Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.49
Pejzaż górski
olej, tektura; 73,5 x 61 cm;
sygn. p. d.: WRene / ....1937
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
sygn. p. d.: WRene / ....1937
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
Mieczysław REYZNER (1861-1941)
Lot No.50
Las
olej, tektura; 17,3 x 22 cm;
sygn. l. d.: M. Reyzner.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł
sygn. l. d.: M. Reyzner.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł
3 300 zł
Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)
Lot No.51
Pejzaż z Zakopanego, 1906
akwarela, papier; 6,3 x 15,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisana p. d.: Zakopane 1906 / TRybk.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
2 100 zł
Zdzisław KRAŚNIK (1881-1964)
Lot No.53
Pejzaż górski
akwarela, papier; 49 x 71 cm;
sygn. p. d.: Z Kraśnik
estymacja: 2 400 - 2 800 zł
sygn. p. d.: Z Kraśnik
estymacja: 2 400 - 2 800 zł
Alojzy SIWECKI (1912-1988)
Lot No.56
Martwa natura z kwiatami, 1964
olej, płótno; 78 x 98 cm;
sygn. i dat. l. d.: ASiwecki / 64.
estymacja: 3 300 - 3 600 zł
estymacja: 3 300 - 3 600 zł
Stanisław RYDYGIER (1872-1943)
Lot No.58
Różowe astry i jabłka
akwarela, papier; 43 x 33 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: St. Rydgier.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
sygn. p. d.: St. Rydgier.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Malarz nieokreślony, XIX w.
Lot No.60
Kwiaty w wazonie
olej, płótno dublowane;
89,5 x 78,5 cm.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
89,5 x 78,5 cm.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Juliusz ZUBER (1861-1910)
Lot No.62
W wiejskiej izbie
olej (chiaroscuro), tektura; 43 x 30 cm;
sygn. p. d.: J. ZUBER
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
sygn. p. d.: J. ZUBER
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
9 500 zł
Kazimierz Teofil POCHWALSKI (1855-1940)
Lot No.63
Góral
olej, tektura; 16,5 x 23 cm;
sygn. p. d.: K. Pochwalski.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
sygn. p. d.: K. Pochwalski.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
Armand DE BEUL (1874-1953)
Lot No.65
Ogród warzywny
olej, tektura, 27 x 35 cm;
sygn. p. d.: Armand De Beul
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. p. d.: Armand De Beul
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
2 000 zł
Jan GOLUS (1895-1964)
Lot No.67
Pejzaż z końmi
olej, płótno; 45 x 54 cm;
na odwrocie martwa natura wykonana w technice olejnej.
estymacja: 2 700 - 3 000 zł
estymacja: 2 700 - 3 000 zł
Michalina Kamila Maria JANOSZANKA (1889-1952)
Lot No.68
Rajski ptak
technika własna, szkło, 34,5 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M. Janoszanka.
estymacja: 5 000 - 5 600 zł
sygn. p. d.: M. Janoszanka.
estymacja: 5 000 - 5 600 zł
4 700 zł
Stanisław KAMOCKI (1875-1944)
Lot No.69
Pejzaż górski
olej, tektura; 50,5 x 70 cm;
sygn. l. d. St Kamocki
estymacja: 18 000 - 21 000 zł
sygn. l. d. St Kamocki
estymacja: 18 000 - 21 000 zł
22 000 zł
Margarete WEDEL (1863-1936)
Lot No.70
Staw
gwasz, papier; 62 x 72 cm;
sygn. p. d. M. Wedel
estymacja: 2 700 - 3 000 zł
sygn. p. d. M. Wedel
estymacja: 2 700 - 3 000 zł
Leszek STAŃKO (1925-2011)
Lot No.71
Pejzaż z ruinami na wzgórzu, 1953
gwasz, papier; 26,8 x 33,3 cm;
sygn., dat. i opisany p. g.: LECH. STAŃKO / Bielsko 4.X.1953 (ołówkiem).
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
2 700 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)
Antoni ŁYŻWAŃSKI (1904-1972)
Lot No.72
Leśna dróżka - Motyw z Podkowy Leśnej
olej, tektura; 47,5 x 33,5 cm;
sygn. l. d.: A. Łyżwański
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
sygn. l. d.: A. Łyżwański
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
Zenobiusz PODUSZKO (1887-1963)
Lot No.74
Pejzaż wiejski
olej, papier naklejony na tekturę; 24 x 16 cm;
sygn. l. d.: Z. Poduszko (piórem)
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Józef JAROSZ (1890-1966)
Lot No.76
Krajobraz jesienny - Zalesie Dolne, 1953
olej, płótno; 70 x 99 cm;
na odwrocie napis autorski: Józef Jarosz / R. 1953 / Zalesie D.
estymacja: 1 800 - 2 100 zł
estymacja: 1 800 - 2 100 zł
Mieczysław WĄTORSKI (1903-1979)
Lot No.79
Pejzaż z domem
olej, płótno; 55 x 65 cm;
sygn. p. d.: M. WĄTORSKI
estymacja: 2 800 - 3 200 zł
sygn. p. d.: M. WĄTORSKI
estymacja: 2 800 - 3 200 zł
Franciszek GAJA-GAJEWSKI (1897-1969)
Lot No.80
Moje miasto rodzinne - Wenecja Bydgoska, 1936
olej, płótno; 75 x 96 cm;
sygn. i dat. l. d.: Gaja / 1936
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
3 500 zł
Ben KOSA, XX w.
Lot No.81
Widok na Notre Dame w Paryżu
olej, płótno naklejone na płytę; 50,5 x 71 cm;
sygn. l. d.: .BenKosa.
estymacja: 2 700 - 3 000 zł
sygn. l. d.: .BenKosa.
estymacja: 2 700 - 3 000 zł
Alojzy SIWECKI (1912-1988)
Lot No.83
Przemyśl, 1964
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 47 x 60 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: ASiwecki 64 Przemyśl
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Tadeusz CIEŚLEWSKI - ojciec (1870-1956)
Lot No.85
Pałac Saski z pomnikiem konnym Księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier naklejony na tekturę; 48 x 68 cm;
sygn. p. d.: T. Cieślewski.
estymacja: 5 500 - 6 000 zł
sygn. p. d.: T. Cieślewski.
estymacja: 5 500 - 6 000 zł
6 200 zł
Władysław CHMIELIŃSKI / pseud. STACHOWICZ (1911-1979)
Lot No.86
Kolumna Zygmunta w Warszawie
akwarela, papier; 10 x 14 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W. Stachowicz
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
sygn. p. d.: W. Stachowicz
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
2 500 zł
Maurycy TRĘBACZ (1861-1941)
Lot No.87
Cyganka - półakt
olej, płótno; 98,5 x 68 cm;
sygn. p. d.: M. Trębacz
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
sygn. p. d.: M. Trębacz
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
8 000 zł
Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)
Lot No.88
Półakt kobiety
olej, tektura, 50 x 35 cm;
sygn. p. g.: St. Żurawski
estymacja: 3 700 - 4 200 zł
sygn. p. g.: St. Żurawski
estymacja: 3 700 - 4 200 zł
3 500 zł
Maurice JORON (1883-1937)
Lot No.89
Akt leżącej kobiety
olej, płótno; 46,5 x 55 cm;
sygn. l. g.: Joron
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
sygn. l. g.: Joron
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
4 500 zł
Léon (KAMIR) KAUFMANN (1872-1933)
Lot No.90
Akt
pastel, papier; 78,5 x 48,5 cm;
sygn. p. d.: Leon Kamir
estymacja: 7 500 - 8 500 zł
sygn. p. d.: Leon Kamir
estymacja: 7 500 - 8 500 zł
Henryk SZADKOWSKI, XX w.
Lot No.91
Akt przed lustrem
pastel, papier; 84,5 x 62 cm;
sygn. przy prawej krawędzi, po środku: H Szadkowski.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
9 000 zł
Lot No.92
Pejzaż jesienny
olej, płótno naklejone na tekturę; 46 x 62,5 cm;
sygn. p. d.: WW
estymacja: 16 000 - 18 000 zł
sygn. p. d.: WW
estymacja: 16 000 - 18 000 zł
18 000 zł
Artur MARKOWICZ (1872-1934)
Lot No.93
Park - Pejzaż z drzewami
pastel, papier jasnobrązowy; 33,5 x 41 cm;
sygn. p. d.: A. MARKOWICZ
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
sygn. p. d.: A. MARKOWICZ
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Kasper POCHWALSKI (1899-1971)
Lot No.95
Pejzaż, 1928
olej, płótno naklejone na płytę; 47 x 57,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Kasper Pochwalski / 1928
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
estymacja: 6 500 - 7 500 zł