Stanisław ŻARNECKI (1877-1956)
Lot No.97
Pejzaż wodny, 1915
olej, tektura; 14 x 23 cm;
sygn. i dat. p. d.: St. Żarnecki / 1915 (ryte w warstwie malarskiej).
estymacja: 1 500 - 1 700 zł
estymacja: 1 500 - 1 700 zł
1 400 zł
Stanisław STRASZKIEWICZ (1870-1925)
Lot No.98
Ugór, przed 1915
olej, płótno naklejone na tekturę; 22 x 34 cm;
sygn. p. d.: ST. STRASZKIEWICZ
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
4 300 zł
Czesław RZEPIŃSKI (1905-1995)
Lot No.99
Pejzaż z brzozami
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 34,5 x 25,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Rzepiński
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
sygn. p. d.: Rzepiński
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
Magdalena SPASOWICZ (ur. 1927)
Lot No.101
Pejzaż zimowy
olej, tektura;
29,5 x 44 cm.
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
29,5 x 44 cm.
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
Kasper POCHWALSKI (1899-1971)
Lot No.103
Pejzaż - Dom, 1946
olej, płótno; 57 x 47 cm;
sygn. i dat. p. d.: Kasper Pochwalski / 9.VIII 1946
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Czesław RZEPIŃSKI (1905-1995)
Lot No.106
Martwa natura
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 29,5 x 45,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Rzepiński
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
sygn. p. d.: Rzepiński
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Vladimir STRIBRNY (1905- ok. 1970)
Lot No.110
Leżący seter
olej, płótno; 45 x 65,5 cm;
sygn. p. d.: V. Stribrny
estymacja: 3 400 - 4 000 zł
sygn. p. d.: V. Stribrny
estymacja: 3 400 - 4 000 zł
Zofia ALBINOWSKA-MINKIEWICZOWA (1886-1971)
Lot No.111
Z mojej pracowni II
olej, tektura; 36 x 25 cm;
sygn. l. d.: Zofia Albinowska
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
sygn. l. d.: Zofia Albinowska
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
3 400 zł
Nathan GUTMAN (1898-1987)
Lot No.112
Grajki
olej, płótno; 65 x 54 cm;
sygn. l. d. Gutman
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
sygn. l. d. Gutman
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Josef DRHA (1912-2009)
Lot No.115
Portret dziewczynki, 1950
olej, płótno; 40,5 x 30,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: J. Drha 50
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Włodzimierz BŁOCKI (1885-1921)
Lot No.117
Portret I. P. - Portret w słońcu, 1918
akwarela, papier; 70 x 55 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. g.: Błocki 918.
estymacja: 4 800 - 5 800 zł
estymacja: 4 800 - 5 800 zł
Kazimierz Teofil POCHWALSKI (1855-1940)
Lot No.119
Portret kobiety w zielonej bluzce
olej, tektura; 36 x 26,5 cm;
sygn. l. d.: K. Pochwalski
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
sygn. l. d.: K. Pochwalski
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
3 600 zł
Stanisław GAŁEK (1876-1961)
Lot No.122
Piwonie w wazonie
olej, płótno; 69 x 48 cm;
sygn. l. d.: ST. GAŁEK
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
sygn. l. d.: ST. GAŁEK
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
6 000 zł
Janina NOWOTNOWA (1883-1963)
Lot No.124
Żółte róże w wazonie, 1935
olej, płótno; 44,5 x 60 cm;
na odwrocie, na krośnie malarskim napis: Janina Nowotnowa 1935.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.127
Maryla
olej, płótno naklejone na tekturę; 23 x 33,5 cm;
napis l. d.: Maryla.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
napis l. d.: Maryla.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Stanisław GÓRSKI (1887-1955)
Lot No.129
Zauroczenie
pastel, papier; 49,5 x 69,5 cm;
sygn. p. d.: Górski
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
sygn. p. d.: Górski
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)
Lot No.131
Wieczór przy ognisku
olej, płótno; 73 x 61 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Juliusz ZUBER (1861-1910)
Lot No.133
W huculskiej chacie, 1891
olej, płótno; 78 x 56,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1891. MCHN. JULIUSZ ZUBER
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
50 000 zł
Stanisław MALCHER (1900-1943)
Lot No.134
Ucieranie masła, 1942
olej, płótno; 45,5 x 48,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Malcher Stanisław / Lusławice 23.10.942.
estymacja: 3 700 - 4 200 zł
estymacja: 3 700 - 4 200 zł
Carl Anton Wilhelm SEILER (1846-1921)
Lot No.135
Muszkieter, 1893
olej, deska; 24 x 13 cm
sygn. i dat. p. d. C Seiler 1893.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
3 600 zł
Michał ICHNOWSKI (1857-1915)
Lot No.136
Sylfida przed Jowiszem
pastel, papier żeberkowy; 67 x 97 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: MIchnowski
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
sygn. l. d.: MIchnowski
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Antoni JEZIERSKI (1859-po 1905)
Lot No.138
Portret kobiety
olej, deska; 12 x 9 cm;
na odwrocie napis: A. Jezierski. / 1888 r.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
4 000 zł
Hanna RUDZKA-CYBISOWA (1897-1988)
Lot No.140
Helena Fourment z dziećmi, 1928
według: Petera Paula RUBENSA (1577-1640)
olej, płótno; 115 x 81 cm
estymacja: 6 500 - 7 000 zł
olej, płótno; 115 x 81 cm
estymacja: 6 500 - 7 000 zł
Hans I ROTTENHAMMER (1564-1625) - przypisywany
Lot No.143
Matka Boża z Dzieciątkiem (Karmiąca)
olej, blacha;
19,7 x 15,4 cm.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
19,7 x 15,4 cm.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł