Lot No.98
Pies artysty, ok. 1920
akwarela, papier; 26 x 37 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
estymacja: 4 200 - 4 800 zł
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
estymacja: 4 200 - 4 800 zł
4 000 zł
Ludwik CYLKOW (1877-1934)
Lot No.100
Mijając wiatrak, 1913
olej, płótno; 50 x 65,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: L. CYLKOW. 913
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Autor nieokreślony, XIX / XX w.
Lot No.102
Drzewa
ołówek, karton;
51 x 36 cm.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
51 x 36 cm.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Wacław ŻABOKLICKI (1879-1959)
Lot No.103
Łódka na jeziorze, 1903
tusz, akwarela na podrysowaniu ołówkowym, papier; 11 x 14,3 cm;
sygn. i dat. p. d.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
sygn. i dat. p. d.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
1 300 zł
Feliks SZEWCZYK (1863-1932)
Lot No.105
Roztopy
olej, płótno naklejone na tekturę; 27,5 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: F. Szewczyk
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
sygn. p. d.: F. Szewczyk
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Otto AXER (1906-1983)
Lot No.107
Pejzaż zimowy
olej, sklejka; 38 x 53 cm;
na odwrocie napis: Otto Axer / 1927/3 (? - ołówkiem).
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Franciszek SUKNAROWSKI (1912-1998)
Lot No.109
Potok zimą
olej, płótno; 49 x 58 cm;
sygn. l. d.: F. Suknarowski
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
sygn. l. d.: F. Suknarowski
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Michał STAŃKO (1901-1969)
Lot No.110
Pejzaż zimowy
olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: M. Stańko
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
sygn. p. d.: M. Stańko
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
3 600 zł
Zygmunt JÓZEFCZYK (1881-1966)
Lot No.111
Zima, 1929
olej, sklejka; 57 x 98 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Z. Józefczyk / 29
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
5 500 zł
Mateusz Ludwik HAJDUKIEWICZ (1886-?)
Lot No.114
Góral z fajką
olej, tektura; 48 x 33 cm;
sygn. l. d.: Hajdukiewicz
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
sygn. l. d.: Hajdukiewicz
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Kazimierz SZMYT (1860-1941)
Lot No.116
Góral
olej, płótno; 58 x 46,5 cm;
sygn. i opisany l. d.: Zakopane / K Szmyt (słabo czytelna)
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)
Lot No.117
Wiejska kobieta
olej, płyta; 49,5 x 70 cm;
sygn. l. d.: W Wodzinowski
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
sygn. l. d.: W Wodzinowski
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
4 000 zł
Wiktor Michał CZEPITA (1884-1941)
Lot No.118
Dziewczyna z dzbanem, 1939
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, tektura; 65 x 48 cm;
sygn. i dat. p. d.: Michał Czepita / 1939 r.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.121
Dzieci z pieskiem
olej, płótno; 48,5 x 39 cm;
sygn. p. d.: Herbes (? - słabo czytelnie, wydrapana w malaturze).
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
ŚLIWIŃSKA, XX w
Lot No.123
Portret brodatego mężczyzny
olej, płótno; 51 x 61 cm;
sygn. l. d.: ŚLIWIŃSKA
estymacja: 5 200 - 6 000 zł
sygn. l. d.: ŚLIWIŃSKA
estymacja: 5 200 - 6 000 zł
Albert CONRAD (1837-1887)
Lot No.126
Para zakochanych w lesie
olej, płótno naklejone na sklejkę; 35 x 30 cm;
sygn. l. d.: A. Conrad
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
sygn. l. d.: A. Conrad
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
2 500 zł
Malarz nieokreślony, XVII w.
Lot No.127
Mężczyzna z lutnią
olej, płótno naklejone na deskę
42,5 x 35 cm.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
42,5 x 35 cm.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
8 500 zł
Malarz nieokreślony, XVII w.
Lot No.129
Zesłanie Ducha Świętego
olej, płótno dublowane; 40,5 x 33 cm;
Obraz po konserwacji.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Obraz po konserwacji.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
H. FRUSE, XIX w. / XX w.
Lot No.132
Krowy na pastwisku
olej, płótno; 35,5 x 54 cm;
sygn. l. d.: H. Fruse
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
sygn. l. d.: H. Fruse
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Józef SEBALD (1853-1931)
Lot No.135
Portret kardynała Adama Sapiehy
fotografia czarno-biała, papier fotograficzny naklejony na karton;
24,5 x 19,4 cm (wymiar odbitki)
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Jan MATEJKO (1838-1893)
Lot No.137
Stańczyk, 1876
drzeworyt, papier; 30 x 41 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: JM (na płycie, monogramem wiązanym)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
2 200 zł
Konstanty LASZCZKA (1865-1956)
Lot No.138
Przydrożna kapliczka
akwaforta, papier; 12,5 x 19,8 cm (wymiar odbitki),
sygn. l. d.: K. Laszczka (piórem).
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
1 300 zł
Aukusti TUHKA (1895-1973)
Lot No.139
Zorza polarna, 1937
drzeworyt, bibuła; 30,5 x 34,5 cm (wymiar kompozycji),
sygn. i dat. p. d. tuhka 1937 (ołówkiem)
estymacja: 800 - 1 000 zł
estymacja: 800 - 1 000 zł
Józef Ignacy KRASZEWSKI (1812-1887)
Lot No.141
La Tour des Pins (Wieża Sosen), 1866
litografia, papier; 24 x 14 cm (w świetle oprawy);
sygn. na kamieniu: JIKraszewski
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
1 200 zł
Lot No.
143
Kraków, Teka 10 drzeworytów, 1942-43
teka twarda, ozdobna z epoki; 26 x 34 cm;
Krakau 1943.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Krakau 1943.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł