Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)
Lot No.98
Strój ludowy z Krakowa, 1939
litografia, gwasz malowany szablonem (pochoir), papier; 40 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn.: p. d.: Z. STRYJEŃSKA
estymacja: 4 800 - 5 600 zł
sygn.: p. d.: Z. STRYJEŃSKA
estymacja: 4 800 - 5 600 zł
4 500 zł
Salomon MEISNER [MEJZNER, MAJZNER] (1886-1942)
Lot No.99
Portret kobiety
olej, tektura; 33 x 26 cm;
sygn. p. d.: S. Maisner
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
sygn. p. d.: S. Maisner
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)
Lot No.101
Wiejska para, 1925
olej, tektura; 49 x 69 cm;
sygn. p. d.: W. Wodzinowski
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
sygn. p. d.: W. Wodzinowski
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
6 000 zł
Kasper POCHWALSKI (1899-1971)
Lot No.103
Scena pod drzewem
gwasz, papier; 31,5 x 21,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Kasper Pochwalski
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
RUTKOWSKI, XX w. [Karol Juliusz RUTKOWSKI (1885-1960) ?]
Lot No.105
Pejzaż z bieloną chatą
olej, płótno naklejone na płytę; 25 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Rutkowski.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. p. d.: Rutkowski.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Karol CHUDECKI (1909-1980)
Lot No.107
Pejzaż górski zimą
olej, tektura; 22,5 x 32,5 cm;
na odwrocie opis: ART. MAARZ / KAROL CHUDECKI / ur. 12.03.1909 / zm. 1980 / UKOŃ. ASP. KRAKÓW W 1933 r.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.109
Pejzaż górski
olej, sklejka; 24,2 x 38,2 cm;
na odwrocie zarys kompozycji pejzażowej - górskiej w technice olejnej.
estymacja: 2 000 - 2 200 zł
estymacja: 2 000 - 2 200 zł
M. ROMANOWSKI, XX w.
Lot No.111
Kapliczka w Zawoi, 1950
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 41 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana l. d.: Zawoja 19.VIII 1950 / MRomanowski (kredką).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Lot No.113
Śpiący Staś, ok. 1928
olej, płótno; 26 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW
estymacja: 16 000 - 18 000 zł
sygn. p. d.: WW
estymacja: 16 000 - 18 000 zł
15 000 zł
T. JÓZEFOWICZ, XX w.
Lot No.114
Portret brodatego mężczyzny
akwarela, pastel, papier; 47 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: T. Józefowicz
estymacja: 4 000 - 4 500 zł
sygn. p. d.: T. Józefowicz
estymacja: 4 000 - 4 500 zł
Malarz nieokreślony - POKROWIECKI?, XX w.
Lot No.117
Anioł
olej, tektura; 57,5 x 43 cm;
sygn. p. d.: … (sygnatura nieczytelna)
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Bolesław BAAKE (1905-1963)
Lot No.119
2 Korpus Polski
olej, sklejka; 39,5 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Bolesław Baake
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
sygn. l. d.: Bolesław Baake
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Wiktor KORECKI (1890-1980)
Lot No.122
W polu, 1929
olej, płótno;46 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. KORECKI / 1929
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
Irena ARKUSZYŃSKA (XX W.)
Lot No.124
Pejzaż krakowski
olej, płótno; 65 x 54 cm;
na odwrocie, na krośnie malarskim nalepka z informacją o autorce.
estymacja: 2 200 - 2 700 zł
estymacja: 2 200 - 2 700 zł
Zdzisław (CYAN) CYANKIEWICZ (1912-1981)
Lot No.127
Portret mężczyzny
olej, karton; 33 x 24 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie faksymile artysty: Cyan
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Eugeniusz GROTTO-ŚLEPIKOWSKI (1903-1968)
Lot No.129
Portret Ignacego Brzezińskiego - prezesa kuśnierzy w m. Łodzi
olej, płótno; 115 x 78 cm;
sygn. p. d.: E. G. Ślepikowski
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Kazimierz Teofil POCHWALSKI (1855-1940)
Lot No.132
Portret kobiety, lata 20. XX w.
olej, tektura; 33,5 x 28,5 cm;
sygn. p. d.: K. Pochwalski
estymacja: 3 800 - 4 500 zł
sygn. p. d.: K. Pochwalski
estymacja: 3 800 - 4 500 zł
Janina Maria GRABSKA-PUCKOWA (1917-?)
Lot No.134
Akt stojącej kobiety, 1939
olej, płótno; 99,5 x 70 cm;
sygn. i dat. l. d.: J. Grabska 1939
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Malarz nieokreślony, niemiecki, XVIII w.
Lot No.137
Portret gen. Levina Friedricha von Hake
olej, płótno dublowane; 81,5 x 67 cm;
na odwrocie opisany; obraz reprodukowany.
estymacja: 11 000 - 15 000 zł
estymacja: 11 000 - 15 000 zł
Malarz nieokreślony, XIX w.
Lot No.139
Matka Boża
olej, blacha;
24 x 18 cm.
estymacja: 2 000 - 2 200 zł
24 x 18 cm.
estymacja: 2 000 - 2 200 zł
Celestyn CZYNCIEL (1858-1924)
Lot No.140
Matka Boża Częstochowska, 1905
olej, deska; 40,5 x 32 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Celestyn Czynciel / Kraków 1905.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
2 700 zł
Malarz nieokreślony, XVIII w.
Lot No.141
Św. Ambroży, ok. poł. XVIII w.
olej, płótno naklejone na sklejkę; 60 x 48 cm.
Obraz po konserwacji.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Obraz po konserwacji.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł