Bogusław SERWIN (1887-1956)
Lot No.97
Martwa natura z kukiełką, 1924
olej, tektura; 71 x 71 cm;
sygn. i dat. p. g.: SERWIN. 924
estymacja: 3 400 - 4 000 zł
estymacja: 3 400 - 4 000 zł
Malarz nieokreślony, XIX / XX w.
Lot No.99
Szał
olej, płótno naklejone na tekturę;
43,5 x 24 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
2 700 zł
Lot No.102
Portret kobiety w czepku
olej, płótno;
46,5 x 36,5 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
46,5 x 36,5 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
3 000 zł
Jan Nepomucen GŁOWACKI (1802-1847)
Lot No.103
Portret młodej kobiety w bordowej sukni
olej, płótno dublowane; 24,5 x 20 cm;
sygn. l. d.: J. Nep. Głowacki pt [pinxit] / Cracovie 1842.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
13 000 zł
Malarz nieokreślony, XIX w.
Lot No.104
Portret szlachcica, 1868?
olej, płótno dublowane; 73 x 60 cm;
po lewej u dołu ślad po sygnaturze, poniżej data: 1868 (? Słabo czytelnie).
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Malarz nieokreślony XIX / XX w.
Lot No.106
Studium głowy starca
pastel, papier naklejony na sklejkę;
28 x 28,2 cm.
estymacja: 1 300 - 1 400 zł
28 x 28,2 cm.
estymacja: 1 300 - 1 400 zł
Stanisław HOROWICZ (1892-1927)
Lot No.107
Portret mężczyzny - Portret własny artysty (?), 1922
pastel, papier; 65 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. g.: Stanisław Horowicz 1922
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
2 900 zł
Konstanty SZEWCZENKO (1910-1991)
Lot No.108
Marszałek Józef Piłsudski
olej, deska; 30 x 25,5 cm;
sygn. p. d.: K. Szewczenko
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
sygn. p. d.: K. Szewczenko
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.110
Józef Piłsudski
akwarela, papier; 14,7 x 9 cm (w świetle passe-partout);
sygn. po prawej stronie: … (nieczytelnie).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Zofia ZIELIŃSKA-PORAYSKA (1924-2016)
Lot No.112
Dam dworu - miniatura, 1976
akwarela, kość; 6 x 4 cm (owal);
napis. l. d.: ZZ.
estymacja: 650 - 800 zł
napis. l. d.: ZZ.
estymacja: 650 - 800 zł
Anna MENEL-KUBICKA (1920-2007)
Lot No.114
Królowa Maria Sobieska - miniatura
akwarela, papier;
6 x 5 cm (owal).
estymacja: 700 - 800 zł
6 x 5 cm (owal).
estymacja: 700 - 800 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.116
Portret kobiety - Jeanne Lind - miniatura
gwasz, kość;
5,8 x 4,4 cm (w świetle owalnej oprawy).
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
Lot No.118
Portret księżnej - miniatura
gwasz, kość;
8,2 x 6 cm (w świetle owalnej oprawy).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Malarz nieokreślony, francuski, XIX w.
Lot No.120
Para w parku - miniatura
gwasz, kość; 5,5 x 5,5 cm (w świetle owalnej oprawy);
sygn. p. d.: S.C.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
sygn. p. d.: S.C.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł
Malarz nieokreślony, XIX w.
Lot No.122
Marie de Rohan [Madame de Chevreuse] - miniatura
gwasz, kość; 8 x 5,5 cm (w świetle owalnej oprawy);
napis. p. d.: Noel
estymacja: 2 000 - 2 300 zł
napis. p. d.: Noel
estymacja: 2 000 - 2 300 zł
Lot No.124
Portret kobiety w czepku - miniatura
akwarela, papier;
9,7 x 8,4 cm (w świetle owalnej oprawy);
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, XVIII w.
Lot No.127
Małżeńska intryga
olej, płótno dublowane;
102,5 x 90 cm (po konserwacji).
estymacja: 6 500 - 8 000 zł
estymacja: 6 500 - 8 000 zł
Jan Nepomucen BIZAŃSKI (1804-1878)
Lot No.130
Święty Jan, 1828
olej, płótno; 40 x 26,5 cm;
na odwrocie, na płótnie napis autorski (?): Jan Bizański / pinx 1828 r / pro Do Bielański / a Łańcut.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Malarz nieokreślony, polski (XIX/XX w.)
Lot No.132
Matka Boża Królowa Polski, ok. 1890
olej, płótno;
65 x 52 cm
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
65 x 52 cm
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.135
Matka Boża z Dzieciątkiem
olej, płótno; 26,5 x 19,5 cm.
Stan zachowania: ubytki malatury.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
M. GOODMAN, XIX / XX w., J. Hildesheimer & Co Ltd - wydawca
Lot No.138
Guess!
offset?, papier; 67,5 x 41 cm (odcisk płyty); praca opisana u dołu l. d.: Painted by M. Goodman
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
Józef KRZESZ-MĘCINA (1860-1934)
Lot No.140
Ostatnie akordy Chopina
rotograwiura, papier; 30,5 x 49,5 cm (w świetle oprawy); sygn. na płycie
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Henryk HAYDEN (1883-1970)
Lot No.142
Martwa natura z lampą, 1962
litografia barwna, papier; 37 x 55 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Hayden 62 (ołówkiem)
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
estymacja: 1 500 - 1 800 zł