Lot No.: 907
Szafka - barek w stylu art déco środkowo-europejskiego
konstrukcja - mahoń, sklejka; fornir - orzech; 114 x 57,5 x 37,5 cm.
Europa Środkowa, 2 ćw. XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Europa Środkowa, 2 ćw. XX w.
Wysoka, prostopadłościenna, z zaokrąglonymi narożami, dwuelementowa, z barkiem zamykanym dwuczęściową klapą (odkłada się blat i ścianka frontowa) i szafką z dwuskrzydłowymi drzwiczkami, wsparta na szerokim cokole, fornirowana wzorzystą okleiną orzechową. Wnętrze barku wyłożone na plecach i frontowej ściance lustrami, dno szklane w kontrastowe czarno-beżowe pasy, od wewnętrznej strony blatu zamontowany metalowy wyciskacz do cytryn pośrodku i para kompletów szpikulców (do cytryn, oliwek). We wnętrzu dolnej partii półka. Uchwyty metalowo-bakelitowe, toczone. Pierwotnie barek podświetlony, wewnątrz przy tylnej ściance zachowane plastikowe elementy montażowe do świetlówki i otwór w plecach do przewodu elektrycznego.
3 600 zł