Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)
Lot No.1
Kwiaty, 1929
akwarela, papier; 47 x 64 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Lwyczół / 1929
estymacja: 32 000 - 36 000 zł
estymacja: 32 000 - 36 000 zł
33 000 zł
Antoni TRZESZCZKOWSKI (1902-1977)
Lot No.8
Bitwa pod Wiedniem
olej, płótno; 63 x 130 cm;
sygn. p. d. Trzeszczkowski
estymacja: 24 000 - 28 000 zł
sygn. p. d. Trzeszczkowski
estymacja: 24 000 - 28 000 zł
22 000 zł
Andrzej ŻYWICKI (1928-1970)
Lot No.11
Ułan i dziewczyna
olej, tektura; 34 x 27,5 cm;
sygn. l. d.: A. Żywicki
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. l. d.: A. Żywicki
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Wladimir GRECHOW (1917-?)
Lot No.13
Wyjazd na polowanie par force
olej, płótno; 81 x 70 cm;
sygn. p. d.: W. Grechow
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. p. d.: W. Grechow
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
1 800 zł
Stanisław KOSIŃSKI, XX w.
Lot No.15
Scena z polowania, 1930
akwarela, papier; 58 x 98,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: St. Kosiński / 930 (ołówkiem)
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
4 300 zł
Stanisław WYSPIAŃSKI (1869-1907)
Lot No.17
Drzewa - rysunek dwustronny
ołówek, papier; 34 x 21 cm;
opisany u dołu: rys. Wyspiański
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
13 000 zł
Fryderyk LACHNER (ok. 1856- po 1913)
Lot No.18
Para Serbów w strojach narodowych, 1884
1. Portret Serba - akwarela, papier; 40 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
2. Portret Serbki - akwarela, papier; 43,5 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
estymacja: 8 000 - 9 000 zł
Monogramista T.T.A, XX w.
Lot No.20
Zestaw 3 prac
1. Zbójnicki
2. Góralski muzykant
3. Muzykowanie przy księżycu
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
2. Góralski muzykant
3. Muzykowanie przy księżycu
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Maja BEREZOWSKA (1898-1978)
Lot No.21
Figle wiatru
piórko, tusz, akwarela; 32,5 x 25 cm;
sygn. p.d.: maia / 36
estymacja: 4 300 - 4 800 zł
sygn. p.d.: maia / 36
estymacja: 4 300 - 4 800 zł
4 300 zł
Henryk BERLEWI (1894-1967)
Lot No.22
Siedzący Żyd, przed 1939
ołówek, papier; 25 x 15,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: H. Berlewi
estymacja: 4 800 - 5 800 zł
sygn. p. d.: H. Berlewi
estymacja: 4 800 - 5 800 zł
Mieczysław Karol HEBENSTREIT (1887-1932)
Lot No.25
Czarny Staw, 1931
akwarela, papier naklejony na tekturę; 51 x 73 cm;
sygn. i dat. p. d.: K. Hebenstreit 1931.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
2 300 zł
Adam PEŁCZYŃSKI (1865-1926)
Lot No.28
Pejzaż
olej, płótno dublowane; 65 x 58 cm;
sygn. p. d.: Adam Pełczyński / … (? - słabo czytelnie).
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Gerard WOLFF (1882-1962)
Lot No.30
Pejzaż z cyprysami, 1924
akwarela, papier; 51 x 73 cm;
sygn. i dat. l. d.: G. Wolff 1924
estymacja: 1 300 - 1 400 zł
estymacja: 1 300 - 1 400 zł
Stanisław ŻARNECKI (1877-1956)
Lot No.33
Błonie podkrakowskie, 1919
olej, tektura; 19 x 25 cm;
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)
Lot No.34
Chaty w śniegu, 1929
olej, tektura; 25 x 31 cm;
sygn. i dat. p. d.: Stanisław Czajkowski / 1929
estymacja: 5 300 - 6 000 zł
estymacja: 5 300 - 6 000 zł
8 500 zł
Stefan JUST (1905-1977)
Lot No.35
Pejzaż z mostem, 1975
olej, płótno; 64 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: S. Just / 75
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
1 800 zł
Zefiryn ĆWIKLIŃSKI (1871-1930)
Lot No.38
Zachód słońca
olej, płótno; 105,5 x 90,5 cm.
Według tradycji praca autorstwa Zefiryna Ćwiklińskiego.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.40
Krokusy
olej, płótno; 81 x 98 cm.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
10 000 zł
Henryka Lila PINKAS (1884-1965)
Lot No.43
Montmartre - Ulica na Montmartre w Paryżu, 1925
olej, płótno; 55 x 46 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
sygn., dat. i opisany l. d.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
3 300 zł
Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)
Lot No.45
Dwór w Krechowie, 1918
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 26,5 x 36,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana l. d.: Krechów 11/IX 1918 / Tadeusz Rybkowski.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
estymacja: 6 000 - 7 000 zł