Lot No.: 829
Zegar kominkowy, w stylu rokoka
drewno czernione, markieteria, brąz złocony, szkło, emalia, stal; wys. 51 cm;
Francja, Paryż, XIX w.
estymacja: 6 500 - 8 000 zł
drewno czernione, markieteria: szylkret, blacha mosiężna grawerowana, brąz złocony, szkło, emalia, stal; wys. 51 cm; szer. 24 cm; głęb. 13,5 cm.
Francja, Paryż, XIX w.
Obudowa szafkowa, drewniana, na 4 nóżkach z brązu; front i boki pokryte markieterią z szylkretu i blachy mosiężnej z motywem stylizowanej wici roślinnej. Od frontu, na oszklonych drzwiczkach aplikacja z brązu z reliefową dekoracją roślinną; tarcza z cyframi rzymskimi niebieskimi na plakietkach pokrytych białą emalią; poniżej sygnatura: „Chiout L Ainé A Paris”; w zwieńczeniu spadzistego daszku figurka siedzącego na kuli uskrzydlonego putta.
W załączeniu 2 kluczyki (do skrzynki i nakręcania) oraz wahadło.