, XX w.
Lot No.219
Popiersie kobiety
gips, odlew polichromowany na ciemny brąz, wys. całkowita 48 cm.
Polska, XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Polska, XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Artysta nieokreślony, XIX w.
Lot No.220
Eros i pszczoła
brąz, patynowany i złocony; wys. 30 cm.
Europa Zachodnia, Francja?, XIX w.
estymacja: 3 300 - 3 600 zł
estymacja: 3 300 - 3 600 zł
3 000 zł
Artysta nieokreślony, XIX-XX w.
Lot No.221
Popiersie kobiety z gołębiem
terakota patynowana na brąz; wys. 41 cm; szer. 45,5 cm;
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł