Grzegorz MENDOLY (1898-1966)
Lot No.98
Wenecja
olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. p. g.: Mendoly
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
sygn. p. g.: Mendoly
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
4 000 zł
Leszek STAŃKO (1925-2011)
Lot No.102
Wczesna wiosna w górach
olej, płótno; 40 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: LESZEK STAŃKO / 1990 R.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)
Stefan DOMARADZKI (1897-1983)
Lot No.104
Zachód, lata 20. XX w.
olej, tektura; 15 x 19,5 cm;
na odwrocie napis ołówkiem: S. Domaradzki / Zachód
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
1 600 zł
Mieczysław REYZNER (1861-1941)
Lot No.105
Na skraju lasu, 1922
olej, sklejka; 21,5 x 15,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Mieczysław Reyzner / 1922.
estymacja: 4 300 - 5 200 zł
estymacja: 4 300 - 5 200 zł
4 000 zł
BURSKA-SZUBARGA (XX w.)
Lot No.106
Pejzaż
olej, płótno; 36 x 44 cm;
sygn. l. d.: [Burska] Szubarga
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
Tadeusz KUCIK (1902-1962)
Lot No.108
Pejzaż ze snopami
akwarela, papier; 20 x 28,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: T. Kucik (ołówkiem).
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
Mieszko JABŁOŃSKI (1892-1965)
Lot No.110
Dolina słoneczka, ok. 1937
olej, płótno; 60 x 80 cm;
na odwrocie papierowa nalepka z T.P.S.P. we Lwowie
estymacja: 1 200 - 1 500 zł
estymacja: 1 200 - 1 500 zł
Ignacy PIEŃKOWSKI (1877-1948)
Lot No.112
Jesienna szaruga, 1944
olej, tektura; 25 x 18,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: JP / 10.1944
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
2 700 zł
Felicjan Szczęsny KOWARSKI (1890-1948)
Lot No.114
Pejzaż z Poronina
olej, płótno; 59 x 73,5 cm;
sygn. p. d.: F.Kowarski
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
sygn. p. d.: F.Kowarski
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
2 700 zł
Zygmunt KACZÓWKA (1915-1996)
Lot No.116
Las
olej, płyta; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: Z. Kaczówka.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
sygn. p. d.: Z. Kaczówka.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Stanisław BIECHOŃSKI (1902-1975)
Lot No.117
Tatry - Staw Gąsienicowy
olej, tektura; 52,8 x 63,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: St. Biechoński / 73 r.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
2 300 zł
Martenn DE VOS - krąg?
Lot No.118
Św. Franciszek
olej płótno dublowane ,112 x 84 cm.
estymacja: 20 000 - 24 000 zł
estymacja: 20 000 - 24 000 zł
18 000 zł
Malarz nieokreślony, XVIII w.
Lot No.119
Św. Karol Boromeusz
olej, płótno; 113,5 x 94 cm.
estymacja: 14 000 - 16 000 zł
estymacja: 14 000 - 16 000 zł
Malarz nieokreślony, XVIII w.
Lot No.122
Pejzaż ze sceną rodzajową
olej, płótno dublowane; 58,5 x 78 cm.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Jan MATEJKO (1838-1893)
Lot No.125
Królowa Jadwiga, 1876
drzeworyt, papier; 32 x 25 cm w świetle passe-partout,
sygn. monogramem wiązanym „JM” na płycie l. d.
estymacja: 1 400 - 1 700 zł
estymacja: 1 400 - 1 700 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Lot No.127
Syzyf, 1928
autolitografia barwna, papier; 12,5 x 12,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie p. d.: WH (monogram wiązany).
estymacja: 1 400 - 1 700 zł
estymacja: 1 400 - 1 700 zł
1 600 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Lot No.128
Zestaw trzech autolitografii - Dziecko, Chrystus przy słupie, Autoportret
autolitografie, papier; 17 x 12,5 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
2 700 zł
Samuel CYGLER (1898-1945)
Lot No.129
Pejzaż, 1924
akwaforta, papier; 19,5 x 24,5 cm (odcisk płyty);
sygn. i dat. p. d.: S. Cygler 1924. (ołówkiem)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Lot No.
131
Legioniści -zestaw 4 autolitografii,1934
Autolitografie pochodzą z teki „Artystów Legionistów”
wydanej w Krakowie w roku 1934
z okazji 20-lecia powstania Legionów Piłsudskiego.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Lot No.
133
Sztuka Polska - Malarstwo
pod kierownictwem Feliksa Jasieńskiego i Adama Łady Cybulskiego.
Pięćdziesiąt dwie reprodukcye dzieł najwybitniejszych przedstawicieli malarstwa polskiego
estymacja: 1 200 - 1 300 zł
estymacja: 1 200 - 1 300 zł
M. LEPECKI (1897-1969), Z. CZERMAŃSKI (1900-1970), S. OSTOJA-CHROSTOWSKI (1897-1947)
Lot No.135
Józef Piłsudski na Syberji
wyd. Główna Księgarnia Wojskowa, Warszawa 1936
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Władysław SKOCZYLAS (1883-1934), Stanisław WASYLEWSKI (1885-1953)
Lot No.137
Klasztor i kobieta. Studjum z dziejów kultury polskiej w średniowieczu.
Lwów - Poznań 1923.
29 x 21 cm; oprawa płótno, na licu i grzbiecie tytulatura tłoczona złotem.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Jan BUŁHAK (1876-1950) i inni
Lot No.138
Polska w krajobrazie i zabytkach, 1930
komplet 2 tomów, oprawa wydawnicza twarda, płótno; 36 x 24 cm;
sygn. suchym tłokiem na tylnym licu: F.J.RADZISZEWSKI WARSZAWA.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
2 200 zł
Autor nieokreślony
Lot No.204
Figurka kobiety
drewno podbarwiane; wys. 23,5 cm; szer. 6,5 cm;
Polska?, 1 poł. XX w.
estymacja: 2 800 - 3 300 zł
Polska?, 1 poł. XX w.
estymacja: 2 800 - 3 300 zł
Paweł (Paul Ludwig) KOWALCZEWSKI (1865-1910)
Lot No.206
Chłopiec z rękami w kieszeniach
brąz, podstawa - marmur; wys. 10 cm.
Niemcy, XIX/XX w.
estymacja: 1 500 - 1 700 zł
Niemcy, XIX/XX w.
estymacja: 1 500 - 1 700 zł