Ernst LORENZ-MUROWANA (1872-1950)
Lot No.98
Friedrichsbrücke w Berlinie nocą
olej, płótno; 80,5 x 120 cm;
sygn. p. d.: Lorenz - Murowana
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
6 000 zł
Jan STAŃDA (1912-1987)
Lot No.100
Widok na wieżę Ratuszową i Sukiennice w Krakowie
olej, płótno; 60 x 50 cm;
sygn. p. d.: Stańda
estymacja: 4 800 - 5 800 zł
sygn. p. d.: Stańda
estymacja: 4 800 - 5 800 zł
Henryk SAJDAK (1905-1995)
Lot No.101
Wawel
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 38,5 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Sajdak
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
sygn. p. d.: H. Sajdak
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
2 500 zł
Czesław RZEPIŃSKI (1905-1995)
Lot No.102
Pejzaż spod Nowego Sącza
akwarela, papier; 29 x 39,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Rzepiński (długopisem, słabo czytelnie)
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Stanisław TERLECKI (1901-1991)
Lot No.105
Morskie Oko
olej, tektura; 39 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Terlecki
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
sygn. p. d.: St. Terlecki
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Stanisław GAŁEK (1876-1961)
Lot No.106
Morskie Oko
olej, tektura; 30 x 37,5 cm;
sygn. l. d.: ST. GAŁEK / 19 … 4 (trzecia cyfra słabo czytelna).
estymacja: 5 500 - 6 000 zł
estymacja: 5 500 - 6 000 zł
15 000 zł
Józef MULARCZYK (1916-2009)
Lot No.107
Wieczorne blaski - Widok na Tatry
olej, płótno; 80 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: J. MULARCZYK 80
estymacja: 2 900 - 3 500 zł
estymacja: 2 900 - 3 500 zł
Józef MULARCZYK (1916-2009)
Lot No.108
Morskie Oko
olej, płyta, 61 x 49 cm;
sygn. p. d.: J. MULARCZYK
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
sygn. p. d.: J. MULARCZYK
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
2 500 zł
Józef MULARCZYK (1916-2009)
Lot No.109
Zima w górach
olej, płótno; 60 x 69 cm;
sygn. p. d.: J. MULARCZYK 96
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
sygn. p. d.: J. MULARCZYK 96
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Michał STAŃKO (1901-1969)
Lot No.111
Zima w górach
olej, tektura; 20,5 x 31,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. Stańko / 962
estymacja: 2 600 - 3 200 zł
estymacja: 2 600 - 3 200 zł
Romuald REGUŁA (1894-1981) ?
Lot No.114
Pejzaż z drzewem
akwarela, papier; 36 x 54 cm (w świetle oprawy);
opisana p. g.: R.R (ołówkiem)
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
opisana p. g.: R.R (ołówkiem)
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Józef MULARCZYK (1916-2009)
Lot No.116
Wierzba w Lęborku
olej, płótno; 59 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. MULARCZYK 86
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Stanisław Marek MAZURKIEWICZ (1883-po 1939)
Lot No.119
Nokturn z łodzią
pastel, papier; 24 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St Mazurkiewicz (ołówkiem).
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Marceli HARASIMOWICZ (1859-1935)
Lot No.120
Pejzaż z mostem, 1922
olej, tektura; 34 x 48,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: MHarasimowicz 922
estymacja: 2 600 - 3 200 zł
estymacja: 2 600 - 3 200 zł
2 400 zł
M. HALGREN, XX w.
Lot No.121
Zima w lesie
olej, płótno; 124 x 90 cm;
sygn. l. d.: M. HALGREN
estymacja: 5 700 - 6 700 zł
sygn. l. d.: M. HALGREN
estymacja: 5 700 - 6 700 zł
Małgorzata ŁADA-MACIĄGOWA (1881-1969)
Lot No.123
Pejzaż, 1905
akwarela, papier; 21,5 x 11,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: ŁM. 905. (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Bolek RICHTER, XX w.
Lot No.126
Portret kobiety z profilu, 1925
pastel, papier żeberkowy naklejony na tekturę, 60 x 47,5 cm;
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
1 400 zł
Stefan DOMARADZKI (1897-1983)
Lot No.128
Portret dziewczyny
olej, tektura; 46,5 x 62,5 cm;
sygn. p. d.: S. Domaradzki
estymacja: 3 700 - 4 400 zł
sygn. p. d.: S. Domaradzki
estymacja: 3 700 - 4 400 zł
Autor nieokreślony (XIX w.)
Lot No.130
Pejzaż wiejski z owcami
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 33 x 58 cm (w świetle p.-p.);
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
Jacob BURGARITZKI (1838-po 1890)
Lot No.132
Pejzaż górski z jeziorem
olej, płótno; 68,5 x 106 cm;
sygn. l. d.: Jac. Burgaritzki
estymacja: 5 200 - 6 200 zł
sygn. l. d.: Jac. Burgaritzki
estymacja: 5 200 - 6 200 zł
Salomon MAISNER (1886-1942)
Lot No.135
Kotki
olej, tektura; 30 x 25 cm;
sygn. l. d.: S. Maisner
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
sygn. l. d.: S. Maisner
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
Malarz nieokreślony, XIX w.
Lot No.138
Portret szlachcica, 1868?
olej, płótno dublowane; 73 x 60 cm;
po lewej u dołu ślad po sygnaturze, poniżej data: 1868 (? słabo czytelnie).
estymacja: 7 500 - 9 000 zł
estymacja: 7 500 - 9 000 zł
Malarz nieokreślony, XIX w.
Lot No.139
Portret Xawerego Lewińskiego
olej, płótno dublowane; 63 x 76 cm;
na odwrocie, na płótnie transfer napisu (?): Ksawery / Lewiński / Kasztelan
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
9 000 zł
Malarz nieokreślony, XIX / XX w.
Lot No.140
Wiolonczelistka (Cellospeelster)
wg Antoona van Dycka
olej, płótno; 116 x 100 cm
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
olej, płótno; 116 x 100 cm
estymacja: 10 000 - 12 000 zł