Lot No.
816
Brosza z szafirami
31 szt. szafirów; złoto pr.0.750, masa całkowita 14.490 g.
proj. Alexander Tillander, Helsinki, 1948.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
Lot No.
818
Tłok pieczętny z orłem II RP
i wolnym miejscem na wypełnienie nazwy urzędu;
mosiądz; 4 x 3 cm. Polska, 1926-1939.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
Lot No.
822
Listownik zdobiony płaskorzeźbionymi stokrotkami
drewno (sosna?) snycerowane, lakierowane; 34 x 20 x 4 cm;
Polska, Podhale, 2. tercja XX w.
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
Lot No.
824
Para kandelabrów pięcioświecowych
stop metali, brązowiony; wys. 70 cm.
Europa Zachodnia, k. XIX w. - pocz. XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Lot No.
826
Pistolet perski
srebro, drewno - orzech kaukaski; dł. całkowita: 45 cm.
lufa perska dziwerowana, okuta w srebro; zamek europejski.
Persja i Francja (?), k. XVIII w.
estymacja: 29 000 - 34 000 zł
estymacja: 29 000 - 34 000 zł
Czesław Borys JANKOWSKI (1862-1941) - ilustracje
Lot No.828
Adam MICKIEWICZ, „Dziady” - część I, II i IV
oprawa z złoconą tytulaturą i medalionem z wizerunkiem Adama Mickiewicza; 28 x 37,5 cm;
wyd. nakładem księgarni H. Altenberg we Lwowie [1896].
estymacja: 2 400 - 2 800 zł
estymacja: 2 400 - 2 800 zł
Lot No.
831
Ikona - Święta Maria Egipcjanka
tempera, deska, basma mosiężna; 36 x 28 cm.
Rosja, XIX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Rosja, XIX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Lot No.
833
Ikona - Święty Mikołaj Możajski
tempera, deska, mosiądz (nimb); 40,5 x 32 cm.
Rosja, XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Rosja, XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Lot No.
836
Ikona w formie krzyża - Jezus Chrystus Ukrzyżowany
mosiądz, emalia wielobarwna; 38 x 19,5 cm.
Rosja, XIX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Rosja, XIX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Lot No.
841
Lampa z figurą kobiety (elektryczna)
alabaster, szary marmur; wys. 49 cm;
Europa Zachodnia, lata 30. XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Lot No.
844
Zegar kominkowy z postacią Orfeusza
brąz złocony; wys. 45 cm; szer. 28 cm;
Francja, przed poł. XIX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Francja, przed poł. XIX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Lot No.
846
Para lichtarzy
brąz patynowany i złocony; wys. 27 cm.
Europa Zachodnia, Francja?, k. XIX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Lot No.
848
Para kinkietów w manierze III Cesarstwa
brąz złocony, tworzywo sztuczne; wys. 60 cm; szer. 35 cm.
Europa Zachodnia, XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Europa Zachodnia, XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Lot No.
850
Lustro ścienne, owalne
rama drewniana, złocona, tafla lustrzana; 91 x 117 cm.
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Lot No.
901
Sekretera w stylu barokowym
konstrukcja - sosna, 210,5 x 109 x 66 cm.
konstrukcja - Austria lub Niemcy Południowe, poł. XVIII wieku.
estymacja: 45 000 - 50 000 zł
estymacja: 45 000 - 50 000 zł
Lot No.
903
Fotel w stylu neoempirowym
drewno liściaste (brzoza?) bejcowana na czarno, 93,5 x 55 x 61,5 cm.
Europa Zachodnia, 1 ćw. XX wieku.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Lot No.
905
Biurko w stylu neorokokowym
mahoń; 105 x 107 x 60 cm.
Anglia, pocz. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Anglia, pocz. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Lot No.
907
Szafa biblioteczna w stylu Ludwika Filipa
mahoń, sosna; 222 x 108 x 58,5 cm.
Europa Zachodnia, 2 poł. XIX w.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
Lot No.
909
Stół w stylu art déco
konstrukcja - płyta stolarska, okleina - orzech, 72,5 x 100 x 75 cm;
Europa Środkowa, lata 30. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł