Władysław CHMIELIŃSKI (1911-1979)
Lot No.49
Stare Miasto w Warszawie
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 18 x 24,5 cm;
sygn. p. d. Wł. Chmieliński
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
sygn. p. d. Wł. Chmieliński
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
3 300 zł
Lot No.50
Pałac Na Wodzie w Łazienkach Królewskich w Warszawie
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 16,5 x 23 cm;
sygn. p. d. Wł. Chmieliński
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
sygn. p. d. Wł. Chmieliński
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
3 300 zł
Lot No.51
Kościół Św. Anny w Warszawie
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 24 x 17 cm;
sygn. p. d. Wł. Chmieliński
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
sygn. p. d. Wł. Chmieliński
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
3 000 zł
Stefan JUST (1905-1977)
Lot No.54
Karmienie gołębi
olej, płótno; 92 x 73 cm;
sygn. p. d.: S. JUST
estymacja: 2 400 - 2 600 zł
sygn. p. d.: S. JUST
estymacja: 2 400 - 2 600 zł
Isaac ANTCHER (1899-1992)
Lot No.56
Chaty
olej, płótno naklejone na tekturę; 33 x 45,5 cm;
sygn. p. d.: Antcher
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
sygn. p. d.: Antcher
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
3 000 zł
Emil KRCHA (1894-1972)
Lot No.58
Pejzaż z domami
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 17,5 x 22,5 cm;
sygn. l. d.: E. Krcha (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 200 zł
estymacja: 2 000 - 2 200 zł
Maria KOMOROWSKA-MOŚCICKA, XX w.
Lot No.60
Targ w Kazimierzu
olej, płótno; 27 x 35 cm;
na odwrocie nalepka magazynowa.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
Mieczysław REYZNER (1861-1941)
Lot No.63
Pejzaż z rzeczką, 1932
olej, sklejka; 75 x 63,5 cm;
sygn. i dat. p. d. Mieczysław Reyzner 1932.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Stefan MROŻEWSKI (1894-1975)
Lot No.65
Ścieżka nad morzem - Gdynia, 1923
olej, sklejka; 23 x 34 cm;
sygn. i dat. p. d.: St. Mrożewski / Gdynia 23.
estymacja: 1 500 - 1 700 zł
estymacja: 1 500 - 1 700 zł
Alfredo ANDERSEN (1860-1935)
Lot No.66
Nad brzegiem morza, 1907
olej, płótno, tektura; 23,5 x 29,5 cm;
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
2 700 zł
Achille RENOIR (1893-1968)
Lot No.67
Pejzaż nadwodny
olej, deska; 28,5 x 17,5 cm;
sygn. l. d.: a R.
estymacja: 1 800 - 2 000 zł
sygn. l. d.: a R.
estymacja: 1 800 - 2 000 zł
1 600 zł
Antoni TESLAR (1898-1972)
Lot No.70
Pierwiosnki
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 34,5 x 25 cm;
sygn. p. d.: a Teslar (ołówkiem)
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
Antoni TESLAR (1898-1972)
Lot No.72
Rumianki
olej, płótno naklejone na tekturę; 26 x 26 cm;
sygn. l. d.: a. Teslar
estymacja: 2 000 - 2 300 zł
sygn. l. d.: a. Teslar
estymacja: 2 000 - 2 300 zł
Joachim WEINGART (1895-1942)
Lot No.73
Chryzantemy, 1928
olej, płótno; 78 x 65,5 cm;
sygn. p. d.: Wiengart
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
sygn. p. d.: Wiengart
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
4 300 zł
Janina NOWOTNOWA (1883-1963)
Lot No.74
Bukiet bzu w wazonie
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 71,5 x 48,5 cm;
sygn. l. d.: Janina Nowotnowa.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
JARZĄBEK, XX w.
Lot No.76
Róże w wazonie
olej, sklejka; 65 x 76 (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jarząbek
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. p. d.: Jarząbek
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Florian CYNK (1838-1912)
Lot No.78
Wizja pisarza - Portret Henryka Sienkiewicza, 1910
olej, płótno; 68 x 105,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: F. Cynk 910
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
14 000 zł
Wacław TARANCZEWSKI (1903-1987)
Lot No.80
Portret skrzypka
olej, płótno; 116 x 89 cm;
sygn. p. d.: T
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
sygn. p. d.: T
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Czesław RZEPIŃSKI (1905-1995)
Lot No.82
Portret Marii Normy Pronaszko, 1931
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 43 x 35 cm;
sygn. i dat. p. d.: Rzepiński 1931 (ołówkiem)
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Maurycy TRĘBACZ (1861-1941)
Lot No.83
Portret dziewczynki
akwarela, papier; 37 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Maurycy Trębacz
estymacja: 2 800 - 3 400 zł
sygn. l. d.: Maurycy Trębacz
estymacja: 2 800 - 3 400 zł
2 600 zł
Janina Maria GRABSKA-PUCKOWA (1917-?)
Lot No.85
Akt stojącej kobiety, 1939
olej, płótno; 99,5 x 70 cm;
sygn. i dat. l. d.: J. Grabska 1939
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
JARZĄBEK, XX w.
Lot No.87
Akt leżącej kobiety nad rzeką
olej, płótno; 47 x 70 cm;
sygn. p. d.: Jarząbek
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
sygn. p. d.: Jarząbek
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Marian Franciszek SŁONECKI (1886-1969)
Lot No.90
Pejzaż górski
olej, tektura; 18,5 x 24 cm;
sygn. p. d.: M.Słonecki (piórkiem).
estymacja: 900 - 1 000 zł
estymacja: 900 - 1 000 zł
800 zł
Kazimierz ŁOTOCKI (1882-1942)
Lot No.92
Lwów - Widok z Parku Stryjskiego, 1922
olej, tektura; 22 x 29 cm;
na odwrocie papierowa nalepka z autorskim opisem
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)
Lot No.94
Sprzedawcy dywanów
olej, płótno; 55 x 75 cm;
sygn. p. d.: F.M. Wygrzywalski
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
20 000 zł
Feliks Kazimierz WYGRZYWALSKI (1903-1966)
Lot No.95
Sprzedawcy dywanów
olej, płótno; 40 x 60 cm;
sygn. p.d.: F. K. Wygrzywalski
estymacja: 4 500 - 5 000 zł
estymacja: 4 500 - 5 000 zł
Bronisława RYCHTER JANOWSKA (1868-1953)
Lot No.96
Pejzaż z Capri
akwarela, gwasz, karton; 10,3 x 15 cm;
sygn. l.d.: B. RYCHTER-JANOWSKA CAPRI
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
7 500 zł