Lot No.
815
Brelok w kształcie amfory
mosiądz srebrzony; wys. 8 cm (wymiar z łańcuszkiem).
Europa Środkowa, XIX/XX w.
estymacja: 600 - 700 zł
Europa Środkowa, XIX/XX w.
estymacja: 600 - 700 zł
Lot No.
817
Laska z głową słonia
drewno czernione, srebro; guma; dł. 90 cm.
Polska?, ok. 1929.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
Polska?, ok. 1929.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
Lot No.
819
Papierośnica drewniana
czeczotka brzozowa, srebro (?); 4 x 8,6 x 10,5 cm;
szer. po rozłożeniu 42,5 cm.
Lwów, 1935.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
szer. po rozłożeniu 42,5 cm.
Lwów, 1935.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
2 400 zł
Lot No.
820
Wizytownik secesyjny
mosiądz, odlew, 3 x 21 x 14 cm.
Polska, pocz. XX w.
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
Polska, pocz. XX w.
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
Lot No.
822
Paterka pamiątkowa „Przewodnik i turyści w Tatrach”
wg obrazu Walerego Eliasza Radzikowskiego
metal powlekany ciemnozieloną farbą emaliową; średnica 12,6 cm.
Polska, pocz. XX w.
estymacja: 1 300 - 1 400 zł
Polska, pocz. XX w.
estymacja: 1 300 - 1 400 zł
Lot No.
825
Ikona - Matka Boska Oranta
tempera na desce, 24,7 x 16 cm; ramka drewniana, złocona.
Rosja, XIX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Rosja, XIX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Lot No.
826
Ikona - Matka Boska Korsuńska
tempera na desce; złocenia;
22 x 19 cm.
Rosja, XIX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
22 x 19 cm.
Rosja, XIX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
3 500 zł
Lot No.
827
Ikona - Jezus Chrystus Władca Świata - Pantokrator, w okładzie srebrnym
olej na desce, podkład kredowo-gipsowy, dwie szpongi w sztorcach; srebro pr. 84; 19 x 14,5 x 1,8 cm.
Rosja, Moskwa, 1 poł XIX w. (1849).
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Lot No.
829
Ikona - Matka Boża z Dzieciątkiem „Odzyskanie Zgubionych Dusz” („Wzyskanije pogibszich”)
tempera na desce; 27 x 22 x 3 cm.
Rosja, XIX/XXw.
estymacja: 2 400 - 2 800 zł
Rosja, XIX/XXw.
estymacja: 2 400 - 2 800 zł
Lot No.
832
Ikona podróżna - Tetraptyk - składnia
mosiądz, odlew cyzelowany, dekorowany wielobarwną emalią, po rozłożeniu: 38,5 x 17,2 cm;
Rosja, Moskwa, I poł. XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Rosja, Moskwa, I poł. XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
firma VINCENTI oraz RICHOUD
Lot No.835
Zegar ścienny typu kartel
brąz złocony, mosiądz, szkło; wys. ca 50 cm, szer. 24 cm;
Francja, Paryż, po poł. XIX w.
estymacja: 18 000 - 22 000 zł
estymacja: 18 000 - 22 000 zł
17 000 zł
Lot No.
836
Krucyfiks huculski, ręczny, procesyjny
drewno (bukowe), snycerka; 31,5 x 9 x 2 cm.
Polska, Pokucie, 1893 (1895?)
estymacja: 2 300 - 2 800 zł
Polska, Pokucie, 1893 (1895?)
estymacja: 2 300 - 2 800 zł
Lot No.
837
Rama huculska [z portretem huculskiej dziewczyny]
drewno czernione, inkrustacja koralikami, snycerka; 47 x 33,8 cm.
Polska, Karpaty Wschodnie, lata 20. XX w.
estymacja: 3 400 - 4 000 zł
estymacja: 3 400 - 4 000 zł
3 000 zł
Lot No.
