Juliusz SŁABIAK (1917-1973)

Lot No.
96
Przed cerkwią akwarela na podrysowaniu ołówkiem, tektura; 34 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: J.Słabiak (ołówkiem, słabo czytelnie)
estymacja: 1 700 - 1 900 zł

Stanisław TERLECKI (1901-1991)

Lot No.
97
Drewniany kościółek akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 48,5 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Terlecki.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Roman RABCEWICZ (1902-1998)

Lot No.
98
Góral olej, płótno; 62 x 46,5 cm;
sygn. l. d: R. Rabcewicz
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Henryk EPSTEIN (1890-1944)

Lot No.
100
Pejzaż zimowy z rzeką ołówek, akwarela, gwasz, papier; 40 x 55 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: H. Epstein (ołówkiem).
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Henryk EPSTEIN (1890-1944)

Lot No.
101
Pejzaż zimowy ołówek, akwarela, gwasz, papier; 39,5 x 55 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Epstein (ołówkiem).
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Lot No.
102
Pejzaż z domem i drzewami akwarela, papier; 23,2 x 17 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem, monogram wiązany)
estymacja: 2 700 - 3 000 zł

Stanisław MASŁOWSKI (1853-1926)

Lot No.
103
Pejzaż z polem, 1926 akwarela, papier; 24,3 x 40,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: St. Masłowski / 1926
estymacja: 3 200 - 3 600 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)

Lot No.
104
Zima olej, tektura; 45,5 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: K. MACKIEWICZ.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Henryk GOTLIB (1890-1966)

Lot No.
105
Samotne drzewo olej, tektura; 60,5 x 49,5 cm;
sygn. l. d.: GOTLIB.
estymacja: 9 500 - 11 000 zł

Mieczysław LURCZYŃSKI (1908-1992)

Lot No.
107
Jesienny pejzaż, 1954 olej, płyta; 55 x 73 cm;
sygn. l. d.: LURCZYŃSKI
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

Lot No.
109
Pejzaż olej, płótno naklejone na tekturę;
18 x 22 cm.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Mieczysław POBISZ (1890-1974)

Lot No.
111
Pejzaże - para obrazów 1. Samotne sosna - olej, tektura; 26 x 16 cm; sygn. p. d.: Pobisz;
2. Panorama Lwowa - olej, tektura; 13 x 18 cm; sygn. l. d.: Pobisz
estymacja: 2 400 - 2 600 zł

Giuseppe CHIAROLANZA (1868-1920)

Lot No.
114
Para pejzaży olej, płótno; 77 x 51 cm;
jeden z obrazów sygn. l. d.: Chiarolanza.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Emil RIECK (1852-1932)

Lot No.
115
Jeleń olej, płótno; 60 x 46,5 cm;
sygn. l. d.: E. Rieck.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Antoni KOZAKIEWICZ (1841-1929)

Lot No.
117
Wnętrze z piecem olej, tektura; 25,3 x 20,3 cm;
sygn. i dat. p. d.: AK (monogramem wiązanym) 1892
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Leon PŁOSZAY (1902-1993)

Lot No.
118
Ruiny zamku w Chęcinach, 1943 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 43 x 54 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: LPłoszay (ołówkiem)
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Jan WALATEK (1932-1999)

Lot No.
119
Bazylika św. Mikołaja w Rychwałdzie, 1932 olej, tektura; 48 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: JWalatek 932.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Zygmunt WIERCIAK (1881-1950)

Lot No.
120
Katedra na Wawelu, 1942 akwarela, gwasz, papier; 34 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Z.M. WIERCIAK. 942.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Ludwik LESZKO (1890-1957)

Lot No.
121
Kościółek w Dębnie, ok. 1936 olej, sklejka; 70 x 101 cm;
sygn. l. d.: Leszko
estymacja: 6 200 - 7 000 zł

Marian SZCZERBIŃSKI (1900-1981)

Lot No.
122
Ogrójec przy kościele św. Barbary w Krakowie akwarela, papier; 48,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany l. d.: MSZCZERBIŃSKI 1932 - / KRAKÓW -.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Ludwik LESZKO (1890-1957)

Lot No.
123
Kościół św. Piotra i Pawła w Krakowie (od wschodu), 1943 olej, tektura; 49 x 71,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Leszko / 1943.
estymacja: 4 200 - 4 800 zł

Jerzy PAWŁOWSKI (1909-1991)

Lot No.
124
Kraków - 3 prace 1. Wawel
2. Kopiec Kościuszki
3. Kościół na Skałce
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Stanisław BORYSOWSKI (1901-1988)

Lot No.
125
Panorama Torunia olej, płótno; 50 x 75,5 cm;
sygn. l. d.: Borysowski (słabo czytelnie).
estymacja: 5 300 - 6 000 zł

Józef KIDOŃ (1890-1968)

Lot No.
126
Zabudowania wśród drzew olej, tektura; 36,5 x 32 cm;
sygn. u dołu: Kidoń.
estymacja: 2 000 - 2 300 zł

Jan KARSZNIEWICZ (1878-1945)

Lot No.
127
Kościół w Grywałdzie, 1921 olej, tektura; 49 x 39 cm;
sygn. l. d.: J. Karszniewicz.
estymacja: 4 400 - 5 000 zł

Ludwik de LAVEAUX (1891-1969)

Lot No.
128
Widok na Kraków olej, tektura;
32 x 22,5 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 2 700 - 3 000 zł

Walerian KRYCIŃSKI (1852-1929)

Lot No.
129
Kościół olej, tektura; 23 x 33,5 cm;
sygn. l. d.: W. Kryciński
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Stanisława Maria KRASZEWSKA-KANIOWA, XIX/XX w.

