Firma MOSER (czynna od 1857)
Lot No.603
Wazon z motywem jelenia + opakowanie firmowe
szkło bezbarwne, przeźroczyste, szlifowane i rytowane, wys.14 cm;
Czechosłowacja, Karlovy Vary, 2 poł. XX
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Wytwórnia nieokreślona
Lot No.605
Pucharek z motywem konia
szkło bezbarwne, przeźroczyste, szlifowane, trawione, z miodową lazurą; wys. 13,5 cm.
Czechy, XX w.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Czechy, XX w.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Firma MOSER (czynna od 1857), RUDOLF HLOUSEK proj.
Lot No.607
Wazon dekoracyjny
szkło przezroczyste w kolorze miodowo-różowym, częściowo matowione, wys. 26 cm.
Czechy, Karlsbad, lata 20. XX w.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
ELEKTORSKA MANUFAKTURA PORCELANY W MIŚNI
Lot No.610
Kobieta wąchająca kwiat - Węch - z serii: „Pięć zmysłów”
porcelana, farby naszkliwne, wys. 15 cm;
Miśnia, model Johanna Carla Schönheita (1745-1794) z ok.1772 r. , XVIII/XIX w. (1774-1814)
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
KRÓLEWSKA MANUFAKTURA PORCELANY (KPM)
Lot No.612
Figurka alegoryczna - kobieta z lustrem
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 17,5 cm;
Berlin, pocz. XX w.(lata I wojny światowej).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Lot No.
615
Amfora w kolorze szafirowym
porcelana, błękit kobaltu (bleu roi); wys. 38 cm;
Nieokreślona manufaktura europejska, XX w.
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
Lot No.
617
Putto z rybą
fajans (delikatny?), farby podszkliwne; wys. 37,5 cm;
Nieokreślona wytwórnia lub atelier, XX w. (w stylistyce ceramicznego ośrodka w Karlsruhe?)
estymacja: 2 300 - 2 800 zł
estymacja: 2 300 - 2 800 zł
Porzellanfabrik Karl ENS (zał. 1898)
Lot No.619
Figurka Sowy
porcelana, farby podszkliwne, wys. 16 cm;
Niemcy, Volkstedt (Turyngia), lata ok. 1900-1919.
estymacja: 500 - 600 zł
estymacja: 500 - 600 zł
Lot No.
621
Dzban z dekoracją geometryczną
glinka drobnoziarnista (terakotowa?), wys. 24 cm;
Wyrób ceramiczny o charakterze ludowym, w typie ceramiki bałkańskiej lub greckiej?, XIX/XX w. ?
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
J. FRAGET Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych (firma czynna 1824-1944)
Lot No.701
Taca owalna dwuuszna
plater cechowany, szer. 39,5 cm, głęb. 27 cm.
Warszawa, 1897-1915.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Warszawa, 1897-1915.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Lot No.703
Cukiernica skrzynkowa
plater cechowany częściowo złocony, wys. 9 cm;
Warszawa, 1915-1939.
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
Warszawa, 1915-1939.
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
Ambroise MIGEROT (czynny 1800-1818)
Lot No.706
Kabaret do przypraw empirowy
srebro cechowane próby 1 (950) cechowane; szkło kryształowe, warstwowe; Paryż, ok. 1809; karafinki lata 70. XIX w.
estymacja: 6 400 - 7 600 zł
estymacja: 6 400 - 7 600 zł
Georges FOUQUET-LAPAR (czynny 1897-1925)
Lot No.708
Cukiernica
srebro częściowo złocone próby 1 (950) cechowane; waga 433 g.
Paryż, 1 ćw. XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Paryż, 1 ćw. XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
TOWLE SILVERSMITHS (czynna 1857-1990)
Lot No.710
Świecznik trójramienny
srebro cechowane, wys. 27 cm;
USA, Newburyport, 3 ćw. XX w.
estymacja: 2 300 - 2 700 zł
USA, Newburyport, 3 ćw. XX w.
estymacja: 2 300 - 2 700 zł
Wytwórnia nieokreślona
Lot No.711
Świecznik chanukowy
srebro próby 950 cechowane,
wys. 25 cm;
waga 509 g.
USA ?, XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
wys. 25 cm;
waga 509 g.
USA ?, XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
3 600 zł
Lot No.
712
Dwie łopatki do ryb
srebro próby 1 (950) cechowane; waga łączna 219 g.
Francja, Paryż, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Francja, Paryż, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Lot No.
714
Zestaw: 2 chochelki i 2 sitka do herbaty
srebro częściowo złocone próby 12 cechowane;
Kraków, Stanisław WESTWALEWICZ, Karol MODES, Józef ZAMOJSKI, lata 20. - 30. XIX w.,
estymacja: 5 300 - 6 000 zł
estymacja: 5 300 - 6 000 zł
H. MEYEN & Co (firma czynna 1846-ok. 1950)
Lot No.717
Taca owalna
srebro próby 800, waga 1109 g.
Berlin, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 4 500 - 5 000 zł
Berlin, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 4 500 - 5 000 zł
Lot No.
719
Kielich komunijny nazywany domowym lub dla chorych
srebro złocone, cechowane; wys. 10,8 cm, waga 131 g.
Pomorze?, k. XVIII w.
estymacja: 4 500 - 5 000 zł
Pomorze?, k. XVIII w.
estymacja: 4 500 - 5 000 zł
Lot No.
803
Figurka kobiety z fletnią
kość, drewniana podstawa, wys. 14,5 cm.
Japonia, koniec XIX w.
estymacja: 3 000 - 3 700 zł
Japonia, koniec XIX w.
estymacja: 3 000 - 3 700 zł
Lot No.
804
Figurka mężczyzny z małpką
kość; 21 cm.
Japonia,
2 poł XIX w.
estymacja: 3 000 - 3 700 zł
Japonia,
2 poł XIX w.
estymacja: 3 000 - 3 700 zł
2 700 zł