838
Para ramek huculskich, ściennych
drewno czernione, malowane farbami; wym. zewn. 79 x 61,5 cm;
Karpaty Wschodnie, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Lot No.
840
Ręczniki dekoracyjne, huculskie, posagowe - 4 szt.
len, z dekoracyjnym, wielobarwnym haftem, dwa identyczne,
Polska, Karpaty Wschodnie, 1 poł. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Lot No.
842
Lustro ścienne
tafla lustrzana, drewno złocone, gipsatura; 108 x 72 cm.
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 2 300 - 2 700 zł
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 2 300 - 2 700 zł
Auguste MOREAU (1834-1917) - projekt
Lot No.843
Lampa naftowa, secesyjna, z figurą kobiety
kompozycja metali, drewno toczone, barwione; mosiądz, szkło, farby emaliowe naszkliwne, złocenia; wys. 78,5 cm.
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 3 500 - 3 800 zł
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 3 500 - 3 800 zł
3 200 zł
Lot No.
844
Wieszak stojący, podłogowy
drewno toczone, mosiądz;
wys. 172 cm.
Austro-Węgry? XIX/XX w.
estymacja: 1 800 - 2 000 zł
wys. 172 cm.
Austro-Węgry? XIX/XX w.
estymacja: 1 800 - 2 000 zł
Lot No.
846
Ekran kominkowy, secesyjny
drewno, mosiądz; wys. 94 cm; szer. 82,5 cm.
Europa Środkowa, Wiedeń?, pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 300 zł
estymacja: 2 000 - 2 300 zł
Lot No.
902
Toaletka w stylu Ludwika Filipa
mahoń, brzoza; 163 x 130,5 x 69,5 cm.
Europa Środkowa, Polska (?), 2 poł. XIX w.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
3 000 zł
Lot No.
903
Serwantka w stylu późnego biedermeieru
drewno liściaste (czereśnia ?); 184 x 103 x 45 cm.
Europa Środkowa, ok. poł. XX w.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
3 300 zł
Lot No.
904
Stolik do robótek w stylu biedermeier
czereśnia, sosna; 77 x 49 x 38,5 cm.
Europa Środkowa, ok. 1825/1830.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
Lot No.
905
Komódka klasycystyczna
mahoń, okucia mosiężne; 79,3 x 47,5 x 33,5 cm.
Europa Zachodnia, Francja?, XIX/XX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
3 500 zł
Lot No.
906
Sofa w stylu barokowym / mebli w typie Ludwika XIV
orzech, 107 x 156 x 88 cm.
Europa Północno-Zachodnia, 2 poł. XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Lot No.
908
Serwantka w stylu neorokokowym
mahoń, sosna; 164,5 x 81 x 47 cm.
Europa Zachodnia, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 3 200 - 3 600 zł
estymacja: 3 200 - 3 600 zł
Lot No.
909
Szafka w stylu III Cesarstwa
mahoń, orzech, bukszpan, palisander; 84 x 101,5 x 38 cm.
Europa Zachodnia, Francja (?), kon. XIX w.
estymacja: 4 300 - 5 000 zł
estymacja: 4 300 - 5 000 zł
4 000 zł
Lot No.
910
Szafka - postument klasycyzująca
mahoń, marmur; 74,5 x śr. 40 cm.
Europa Środkowa, XIX /XX w.
estymacja: 6 500 - 8 000 zł
Europa Środkowa, XIX /XX w.
estymacja: 6 500 - 8 000 zł
Lot No.
912
Taboret - schodki w stylu secesyjnym
drewno liściaste (owocowe - jabłoń ?); 42 x 47 x 35 cm, wys. po złożeniu 55 cm.
Galicja - Polska ?, XIX/XX w.
estymacja: 2 000 - 2 300 zł
Galicja - Polska ?, XIX/XX w.
estymacja: 2 000 - 2 300 zł