Józef MEHOFFER (1869-1946)
Lot No.2
Wniebowzięcie Maryi - projekt plafonu
gwasz, papier; 21,5 x 17 cm (owal);
sygn. p. d.: Józ. Mehoffer.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
sygn. p. d.: Józ. Mehoffer.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
14 000 zł
Aleksander LASZENKO (1883-1944)
Lot No.5
Scena orientalna, 1923
olej, płótno; 101 x 69 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. Laszenko 1923
estymacja: 16 000 - 19 000 zł
estymacja: 16 000 - 19 000 zł
15 000 zł
Erno ERB (1890-1943)
Lot No.6
Park w Krynicy, przed 1939
olej, tektura; 35 x 49,5 cm;
sygn. i opisany l. d.: E Erb KRYNICA (ołówkiem)
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
20 000 zł
Soter JAXA-MAŁACHOWSKI (1867-1952)
Lot No.7
Łódź na morzu, 1936
gwasz, tektura; 70 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: S. Jaxa / 1936
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
15 000 zł
Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)
Lot No.10
Spacer w mieście
piórko, tusz, tusz lawowany, papier; 21 x 29,5 cm;
sygn. p. d.: AU
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. p. d.: AU
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Stanisław NOAKOWSKI (1867-1928)
Lot No.12
Mury miejskie
tusz lawowany, papier naklejony na tekturę; 35,5 x 35,5 cm;
p. d. data: I.VI.916 (ołówkiem).
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
2 500 zł
Lot No.13
Widok na kościół, 1916
piórko, tusz, tusz lawowany, papier; 35,3 x 35 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: SN (monogram wiązany) / 30.V.916.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
3 500 zł
Władysław MALECKI (1836-1900)
Lot No.14
Wieś Pietraszki pod Kielcami, 1869
ołówek, gwasz, papier; 20,2 x 30 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu po środku: Pietraszki / W. Malecki 1869 (ołówkiem).
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
8 000 zł
Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)
Lot No.15
Studia głów kobiecych
ołówek, papier; 25,3 x 20,3 cm;
na odwrocie szkice krów.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
na odwrocie szkice krów.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)
Lot No.17
Konie - szkic
ołówek, papier; 34 x 24,4 cm;
na odwrocie pojedynczy szkic animalistyczny.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)
Lot No.18
Studia postaci
rysunek dwustronny na składanej karcie;
ołówek, akwarela, papier;
51 x 40,5 cm.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
ołówek, akwarela, papier;
51 x 40,5 cm.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
6 500 zł
Feliks KOSTRZEWSKI (1826-1911)
Lot No.19
Dyskusja
tusz, piórko, papier; 18 x 14 cm;
sygn. l. d.: FKostrz
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
sygn. l. d.: FKostrz
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Lot No.21
Pościg za bolszewikiem, 1933
olej, sklejka; 30 x 40 cm;
sygn. i dat. Jerzy Kossak / 1933
estymacja: 22 000 - 26 000 zł
estymacja: 22 000 - 26 000 zł
21 000 zł
Juliusz HOLZMÜLLER (1876-1932)
Lot No.22
W drodze
akwarela, gwasz, papier; 40 x 53 cm;
sygn. l. d.: Juliusz Holzmuller
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
3 600 zł
Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Lot No.24
Ułan na koniu, 1947
olej, sklejka; 40 x 36 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak / 1947
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
12 000 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.25
Potyczka
olej, sklejka;
31 x 19,5 cm.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
31 x 19,5 cm.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Leszek PIASECKI (1928-1990)
Lot No.26
Polowanie par force
olej, płótno; 60 x 91,5 cm;
sygn. p. d.: Leszek Piasecki
estymacja: 7 500 - 9 000 zł
sygn. p. d.: Leszek Piasecki
estymacja: 7 500 - 9 000 zł
7 500 zł
Lot No.27
Morze, 1926
gwasz, papier; 35 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: SJaxa / 1926
estymacja: 9 500 - 11 000 zł
estymacja: 9 500 - 11 000 zł
11 500 zł
Franciszek WÓJCIK (1903-1984)
Lot No.28
Wybrzeże, 1956
akwarela, papier; 17,5 x 27 cm;
sygn. i dat. l. d.: FWójcik 1956 r.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
R. LANGE, XX w.
Lot No.30
Nokturn morski
olej, płótno; 61 x 80,5 cm;
sygn. p. d.: R. Lange i dat.: 38?.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
1 800 zł
H. HUNDT, XIX/XX w.
Lot No.31
Klif - nokturn, 1896
olej, płótno; 118 x 84 cm;
sygn. i dat. l. d.: H HUNDT 1896
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
1 800 zł
Lot No.32
Rybacy na morzu, 1920
olej, tektura; 24 x 33 cm;
sygn. i dat. p. d.: SJaxa / 1920
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
6 500 zł
Konstanty SZEWCZENKO (1910-1991)
Lot No.35
W różowym turbanie
olej, tektura; 20 x 14 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: K. SZEWCZENKO
estymacja: 4 500 - 5 000 zł
sygn. p. d.: K. SZEWCZENKO
estymacja: 4 500 - 5 000 zł
Kasper ŻELECHOWSKI (1863-1942)
Lot No.38
Akt leżącej kobiety
gwasz, pastel, papier; 50,5 x 76 cm;
sygn. l. d.: KŻelechowski
estymacja: 7 500 - 9 000 zł
sygn. l. d.: KŻelechowski
estymacja: 7 500 - 9 000 zł
9 500 zł
Lot No.39
Akt stojącej kobiety, 1926
olej, tektura; 67 x 46 cm;
sygn. i dat. p. d.: KŻelechowski 1926
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
9 500 zł
Józef MULARCZYK (1916-2009)
Lot No.40
Wakacyjne igraszki, 1989
olej, płótno; 89 x 77 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. MULARCZYK 89
estymacja: 4 700 - 5 500 zł
estymacja: 4 700 - 5 500 zł
Adam PEŁCZYŃSKI (1865-1926)
Lot No.42
Akt przy świecy
olej, płótno; 60,5 x 86 cm;
sygn. l. d.: Adam Pełczyński
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
sygn. l. d.: Adam Pełczyński
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
12 000 zł
Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)
Lot No.43
Wieczór przy ognisku
olej, płótno; 73 x 61 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Lot No.45
Słoneczne popołudnie
gwasz, papier; 67,5 x 47 cm;
sygn. p. d.: S. Jaxa
estymacja: 13 000 - 16 000 zł
sygn. p. d.: S. Jaxa
estymacja: 13 000 - 16 000 zł
12 000 zł
Nathan GRUNSWEIGH (1880-1956) - przypisywany
Lot No.46
Pejzaż z cyprysami, 1949
pastel, papier; 22 x 34,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: G. 49
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
sygn. i dat. p. d.: G. 49
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
William DIDIER-POUGET (1864-1959)
Lot No.48
Wrzosowe pole
olej, płótno; 43 x 74 cm;
sygn. p. d.: Didier-Pouget
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
sygn. p. d.: Didier-Pouget
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
6 500 zł