Rembrandt Harmenszoon van RIJN (1606-1669), Armand DURAND (1831-1905)
Lot No.155
Autoportret z podniesioną szablą z 1654
akwaforta, papier; 15 x 11,5 cm (odcisk płyty);
sygn. z płyty l. g. Rembrandt 1654; pod kompozycją sucha pieczęć grawera: Amand Durand.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Witold WOJTKIEWICZ (1879-1909)
Lot No.159
Jadwiga Mrozowska i Andrzej Milewski jako Albin i Klara w Ślubach Panieńskich, (z teki Melpomeny), 1904
autolitografia, papier; 30 x 41 cm (w świetle passe-partou);
sygn. na kamieniu p. d.: Wojtkiewicz.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Jan CHEŁMIŃSKI (1851-1925), Alphonse-Marie MALIBRAN
Lot No.161
Armia Księstwa Warszawskiego [L’Armee du Duche de Varsovie], Paryż 1913.
Paryż 1913. Bibliofilska edycja z 48 barwnymi planszami Jana Chełmińskiego;
s. 314; 39 x 28 x 8 cm; oprawa pełna skóra.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Lot No.
202
Figura skrzydlatej postaci kobiecej
brąz, podstawa - marmur czarny; wys. 42 cm, szer. 18 cm, szer. 10 cm.
Europa Zachodnia, XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Europa Zachodnia, XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Josef LORENZL (1892-1950)
Lot No.204
Tancerka
brąz, podstawa - onyks alabastrowy, zielonkawy, z brązowymi żyłkami; wys. 31cm;
sygn. na krawędzi podstawy: LORENZL; Wiedeń, lata 20/30. XX w.
estymacja: 7 500 - 9 000 zł
estymacja: 7 500 - 9 000 zł
Emilio BENLLIURE Y MORALES (1866-1930)
Lot No.206
Putto grające na dudach
brąz; wys. 38 cm;
sygn. z boku na dudach: „E. BENLLIURE / ROMA 1923”. Włochy, Rzym, 1923.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Juan Clara AYATS (1875-1958)
Lot No.209
Dziecko na stołku
brąz; wys. 21 cm, sygn. na spodzie stołka: „Juan Clara” oraz znak gwarancyjny odlewni w kole;
Francja, Paryż, po poł. XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
Francja, Paryż, po poł. XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
KUSA - odlewnia żeliwa i brązu
Lot No.211
Kirgiz na koniu
żeliwo, odlew, patyna czarna; wys. 38 cm, dł. podstawy 34,5 cm, szer. 13 cm.
Rosja, Południowy Ural, pocz. XX w.
estymacja: 3 700 - 4 300 zł
estymacja: 3 700 - 4 300 zł