Jan MATEJKO (1838-1893)
Lot No.145
Stańczyk, 1881
litografia, papier; 33 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na płycie u dołu: JM rp. 1881.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
4 500 zł
Jan MATEJKO (1838-1893)
Lot No.146
Kazimierz Wielki na Bielanach, 1876
drzeworyt, papier; 26 x 42 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie l. d.: monogram wiązany „JM” oraz przez ksylografa p. d. „J. STYFI”.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Lot No.
148
Zestaw 2 rycin
-) Stanisław OSOSTOWICZ (1906-1939) - Scena ze sztetl
-) Monogramista Sz. K. - Drewniany kościółek
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
1 800 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Lot No.150
Zestaw trzech autolitografii:
-) Matka z dzieckiem
-) Madonna Gaudiosa
-) Gorejące serce
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
-) Madonna Gaudiosa
-) Gorejące serce
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
2 600 zł
Stanisław WITKIEWICZ (1851-1915)
Lot No.152
Juliusz Kossak
Warszawa-Kraków, 1912 [wydanie drugie rozszerzone];
nakład Gebethnera i Wolffa.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
nakład Gebethnera i Wolffa.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Józef MŁYNARSKI (1925-1984)
Lot No.154
Powstanie Warszawskie, 1960
20 oryginalnych akwafort; każda sygnowana i zatytułowana ołówkiem przez artystę.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
SZKOŁA ZAKOPIAŃSKA
Lot No.201
Postać kobieca
drewno, ciemno barwione; wys. 51 cm.
Polska, Zakopane, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 16 000 - 19 000 zł
estymacja: 16 000 - 19 000 zł
33 000 zł
Stanisław BARABASZ (1857-1949)
Lot No.202
Plakieta - portret Sabały - Jana Krzeptowskiego (1809-1894)
drewno, płaskorzeźba;
28,6 x 19,5 x 1,5 cm.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
28,6 x 19,5 x 1,5 cm.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Lot No.
204
Para puttów
drewno, rzeźba surowa, bez polichromii;
grający na trąbce: wys. 51 cm; tańczący: wys. 51 cm; Niemcy?, XX w.
estymacja: 3 700 - 4 300 zł
estymacja: 3 700 - 4 300 zł
Lot No.
206
Głowa aniołka
drewno, polichromia; wymiary: 20,5 x 15,5 cm x 13 cm.
Niemcy?, XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Niemcy?, XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Lot No.
207
Aniołek
drewno, ślady polichromii; wys. ok. 48 cm.
Europa Środkowa, Niemcy?, XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
1 800 zł
Artysta nieokreślony, XX w.
Lot No.210
Głowa kobiety
brąz; odlew patynowany; marmur; wys. 31 cm; szer. 15,5 cm.
Europa Środkowa, nie sygn.; lata 20.-30. XX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Saturnin ROSMAŃSKI (1884-1961) - odlewnia (czynna 1923-1942)
Lot No.212
Marszałek Józef Piłsudski - popiersie
brąz, odlew cyzelowany; wys. 24 cm; Polska, Warszawa,
Władysław Wasiewicz (1888-1971) - projekt, lata 20. XX w.
estymacja: 5 500 - 6 000 zł
estymacja: 5 500 - 6 000 zł
Czesław CHOJNOWSKI (odlewnia czynna 1936-1953)
Lot No.214
Syrenka Warszawska
brąz, odlew cyzelowany; wys. 15 cm;
Polska, Warszawa, lata 40. -50. XX w.
estymacja: 2 800 - 3 400 zł
estymacja: 2 800 - 3 400 zł
Eugene BERNOUD (czynny XIX/XX w.)
Lot No.216
Popiersie młodej kobiety
brąz złocony, kość; 11,2 x 5,5 x 5 cm.
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
Lot No.
218
Para rzeźb symbolizujących rolnictwo
kompozycja metali, drewno; mężczyzna - wys. 51 cm; kobieta - wys. 50 cm.
Francja, XIX w., realizacja - 1. poł. XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Artysta nieokreślony, XX w.
Lot No.220
Śmiejący się Budda - Budai
ceramika (kamionka?); wys. 26 cm; szer. 23 cm.
Chiny, XX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Chiny, XX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł