Soter JAXA-MAŁACHOWSKI (1867-1952)
Lot No.97
Beczki na plaży
tempera, papier;
25 x 35,5 cm;
sygn. p. d.: S. Jaxa
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
25 x 35,5 cm;
sygn. p. d.: S. Jaxa
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
6 000 zł
Kazimierz BOROWSKI (1877-1966)
Lot No.99
Łódź na morzu, 1918
olej, tektura; 17 x 28 cm;
sygn. i dat. p. d.: K. Borowski 1918.
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.101
Nad brzegiem morza
olej, płótno;
41,5 x 50,5 cm.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
41,5 x 50,5 cm.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
Eugeniusz DZIERŻENCKI (1905-1990)
Lot No.102
Żaglówki
olej, tektura; 23 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: E. Dzierżencki
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
sygn. p. d.: E. Dzierżencki
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
2 700 zł
Malarz nieokreślony polski ?, 1 poł. XX w.
Lot No.104
Akt z lusterkiem
olej, płótno naklejone na płytę; 58 x 50,5 cm;
sygn. l. d.: … (nieczytelnie).
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)
Lot No.106
Nocne rozmowy, 1964
olej, płótno; 21 x 32 cm;
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Malarz nieokreślony, XIX w.
Lot No.109
Nokturn
olej, tektura; 23 x 31 cm;
na odwrocie nalepka z odręcznie wpisanym numerem 3757 oraz informacjami.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Paweł [Paul] MERWART (1855-1902)
Lot No.112
Kobieta nad strumykiem
gwasz, olej, papier; 45 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: PAVL. MERWART
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
sygn. l. d.: PAVL. MERWART
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Walery BROCHOCKI (1847-1923)
Lot No.113
Rozbity dzban
olej, płótno; 28 x 45 cm;
sygn. l. d.: WBrochocki
estymacja: 11 000 - 12 000 zł
sygn. l. d.: WBrochocki
estymacja: 11 000 - 12 000 zł
10 000 zł
Wojciech Otton FLECK (1903-1972)
Lot No.114
Kobieta z chrustem
olej, tektura; 29 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Woj. Fleck
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. p. d.: Woj. Fleck
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Lot No.116
Portret młodej kobiety, 1958
olej, płyta pilśniowa; 47 x 39 cm;
sygn. i dat. l. g.: 1958 / Wlastimil Hofman
estymacja: 8 500 - 9 500 zł
estymacja: 8 500 - 9 500 zł
9 000 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)
Mieczysław REYZNER (1861-1941)
Lot No.117
Portret lwowianki z kolczykiem
olej, płótno; 40,5 x 30,5 cm;
sygn. p. d.: Mieczysław Reyzner
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
11 000 zł
X. GADEBUSCH, XX w.
Lot No.118
Portret kobiety
olej, płótno; 38 x 30 cm;
sygn. z prawej stronu pośrodku: X. Gadebusch.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.120
Dziewczyna w czerwonym płaszczu
pastel, papier naklejony na karton; 36 x 28 cm (w świetle oprawy);
opisany l. d.: Paris / CH (?, monogram wiązany, słabo czytelny).
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
Lot No.123
Portret mężczyzny w fotelu, 1967?
olej, płótno; 102 x 71,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Jerzy Potrzebowski / 1967
estymacja: 4 000 - 4 600 zł
estymacja: 4 000 - 4 600 zł
Malarz nieokreślony, XIX w.?
Lot No.125
Dama w kapeluszu z piórami - miniatura
miniatura na porcelanie;
6 x 4 cm (owal).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
6 x 4 cm (owal).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Malarz nieokreślony, XIX w.
Lot No.127
Portret kobiety - miniatura
gwasz, kość;
7 x 5 cm (owal, w świetle oprawy).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
January SUCHODOLSKI (1797-1875) - przypisywany
Lot No.129
Śmierć Stefana Czarnieckiego
olej, płótno dublowane, 79 x 105,5 cm;
na odwrocie stempel lakowy;
estymacja: 55 000 - 65 000 zł
na odwrocie stempel lakowy;
estymacja: 55 000 - 65 000 zł
53 000 zł
Malarz nieokreślony, XVIII w.
Lot No.130
Caritas Romana (Cymon i Pero)
- według obrazu Johanna Carla LOTH’A (1632-1698)
olej, płótno dublowane; 113 x 87 cm.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Malarz nieokreślony, ok. poł. XIX w.
Lot No.132
Święty Wojciech
olej, płótno;
68,5 x 54 cm;
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
68,5 x 54 cm;
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Stanisław BOHUSZ-SIESTRZEŃCEWICZ (1869-1927)
Lot No.135
Para litografii
1. Zagroda
2. W drodze na targ
estymacja: 2 400 - 2 600 zł
2. W drodze na targ
estymacja: 2 400 - 2 600 zł
François Nicolas MARTINET (1725/31-1804)
Lot No.137
Ptak
miedzioryt podmalowany akwarelą, papier; 28 x 22,7 cm;
sygn. l. d.: Martinet
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
sygn. l. d.: Martinet
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
Adam BUNSCH (1896-1969)
Lot No.138
Ptaszek na kwitnącej gałązce
drzeworyt barwny, bibuła; 33,5 x 19,2 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Adam Bunsch 1927 (ołówkiem)
estymacja: 900 - 1 100 zł
estymacja: 900 - 1 100 zł
1 600 zł
TOYOHARA CHIKANOBU (1838-1912)
Lot No.139
Układanie włosów, z cyklu: „Chiyoda no o-oku” - tryptyk
drzeworyt barwny, papier; 35,4 x 23,7 cm; 35,4 x 23,7 cm; 35,4 x 23,6 cm;
sygn. na klocku l. śr.
estymacja: 4 800 - 5 400 zł
sygn. na klocku l. śr.
estymacja: 4 800 - 5 400 zł
5 500 zł
Jan MATEJKO (1838-1893)
Lot No.141
Portret Mariana Gorzkowskiego, 1879
litografia, papier; 27 x 21 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. na płycie p. d.: JM 1879
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Victor ADAM (1801-1867)
Lot No.143
Śmierć księcia Józefa Poniatowskiego
litografia barwna, ręcznie podmalowana akwarelą, papier; 29 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: V. Adam (na kamieniu).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł