Lot No.: 710
Pudełko z herbem Zaremba
srebro próby 925 częściowo złocone, cechowane, drewno różane, bakelit;
Anglia, Birmingham, ROBERTS & DORE (zał. 1908), XX w.
estymacja: 3 500 - 3 800 zł
srebro próby 925 częściowo złocone, cechowane (R&D - w prostokącie; znak miejski, cecha próby, litera datująca), drewno różane, bakelit ; wys. 4,5 cm, szer. 17 cm, gleb. 11,5 cm; waga 563 g (z wkładem).
Na czterech trójkątnych, profilowanych nóżkach, dekorowane dwoma złoconymi, kanelowanymi pasami na tle giloszowanym; na wieczku nakładany złocony herb szlachecki Zaremba w kartuszu pod koroną z klejnotem; wewnątrz wkładka z drewna różanego, od spodu płytka z bakelitu.
Herb ten posiadało ponad 100 rodów szlacheckich z których można wymienić: Bielawski, Cielecki, Jaraczewski, Jarocki, Mańkowski, Skrzyński, Suchorzewski, Zajączkowski, Zaremba.
3 200 zł