Juliusz SŁABIAK (1917-1973)
Lot No.96
Przed cerkwią
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, tektura; 34 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: J.Słabiak (ołówkiem, słabo czytelnie)
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
Roman RABCEWICZ (1902-1998)
Lot No.98
Góral
olej, płótno; 62 x 46,5 cm;
sygn. l. d: R. Rabcewicz
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
sygn. l. d: R. Rabcewicz
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Henryk EPSTEIN (1890-1944)
Lot No.101
Pejzaż zimowy
ołówek, akwarela, gwasz, papier; 39,5 x 55 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Epstein (ołówkiem).
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Stanisław MASŁOWSKI (1853-1926)
Lot No.103
Pejzaż z polem, 1926
akwarela, papier; 24,3 x 40,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: St. Masłowski / 1926
estymacja: 3 200 - 3 600 zł
estymacja: 3 200 - 3 600 zł
Mieczysław LURCZYŃSKI (1908-1992)
Lot No.107
Jesienny pejzaż, 1954
olej, płyta; 55 x 73 cm;
sygn. l. d.: LURCZYŃSKI
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
sygn. l. d.: LURCZYŃSKI
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
Mieczysław POBISZ (1890-1974)
Lot No.111
Pejzaże - para obrazów
1. Samotne sosna - olej, tektura; 26 x 16 cm; sygn. p. d.: Pobisz;
2. Panorama Lwowa - olej, tektura; 13 x 18 cm; sygn. l. d.: Pobisz
estymacja: 2 400 - 2 600 zł
estymacja: 2 400 - 2 600 zł
Emil RIECK (1852-1932)
Lot No.115
Jeleń
olej, płótno; 60 x 46,5 cm;
sygn. l. d.: E. Rieck.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
sygn. l. d.: E. Rieck.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Leon PŁOSZAY (1902-1993)
Lot No.118
Ruiny zamku w Chęcinach, 1943
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 43 x 54 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: LPłoszay (ołówkiem)
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Zygmunt WIERCIAK (1881-1950)
Lot No.120
Katedra na Wawelu, 1942
akwarela, gwasz, papier; 34 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Z.M. WIERCIAK. 942.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Marian SZCZERBIŃSKI (1900-1981)
Lot No.122
Ogrójec przy kościele św. Barbary w Krakowie
akwarela, papier; 48,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany l. d.: MSZCZERBIŃSKI 1932 - / KRAKÓW -.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Jerzy PAWŁOWSKI (1909-1991)
Lot No.124
Kraków - 3 prace
1. Wawel
2. Kopiec Kościuszki
3. Kościół na Skałce
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
2. Kopiec Kościuszki
3. Kościół na Skałce
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Józef KIDOŃ (1890-1968)
Lot No.126
Zabudowania wśród drzew
olej, tektura; 36,5 x 32 cm;
sygn. u dołu: Kidoń.
estymacja: 2 000 - 2 300 zł
sygn. u dołu: Kidoń.
estymacja: 2 000 - 2 300 zł
Ludwik de LAVEAUX (1891-1969)
Lot No.128
Widok na Kraków
olej, tektura;
32 x 22,5 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 2 700 - 3 000 zł
estymacja: 2 700 - 3 000 zł
Stanisława Maria KRASZEWSKA-KANIOWA, XIX/XX w.
Lot No.130
O zmroku
olej, płótno; 33,5 x 41,5 cm;
sygn. l. d.: Kaniowa Kraszewska
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Jerzy MAKAREWICZ (1907-1944)
Lot No.133
Lata dwudzieste, lata trzydzieste
kredka, pastel, akwarela, tektura; 30,5 x 40,5 cm;
sygn. l. d.: Jurek Makarewicz.
estymacja: 5 300 - 6 000 zł
estymacja: 5 300 - 6 000 zł
Malarz nieokreślony, XIX w.
Lot No.140
Dama w białej sukni
olej, płótno dublowane; 33 x 22,5 cm;
Stan zachowania: obraz po konserwacji.
estymacja: 2 700 - 3 000 zł
estymacja: 2 700 - 3 000 zł
Malarz nieokreślony, XVIII / XIX w.
Lot No.142
Portret Ewy z Męcińskich Mikołajowa Małachowska Wojewoda Sieradzka, 1790
olej, płótno dublowane; 63 x 51,5 cm;
na odwrocie, na płótnie transfer napis: Ewa z Męcińskich / Mikołajowa Małachowska / Wojewodzina Sieradzka. / 1790 r.
estymacja: 6 200 - 7 000 zł
estymacja: 6 200 - 7 000 zł
Malarz nieokreślony, k. XVIII w.
Lot No.144
Madonna z Dzieciątkiem
olej, płótno naklejone na tekturę; 58 x 47 cm (w świetle oprawy);
Obraz po konserwacji.
estymacja: 4 200 - 4 800 zł
Obraz po konserwacji.
estymacja: 4 200 - 4 800 zł
Malarz nieokreślony, XIX w.
Lot No.146
Górska kapliczka, ok. poł. XIX w.
olej, płótno dublowane;
57,5 x 49 cm.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
57,5 x 49 cm.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Autor nieokreślony, XX w.
Lot No.148
Plakat reklamowy - Kaloderma
gwasz papier, papier;
52,5 x 47,5 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
Jean PESKE (1870-1949)
Lot No.151
La Chapelle de Saint François á Bormes
akwaforta, akwatinta, papier; 29,5 x 39,5 cm;
sygn. p. d.: Jean Peske.
estymacja: 1 800 - 2 000 zł
sygn. p. d.: Jean Peske.
estymacja: 1 800 - 2 000 zł
Walery ELJASZ-RADZIKOWSKI (1841-1905)
Lot No.153
Baca pod szałasem z psem
akwaforta, papier; 21 x 15,5 cm (odcisk płyty);
na odwrocie nalepka z Salonu Dzieł Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego z datą przyjęcia 1942
estymacja: 1 300 - 1 400 zł
estymacja: 1 300 - 1 400 zł