porcelana, farby naszkliwne; wys. 32 cm, średn. podstawy 18,3 cm; sygn. na spodzie kobaltem podszkl.: ideogram w kwadracie (nieautentyczny znak cesarza Qianlong, z dynastii Qing ?) Chiny, XIX w. (?) Waza - wazon kulisty z wydzieloną obręczową podstawą, z dwoma plastycznymi uchwytami - brązowymi głowami jelonków. Wokół brzuśca dekoracja w typie famille rose, z barwnymi scenkami zabaw dziecięcych w pejzażu (m.in. chłopiec na huśtawce, chłopiec z zabawką na sznurku, dwaj chłopcy z tyczką bambusową dzieci rysujące przy stole, bawiące się w berka i ciuciubabkę). Rozbudowana anegdotyczna dekoracja w manierze horror vacui , malowana częściowo grubo nakładanymi farbami emaliowymi.