Firma KAYSERZINN - J.P. KAYSER SOHN (zał. 1844)
Lot No.807
Krater do chłodzenia szampana
cyna; wys. 20,5 cm; dł.. 50 cm; szer. 30 cm.
Niemcy, Bockum k. Krefeld, pocz. XX w.
Waza pochodzi z Zamku książąt Światopełk-Mirskich w Mirze na Białorusi.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
14 000 zł
Lot No.
808
Ikona podróżna - tryptyk - składnia, z wizerunkami Matki Boskiej
Tempera, deska, oprawa - srebro, pr. 84; wymiary każdej kwatery 11,5 x 9 cm.
Rosja, Moskwa? probierz „O.C.” (cyrylicą), 1896.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
Lot No.
810
Ikona podróżna, dwustrefowa - ze sceną Zmartwychwstania i Zstąpienia do Otchłani
tempera na desce z kowczegiem; podkład kredowo-gipsowy, złocenia, mosiądz srebrzony; 12 x 10 cm (całość).
Rosja, XIX/XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Rosja, XIX/XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Lot No.
812
Ikona - św. Maria Magdalena
tempera na desce, kowczeg, 2 szpongi pogrążone w sztorcach, złocenia; 10,2 x 15,4 x 2,4 cm.
Rosja, k. XIX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Rosja, k. XIX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Lot No.
814
Krzyż procesyjny, malowany dwustronnie
tempera na desce wyciętej w kształt krzyża; 87 x 55 x 1,5 cm.
Polska, Podkarpacie, XIX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Polska, Podkarpacie, XIX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Lot No.
816
Ikona - Matka Boża Pokrow
tempera na desce, 2 szpongi w sztorcach, złocenia; 44,5 x 38,5 x 3 cm.
Rosja, po poł. XIX w.
estymacja: 5 300 - 6 000 zł
Rosja, po poł. XIX w.
estymacja: 5 300 - 6 000 zł
4 800 zł
Lot No.
818
Ikona - Chrystus Pantokrator
tempera, deska, okład - srebro pr. 84, emalia komórkowa; 27 x 22,5 cm.
Rosja, złotnik „SG” (cyrylicą); XIX/XX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Lot No.
820
Ikona podróżna - tryptyk - tzw. składnia
tempera, deska, oprawa - mosiądz; całość po rozłożeniu - szer. 14,3 cm.
Rosja, XIX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Rosja, XIX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Lot No.
822
Krucyfiks
drewno czernione, kość; wys. 47 cm; szer. 17,5 cm;
Francja, XIX w.
estymacja: 3 600 - 4 200 zł
Francja, XIX w.
estymacja: 3 600 - 4 200 zł
Lot No.
824
Krucyfiks
drewno - czeczotka orzechowa; kość; 34 x 21 cm.
Europa Zachodnia, Francja?, 2 poł. XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Firma L. GOSZCZ
Lot No.826
Lampa chanukowa
brąz; 29 x 22 x 10 cm.
Polska, Warszawa, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Lot No.
828
Teczka portfelowa i kasetka
Polska, Warsztaty Krakowskie, 1913-1926.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Lot No.
829
Beczułka huculska na gorzałkę
drewno, inkrustacje koralikami, okucia z pakwongu; wys. 17 cm;
Karpaty Wschodnie, pocz. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
2 400 zł
Lot No.
830
Rama ścienna, z motywami huculskimi
drewno czernione i barwione, snycerka, inkrustacje koralikami; 78 x 62 cm.
Polska, pocz. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Polska, pocz. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
2 400 zł
Lot No.
832
Zestaw szkieł do likieru w podróżnej kantynie
drewno mahoniowe, brąz złocony, inkrustacje, mosiądz, szkło przezroczyste, bezbarwne, szlifowane;
Francja, k. XIX w.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
Francja, k. XIX w.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
Ferdinando POGLIANI (1832-1899)
Lot No.833
Scenka bachiczna - panneau w ramie
drewno (heban), kość, grawerunek; 35,5 x 50,5 cm (wymiar całości).
Włochy, Mediolan, 2 poł. XIX w.
estymacja: 3 400 - 4 000 zł
estymacja: 3 400 - 4 000 zł
3 000 zł
Ewa ŻYGULSKA (1924-1997)
Lot No.834
Park na Kennsingtonie
mozaika ceramiczna na gipsowej płycie, 36 x 54 cm.
Londyn, 1962.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Londyn, 1962.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Lot No.
836
Kilim z wzorem geometrycznym
wełna, osnowa lniana, wymiary: 146 x 220 cm.
Polska, lata 30-40. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Polska, lata 30-40. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Zofia STRYJEŃSKA (1891-1986) - wg proj. artystki
Lot No.837
Kilim - Łąka
wełna różnobarwna, osnowa bawełniana, 186 x 140,5 cm.
Polska, 2 ćw. XX w.
estymacja: 5 200 - 6 000 zł
Polska, 2 ćw. XX w.
estymacja: 5 200 - 6 000 zł
16 000 zł
Manufaktura TOWER, Birmingham
Lot No.838
Pistolet kapiszonowy, oficerski, angielski
stal, drewno orzechowe, srebro, mosiądz; dł. całk. 34 cm;
Anglia, Birmingham, pocz. XIX w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Lot No.
840
Szabla francuska, w typie szabel orientalnych - arabskich i tureckich
stal, brąz i mosiądz złocony, róg; grawerunki; dł. głowni 85 cm;
Francja, przełom XVIII i XIX w.
estymacja: 20 000 - 25 000 zł
estymacja: 20 000 - 25 000 zł
19 000 zł
Lot No.
841
Zegar kominkowy z konną postacią
malachit, brąz patynowany i złocony; wys. 73,5 cm; szer. 43 cm; głęb. 18 cm.
Europa Zachodnia, Francja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 36 000 - 44 000 zł
estymacja: 36 000 - 44 000 zł
Lot No.
843
Lustro weneckie, neorokokowe
szkło, tafle lustrzane, drewno; wys. ca 127 cm, szer. całk. 82 cm;
Włochy, Wenecja, XIX/XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Włochy, Wenecja, XIX/XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Lot No.
902
Stolik pomocniczy w stylu art déco
sklejka, sosna, okleina - orzech; 79,5 x 85 x 40 cm.
Polska, lata 20./30. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Polska, lata 20./30. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Lot No.
904
Lampa stojąca ze stolikiem w stylu art déco
orzech; 175 x 25 x 44 cm.
Polska, lata 20./30. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Polska, lata 20./30. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
2 500 zł
Lot No.
905
Kanapa w stylu art déco
orzech; 81 x 241,5 x 87 cm.
Polska, lata 20./30. XX w.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
Polska, lata 20./30. XX w.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
5 000 zł
Lot No.
906
orzech; 70 x 70 x 70 cm.
Polska, lata 20./30. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Polska, lata 20./30. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł