Malarz nieokreślony, XIX w.
Lot No.145
Madonna modląca się
według: Giovanniego Battisty Salvi il Sassoferrato (1609-1685)
olej, płótno dublowane; 62,5 x 50,5 cm;
estymacja: 3 400 - 3 800 zł
estymacja: 3 400 - 3 800 zł
3 200 zł
Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, XVI / XVII w.
Lot No.146
Św. Hieronim
olej, płótno naklejone na płytę;
112 x 92 cm.
estymacja: 6 300 - 7 300 zł
112 x 92 cm.
estymacja: 6 300 - 7 300 zł
5 700 zł
Malarz nieokreślony, XVIII w.
Lot No.147
Przy ruinach zamku
olej, płótno dublowane;
46 x 56,5 cm.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
46 x 56,5 cm.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)
Lot No.150
Zbójnicy ze skarbem, 1918
drzeworyt, papier; 15,7 x 19,7 cm, 23 x 28 cm (wymiar arkusza);
Rycina pochodzi z „Teki Zbójnickiej”.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
Albrecht DÜRER (1471-1528) - według
Lot No.152
Jeździec
litografia barwna, papier; 42 x 33 cm (w świetle passe-partout);
sygn. u dołu po środku: 1498 / AD (monogram wiązany, faksymile);
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
Mojżesz KISLING (1891-1953)
Lot No.154
Ostrokrzew
litografia barwna, papier; 27,5 x 19 cm (wymiar kompozycji);
sygn. l. d.: Kisling (na kamieniu).
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
1 000 zł
Thomas STEVENS (1828-1888)
Lot No.156
The Lady Godiva Procession
jedwab, wyrób maszynowy; 4,8 x 14,8 cm (w świetle oprawy);
drukowany napis poniżej na passe-partout
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)
Lot No.158
Święty Stanisław - Wawel [Konfesja św. Stanisława w Katedrze Wawelskiej], 1911
autolitografia, papier; 40,5 x 27 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na kamieniu p. d.: LWyczół 1911.
estymacja: 1 300 - 1 400 zł
estymacja: 1 300 - 1 400 zł
Zofia STANKIEWICZ (1862-1955)
Lot No.160
Zestaw 3 litografii barwnych z teki „Warszawa”, 1922
1. Kamienne Schodki; 2. Pałac na Wodzie; 3. Ogród Saski
litografia barwna, papier; ca 20 x 29 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Antoni SUCHANEK (1901-1982)
Lot No.162
Zestaw 3 autolitografii z teki „Ruiny Starej Warszawy”, 1945
1. Kościół św. Jacka; 2. Kościół Franciszkanów;
3. Plac Trzech Krzyży z kościołem św. Aleksandra
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Józef Ignacy KRASZEWSKI (1812-1887)
Lot No.164
La Tour des Pins (Wieża Sosen), 1866
litografia, papier; 24 x 14 cm (w świetle oprawy);
sygn. na kamieniu: JIKraszewski
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
1 400 zł
SZKOŁA ZAKOPIAŃSKA
Lot No.201
Postać kobiety
drewno, jesion; wys. 52 cm.
Polska, Zakopane, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 27 000 - 32 000 zł
estymacja: 27 000 - 32 000 zł
30 000 zł
Lot No.
202
Madonna z Dzieciątkiem
drewno, polichromia, złocenia; wys. 73 cm.
Europa Środkowa, XIX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Europa Środkowa, XIX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Lot No.
203
Postać mnicha z księgą
drewno, wys. 76,5 cm.
Europa Środkowa, XVI w. ?
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Europa Środkowa, XVI w. ?
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
5 000 zł
Lot No.
204
Św. Józef z Dzieciątkiem
drewno, resztki polichromii; wys. 100 cm.
Europa Środkowa, XVIII w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Europa Środkowa, XVIII w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Lot No.
205
Para aniołów
drewno polichromowane; wys. 59 i 47 cm.
Europa Środkowa, XIX w.
estymacja: 4 800 - 5 800 zł
Europa Środkowa, XIX w.
estymacja: 4 800 - 5 800 zł
4 500 zł
Autor nieokreślony
Lot No.206
Orzeł
drewno; wys. 31 cm; szer. 28 cm;
Polska, 1935
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Polska, 1935
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Jerzy JARNUSZKIEWICZ (1919-2005) - według
Lot No.208
Mały Powstaniec
gips patynowany, podstawa drewniana (wtórna); wys. całości 32 cm;
Polska, Warszawa, proj. 1946
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Polska, Warszawa, proj. 1946
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Victor Heinrich SEIFERT(1870-1953)
Lot No.209
Wojownik spartański
brąz patynowany, marmur; wys. 31 cm.
Niemcy, Berlin?, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 2 400 - 2 900 zł
estymacja: 2 400 - 2 900 zł
2 200 zł
Josef Franz PALLENBERG (1882-1946)
Lot No.210
Jeleń na rykowisku
kompozycja metali, brązowiona; wymiary: 35 x 40 x 19 cm.
Niemcy, pocz. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Niemcy, pocz. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł