Lot No.
810
Pierścionek z diamentami
24 szt. brylantów (w odcieniu szampańskim) + 44 szt. diamentów;
złoto pr. 0.375, masa całkowita 3.610 g.
estymacja: 5 600 - 6 200 zł
estymacja: 5 600 - 6 200 zł
5 200 zł
Lot No.
812
Pierścionek z koralem
okrągły koral naturalny w szlifie kaboszon;
złoto pr. 0.585, masa całkowita 11.450 g.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Firma BRACI ŁOPIEŃSKICH
Lot No.816
Lichtarz z delfinami
brąz, odlew cyzelowany, polerowany i patynowany; wys. ca 20,5 cm;
Polska, Warszawa, 1 ćw. XX w.
estymacja: 8 000 - 9 600 zł
Polska, Warszawa, 1 ćw. XX w.
estymacja: 8 000 - 9 600 zł
7 500 zł
Lot No.
819
Ikona podróżna - Matka Boża z Dzieciątkiem
mosiądz - odlew; emalia; 11 x 9,5 cm.
Rosja, XIX w.
estymacja: 1 300 - 1 400 zł
Rosja, XIX w.
estymacja: 1 300 - 1 400 zł
Lot No.
820
Ikona podróżna - Archanioł Michał
mosiądz - odlew, emalia niebieska; 9,5 x 8,5 cm.
Rosja, XIX w.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
Rosja, XIX w.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
1 000 zł
Lot No.
821
Ikona podróżna - Ukrzyżowanie
mosiądz, odlew; 10 x 8,5 cm.
Europa Wschodnia, XX w.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
Europa Wschodnia, XX w.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
Lot No.
823
Krucyfiks w owalnej ramie
masa perłowa; rama - drewniana, czerniona; całość w ramie: 40 x 32 cm.
Europa Zachodnia, Francja?, k. XIX w.
estymacja: 1 300 - 1 400 zł
estymacja: 1 300 - 1 400 zł
Lot No.
825
Barometr ścienny, z termometrem rtęciowym
obudowa drewniana, szkło, emalia; wys. 100 cm; szer. 26 cm.
Anglia, 1. poł. XIX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Anglia, 1. poł. XIX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Lot No.
827
Figura cesarza
kość, rzeźbiona, grawerowana; wys. 28,5 cm; podstawa 6 x 5,3 cm.
Chiny, koniec XIX w. - pocz. XX w. (późny okres dynastii Qing).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Lot No.
829
Nóż ozdobny do papieru, w pochwie
kość, grawerunek, tusz; dł. bez pochwy 22,5 cm, dł. całk. 25,5 cm.
Chiny? , koniec XIX w. - pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Lot No.
831
Zestaw guzów do stroju polskiego (11 sztuk)
metal, srebro, turkusy.
Polska, Galicja (Kraków, Lwów), k. XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
1 800 zł
Autor nieokreślony, XX w.
Lot No.833
Kompozycja mozaikowa
beton, metal, ceramika, szkło, wymiary: 31 x 12,5 x 3,5 cm.
Polska, Kraków, 2 poł. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Polska, Kraków, 2 poł. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Autor nieokreślony, XX w.
Lot No.834
Kompozycja mozaikowa - Anioł
beton, metal, ceramika, wymiary: 31 x 31 x 3,5 cm.
Polska, Kraków, 2 poł XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Polska, Kraków, 2 poł XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
1 800 zł
Lot No.
835
Zegar szafkowy, z datownikiem
drewno, mosiądz, brąz złocony, szkło, emalia, intarsja; wys. 61 cm; szer. 36 cm; głęb. 24 cm;
Austria, Wiedeń, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
Austria, Wiedeń, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
Lot No.
837
Kasetka zakopiańska na robótki
drewno czernione, snycerka; tafla lustrzana, plusz; 13 x 25,5 x 18 cm.
Polska, Zakopane, 1 poł. XX w.
estymacja: 1 300 - 1 400 zł
estymacja: 1 300 - 1 400 zł
Lot No.
839
Okładka albumu i ramka na zdjęcie, z motywami huculskimi
drewno, dekorowane snycerką, czernione i kolorowo barwione, inkrustacje macicą perłową;
Polska, Karpaty Wschodnie, 1 poł. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
1 800 zł
Lot No.
841
Kasetka huculska
drewno, snycerka, inkrustacja koralikami; 6 x 24 x 13,2 cm.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
Lot No.
842
Kasetka huculska
drewno, snycerka, intarsje, barwienie; 6,5 x 22 x 14 cm.
Polska, Karpaty Wschodnie, 1 poł. XX w
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
1 300 zł
Lot No.
843
Rama huculska z obrazem „Chata huculska”
Rama: drewno czernione i barwione, snycerka; 61 x 71 cm; Polska, 1 poł. XX w.
Obraz: Malarz nieokreślony, XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
2 500 zł
Lot No.
844
Zestaw 3 ram do obrazów, zdobionych motywami huculskimi
drewno czernione i barwione, snycerka; 1/ 44,5 x 38 cm; 2/42 x 35,5 cm; 3/ 40,5 x 37 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
1 800 zł
Lot No.
845
Lustro ścienne w ramie z motywami huculskimi
drewno, snycerka; tafla lustrzana, fazowana; 74 x 54 cm.
Polska, Karpaty Wschodnie, Jaremcze, 1932.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
3 500 zł
Lot No.
846
Wieszak na ręcznik huculski
drewno, dekorowane snycerką, koralikami, czernione i barwione; 28,5 x 55,5 x 7,5 cm.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
2 200 zł
Lot No.
847
Powłoczki na poduszki, huculskie - 3 szt.
len, dekoracja tkanym wzorem huculskim, 90 x 54 cm.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
Lot No.
849
Kilim huculski, wielobarwny
wełna, osnowa lniana, 256 x 122 cm.
Polska, Pokucie - Kosów?, lata 30. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Lot No.
851
Kobierzec Yalameh
wełna; 146 x 96 cm.
Iran, Firma Khodaverdi, Orient-Teppich, XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
1 400 zł
Lot No.
855
Komplet zasłon, secesyjny
aksamit oraz aplikacje; lambrekin - część górna: 230 x 70 cm;
zasłony, każda: wys. 360 cm; Francja, XIX / XX w.
estymacja: 7 500 - 9 000 zł
estymacja: 7 500 - 9 000 zł