Lot No.
130
O zmroku olej, płótno; 33,5 x 41,5 cm;
sygn. l. d.: Kaniowa Kraszewska
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Wojciech HIGERSBERGER (1912-1962)

Lot No.
131
Na ratunek, 1953 olej, płótno; 75 x 59 cm;
sygn. i dat. l. d.: W. Higersberger 1953.
estymacja: 3 200 - 3 600 zł

Jerzy MAKAREWICZ (1907-1944)

Lot No.
133
Lata dwudzieste, lata trzydzieste kredka, pastel, akwarela, tektura; 30,5 x 40,5 cm;
sygn. l. d.: Jurek Makarewicz.
estymacja: 5 300 - 6 000 zł

Ludwik LESZKO (1890-1957)

Lot No.
134
Portret dziewczynki z czerwoną kokardą, 1940 olej, tektura; 62 x 48 cm;
sygn. p. d.: Leszko / 1940
estymacja: 2 700 - 3 000 zł

Maria RITTER (1899-1976)

Lot No.
137
Kobieta w kimonie - Portret Eli Marklównej-Boryczko, ok. 1927 olej, płótno; 64 x 50,5 cm;
na odwrocie na płótnie dwie nalepki
estymacja: 8 200 - 9 000 zł

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)

Lot No.
138
Portret kobiety, 1917 akwarela, gwasz, papier; 40 x 31 cm;
sygn. i dat. l. d.: F.M. Wygrzywalski / 1917.
estymacja: 6 300 - 7 000 zł

Piotr STACHIEWICZ (1858-1938)

Lot No.
139
Portret kobiety pastel, papier żeberkowy; 61,5 x 45 cm;
sygn. p. d.: P. STACHIEWICZ.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

Lot No.
140
Dama w białej sukni olej, płótno dublowane; 33 x 22,5 cm;
Stan zachowania: obraz po konserwacji.
estymacja: 2 700 - 3 000 zł

Wanda KORZENIOWSKA (1873-1939)

Lot No.
141
Autoportret olej, płótno naklejone na tekturę; 43 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: W. Korzeniowska.
estymacja: 8 200 - 9 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII / XIX w.

Lot No.
142
Portret Ewy z Męcińskich Mikołajowa Małachowska Wojewoda Sieradzka, 1790 olej, płótno dublowane; 63 x 51,5 cm;
na odwrocie, na płótnie transfer napis: Ewa z Męcińskich / Mikołajowa Małachowska / Wojewodzina Sieradzka. / 1790 r.
estymacja: 6 200 - 7 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

Lot No.
143
Franciszek Ksawery Branicki z synami Aleksandrem i Władysławem według: Jana Chrzciciela LAMPIEGO (1751-1830)
olej, płótno; 52 x 38 cm.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Malarz nieokreślony, k. XVIII w.

Lot No.
144
Madonna z Dzieciątkiem olej, płótno naklejone na tekturę; 58 x 47 cm (w świetle oprawy);
Obraz po konserwacji.
estymacja: 4 200 - 4 800 zł

Stefan BAKAŁOWICZ (1857-1947)

Lot No.
145
Święty Franciszek, 1927 olej, tektura; 17 x 12,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: ST. BAKALOWICZ - MCMXXVII -.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

Lot No.
146
Górska kapliczka, ok. poł. XIX w. olej, płótno dublowane;
57,5 x 49 cm.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Malarz nieokreślony zachodnioeuropejski, XVIII w.

Lot No.
147
Małżeńska intryga olej, płótno dublowane;
102,5 x 90 cm (po konserwacji).
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Autor nieokreślony, XX w.

Lot No.
148
Plakat reklamowy - Kaloderma gwasz papier, papier;
52,5 x 47,5 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 1 700 - 1 900 zł

Józef RAPACKI (1871-1929)

Lot No.
149
Przed chatą litografia, papier; 34,7 x 44,5 cm;
sygn. na kamieniu l. d.: JR (monogramem).
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

Jean PESKE (1870-1949)

Lot No.
151
La Chapelle de Saint François á Bormes akwaforta, akwatinta, papier; 29,5 x 39,5 cm;
sygn. p. d.: Jean Peske.
estymacja: 1 800 - 2 000 zł

Jan RUBCZAK (1884-1942)

Lot No.
152
Skałka, 1908 akwaforta, papier; 25,5 x 27,5 cm (odcisk płyty);
napis na płycie l. d.: „SKAŁKA“ ORYGINAL AKWAFORTA JANA RUBCZAKA
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

Walery ELJASZ-RADZIKOWSKI (1841-1905)

Lot No.
153
Baca pod szałasem z psem akwaforta, papier; 21 x 15,5 cm (odcisk płyty);
na odwrocie nalepka z Salonu Dzieł Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego z datą przyjęcia 1942
estymacja: 1 300 - 1 400 zł

George CRIONAS (1925-2004)

Lot No.
154
Hołd dla Renoira (Homage to Renoir), 1954 akwaforta w sepii, papier Arches; 20 x 26 cm (odcisk płyty);
numerowana ołówkiem 14/50 oraz ołówkiem zatytułowana i sygnowana przez autora.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł