Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)
Lot No.98
Kot, 1964
olej, płótno; 36,5 x 75,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Potrzebowski / 1964.
estymacja: 3 300 - 3 600 zł
estymacja: 3 300 - 3 600 zł
4 700 zł
Roman SIEROSŁAWSKI, XIX / XX w.
Lot No.100
Portret artysty
olej, tektura; 57 x 44 cm;
sygn. p. d.: Roman Sierosławski
estymacja: 2 700 - 3 000 zł
estymacja: 2 700 - 3 000 zł
Leon KOWALSKI (1870-1937)
Lot No.101
Portret kobiety w kapeluszu
olej, płótno naklejone na sklejkę; 70 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: Leon Kowalski
estymacja: 5 000 - 5 400 zł
sygn. p. d.: Leon Kowalski
estymacja: 5 000 - 5 400 zł
4 500 zł
Tadeusz CYBULSKI (1878-1954)
Lot No.103
Zapowiedź konterfektu, przed 1943
olej, płótno; 61 x 50 cm;
sygn. l. d.: T. Cybulski (ołówkiem)
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Luise SCHEVE-KOSBOTH (1859-?)
Lot No.106
Portret Wielkiej Księżnej Olgi Romanowej, 1911
pastel, papier; 60 x 47 cm;
sygn. i opisany p. śr.: v. Scheve-Kosboth / Munchen
estymacja: 7 500 - 9 000 zł
estymacja: 7 500 - 9 000 zł
Eugeniusz KRAWCZUK (1958-1992)
Lot No.108
Madonna z Dzieciątkiem
olej, sklejka, 41 x 31 cm;
sygn. p. d.: E. KRAWCZUK
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. p. d.: E. KRAWCZUK
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Malarz nieokreślony, XIX w. (?)
Lot No.110
Madonna z Dzieciątkiem
olej, płótno dublowane; 31,5 x 26 cm;
obraz przed konserwacją.
estymacja: 3 300 - 3 600 zł
obraz przed konserwacją.
estymacja: 3 300 - 3 600 zł
Feliks CICHOCKI (1861-1921)
Lot No.112
Nawiedzenie św. Elżbiety, 1900
olej, płótno; 38,5 x 30 cm;
sygn., dat. i opisany l. g.: Feliks Cichocki / Warszawa 1900 r.
estymacja: 5 000 - 5 500 zł
estymacja: 5 000 - 5 500 zł
4 500 zł
Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, XIX w.
Lot No.115
Portret mężczyzny, ok. 1880
olej, płótno naklejone na tekturę;
43,3 x 33 cm;
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
43,3 x 33 cm;
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
Zygmunt (Sigmund) LITWIN (1867-?)
Lot No.117
Portret mężczyzny, 1892
olej, płótno dublowane, 48 x 32,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: S Litwin / 92.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Malarz nieokreślony, XVIII w.
Lot No.120
Pejzaż z ruinami - płycina / panel
olej, deska; 25 x 29,5 cm;
sygn. p. d.: nieczytelnie
estymacja: 3 700 - 4 400 zł
sygn. p. d.: nieczytelnie
estymacja: 3 700 - 4 400 zł
Jan MATEJKO (1838-1893)
Lot No.124
Wciąganie dzwonu Zygmunta, 1876
drzeworyt, papier; 25 x 45 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie p. d.: JM (monogramem wiązanym)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
1 500 zł
Stefan RASSALSKI (1910-1972)
Lot No.126
Zestaw dwóch drzeworytów: Barbakan, Pałac w Łazienkach, 1960
drzeworyty ręcznie kolorowane akwarelą, papier; 31 x 21 cm;
sygn. l. d.: Rassalski (ołówkiem)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)
Lot No.128
Pochód zbójników, 1929
drzeworyt, papier;
22 x 29 cm (w świetle passe-partout)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)
Lot No.130
Zestaw 4 karykatur, 1904
Wizerunki: Teodora Axentowicza, Józefa Mehoffera, Juliana Fałata, Stanisława Wyspiańskiego;
litografia, papier; 14 x 12 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Mojżesz KISLING (1891-1953)
Lot No.132
Drzewo
litografia, papier; 29,5 x 21 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
Mojżesz KISLING (1891-1953)
Lot No.134
Zestaw dwóch litografii: Martwa natura, Rodzeństwo, 1959
litografie barwne, papier czerpany Velin d`Arches;
17 x 19 cm (w świetle passe-partout)
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Saturnin ROSMAŃSKI (1884-1961) - Zakład Artystyczny Wyrobów z Brązu i Metalu
Lot No.202
Generał Józef Haller (1873-1960)
brąz, odlew patynowany; mosiądz; wys. 26 cm;
Polska, Warszawa, lata 30. XX w.
estymacja: 4 400 - 5 000 zł
estymacja: 4 400 - 5 000 zł
Adam SIEMASZKO (1903-1993)
Lot No.204
Hocki-Klocki - karykatura Józefa Piłsudskiego
brąz; wys. 29 cm.
Polska, 1930.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Polska, 1930.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Artysta nieokreślony
Lot No.206
Grupa figuralna - kobiety
brąz, patyna; wys. 32,5 cm; szer. 19 cm;
Europa Zachodnia, k. XIX w.
estymacja: 5 800 - 6 800 zł
Europa Zachodnia, k. XIX w.
estymacja: 5 800 - 6 800 zł
Artysta nieokreślony
Lot No.208
Niedźwiedź polarny
marmur biały; wys. 20,5 cm;
Europa Zachodnia, lata 30. XX w.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł
estymacja: 2 600 - 3 200 zł
2 400 zł