Lot No.
1
Kolczyki z szafirami
wiszące, z zapięciem typu angielskiego, forma karmazycji z 2 szt. szafirów naturalnych o masie łącznej ok.1.45 ct oraz 16 szt. brylantów o masie ok. 0.15 ct
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Lot No.
3
Pas tzw. kaukaski
srebro złocone próby 84 cechowane (cecha probierni z próbą 84, głową w kokoszniku i inicjałami probierza nieczytelnymi, monogram złotnika niedobity).
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
VERRERIE DE VIANNE (ZAŁ. 1820)
Lot No.5
Para elektrycznych lamp wiszących - ampli
szkło powlekane, trawione, mosiądz; średn. klosza 37 cm; wys. całości: 65 cm.
Francja, lata 50.-60. XX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Francja, lata 50.-60. XX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Lot No.
7
Para konsolek neoklasycystycznych
drewno rzeźbione, złocone; wys. 63 cm, szer. 35 cm, głęb. 20 cm.
Europa Środkowa, XX w.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Europa Środkowa, XX w.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
MIŚNIA, CHURFÜRSTLICHE PORCELLAIN FABRIQUE
Lot No.601
Dwa talerze ze szlakiem gałązki bluszczu
porcelana (z drobnymi skazami w masie), farby naszkliwne; przy krawędzi jednego talerza muszlowy odprysk;
wys. 2,3-2,5 cm, średn. 24-24,4 cm.
estymacja: 600 - 700 zł
estymacja: 600 - 700 zł
Lot No.
603
Para świeczników z amorkami
porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
drobne ubytki plastycznej dekoracji kwiatowej, dwa wyszczerbienia trzonu jednego świecznika.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Lot No.
605
Fryderyk II, król Prus z dwoma chartami
kremowy fajans delikatny; wys. 39 cm, podstawa 20 x 12 cm (owal);
na spodzie wycisk: 2040 / II. (2640/II.?)
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
KRÓLEWSKA MANUFAKTURA PORCELANY (KPM)
Lot No.607
porcelana biała; wys. 29,5 cm, podstawa 14 x 14 cm;
sygn. kobaltem podszkl.: berło oraz wyciski: 375, znak Z, małe odwrócone c.
Niemcy, Berlin, XIX/XX w. - pocz. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
PORZELLANFABRIK KARL ENS (ZAŁ. 1898)
Lot No.609
Figurka Sowy
porcelana, farby podszkliwne, wys. 16 cm;
sygn. drukiem zielonym napis: Ens, wpisany linią łamaną (od litery E) w rodzaj ramki.
estymacja: 500 - 600 zł
estymacja: 500 - 600 zł
Lot No.
702
Mlecznik
Srebro próby 925 cechowane (niedobity monogram złotnika - [.]H w prostokącie, znak próby, znak miejski, litera datująca L, duty mark z głową króla); wys. 10,5 c
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Lot No.
704
Dzbanuszek
srebro próby ok. 900 (cechy nieczytelne), kość; wys. 11,7 cm, szer. 18 cm, głęb. 12 cm; waga 303 g.
Stany Zjednoczone Ameryki ?, 2 poł. XIX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Lot No.
706
Solniczka
srebro próby 12 cechowane (próba 12 w kwadracie, znak miejski? - lew kroczący w prostokącie); wys. 7,5 cm, szer. 7,8 cm, głęb. 6,5 cm, waga 84 g.
Niemcy?
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Niemcy?
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Lot No.
708
Komplet do herbaty
składający się z imbryka (wys. 13,5 cm, szer. 23,6 cm, głęb. 9,6 cm), cukiernicy (wys. 9,5 cm, szer. 16,2 cm, głęb. 8,5 cm) i mlecznika.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
J. FRAGET - FABRYKA WYROBÓW SREBRNYCH I PLATE
Lot No.710
Imbryk
plater cechowany (FRAGET / W / WARSZAWIE - w owalu / GALW: - w prostokącie, znak warsztatowy, N w owalu, nr modelu 3070S, SOLDE); wys. 12,5 cm, szer. 25,6 cm.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Lot No.
802
Zegar portykowy
drewno (mahoń), intarsje; brąz, mosiądz, emalia; wys. 51 cm, szer. 28 cm, głęb. 19 cm.
Europa Zachodnia, k. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Europa Zachodnia, k. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Lot No.
804
Kobierzec Lillihan
wełna na bawełnie; 200 x 133 cm
Zachodnia Persja, dystrykt Hamadan, ok. 1910.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Lot No.
806
Ikona - Wniebowstąpienie, w okładzie
tempera na desce, srebro pr. 84; 14,5 x 11,3 cm; rama - drewno złocone, 19,5 x 17 cm.
Rosja, 1871.
estymacja: 4 200 - 5 000 zł
Rosja, 1871.
estymacja: 4 200 - 5 000 zł
Lot No.
808
Pierścionek z diamentami
okrągła, ażurowa forma wysadzana diamentem w szlifie tzw. przejściowym o masie ok.0.10 ct (VS1/F-G)
oraz 15 szt. rozet diamentowych w szlifie 8/8
estymacja: 4 400 - 5 000 zł
estymacja: 4 400 - 5 000 zł
Lot No.
810
Wisiorek z brylantami
okrągła kompozycja wysadzana 68 szt. brylantów o masie łącznej ok.0.75 ct,
łańcuszek, złoto pr. 0.585, masa całkowita 5.780 g.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Lot No.
812
Pierścionek z opalami
kompozycja z 3 szt. okrągłych i owalnych opali australijskich oraz 4 szt. diamentów w starym szlifie europejskim o masie łącznej ok.0.20 ct (VS2/G-J)
estymacja: 5 700 - 6 000 zł
estymacja: 5 700 - 6 000 zł
Lot No.
902
Szafka w stylu art déco
sklejka, sosna, okleina - orzech; 111,4 x 104 x 38 cm.
Polska, lata 20./30. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Polska, lata 20./30. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Lot No.
904
Stolik pomocniczy w stylu art déco
orzech; 70 x 70 x 70 cm.
Polska, lata 20./30. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Polska, lata 20./30. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Lot No.
906
Stolik pomocniczy w stylu neorokokowych mebli francuskich
brzoza, aplikacje mosiężne; 46 x 45,5 x 36 cm.
Europa Zachodnia, 2 poł. XX w.
estymacja: 2 500 - 2 800 zł
estymacja: 2 500 - 2 800 zł