Artysta nieokreślony, XX w.
Lot No.137
Goździki w porcelanowym dzbanie, ok. 1930 (?)
olej, płótno; 61 x 50 cm.
MARIUS-DENIS
Lot No.204
Matka Boska Orantka i Rosarium, 1956
drewno; wys. 60 cm; szer. 51,5 cm; głęb.10,5 cm;
sygn. z tyłu: MARIUS-DENIS / 16-6-56 oraz powyżej podpis.
Jacek YERKA (ur. 1952)
Lot No.301
Das Paradies
giclée, papier; 59,5 × 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. poniżej obrazu cienkopisem p. d.: Yerka; l. d.: 171/450.
Stanisław SZUKALSKI (1893-1987)
Lot No.303
Projekt do rzeźby "Dziedzic" z 1953 r.
druk cyfrowy; 57,5 x 43 cm (wymiar kompozycji);
sygn., dat. i opisany na obrazie: 1953--X- / projekt na / rzeźbę "Dziedzic" / Stanisław Szukalski;
Marta KOMOSA
Lot No.305
Doktor Żywago III, 2006
sucha igła, akwaforta, papier; 40 x 69 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisane u dołu.;
Stefania DRETLER-FLIN (1909-1994)
Lot No.307
Akwarium II
monotypia, papier; 15 x 22 cm, arkusz 22 x 30 cm;
sygn. u dołu ołówkiem p. d.: St. Dretler-Flin; l. d. tytuł.
Tadeusz ŻUROWSKI (1908-1985)
Lot No.309
Exlibris - Środowisko kombatantów AK "Gustaw-Harnaś” - z okazji 40 rocznicy wybuchu powstania warszawskiego
linoryt, bibułka, papier-8 egzemplarzy; offset, papier -7 arkuszy; 11,3 x 33,3 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i dat. p. d.; l. d. nakład.
Artysta nieokreślony
Lot No.311
Gdy palę rumienie się
węgiel, gwasz, papier; 49 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. nieczytelna
sygn. p. d. nieczytelna
Andrzej JAŁOWIŃSKI (1941-2008)
Lot No.313
Akt leżącej kobiety, 2002
tusz, akwarela, karton; 30 x 42 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jałowiński / X. 2002.
Lot No.315
Kobieta i oni, 2002
tusz, akwarela, karton; 42 x 30 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jałowiński /X. 2002.
Lot No.
602
Karafka - Wesoły kelner
głowa mężczyzny stanowi korek naczynia;
ceramika, farby naszkliwne; 17 x 14 x 7,5 cm;
MIŚNIA NAŚLADOWNICTWO
Lot No.605
Solniczka z figurką dziecka
porcelana, farby naszkliwne - częściowo matowe, złocenia;
Nieustalona wytwórnia europejska - falsyfikat Miśni, XIX w.
Lot No.
609
Dzban z malowanymi kwiatami
glina toczona na kole, farby naszkliwne; 26 x 19 x 18 cm;
XX w.
XX w.
THOMAS IVORY BAVARIA
Lot No.613
Wazon zdobiony bukietami polnych kwiatów
porcelana o odcieniu kości słoniowej, druk podszkliwny, złocenie; 23 x 17 x 17 cm;
sygn. na spodzie: Thomas Ivory / Thomas / Bavaria / Germany.
KOBENHAVNS PORCELLAINS MALERI
Lot No.615
Półmisek zdobiony kwiatami róż
porcelana o odcieniu kości słoniowej, kalka, srebrzenie; 3 x 42,5 x 25,5 cm;
sygn. p. d.: Kobenhavns / Porcellains / Maleri;
Lot No.
617
Zestaw śniadaniowy dla 2 osób zdobiony deseniem kwiatowym
porcelana, druk podszkliwny, złocenie; 2 filiżanki: 6,5 x 9 x 7 cm, 2 spodeczki: średn. 12,5 cm, 2 talerzyki: 17,5 cm.
2 tercja XX w.
2 tercja XX w.
CAULDON
Lot No.619
Zestaw talerzy deserowych i noży do serów
ceramika, kobalt podszkliwny, metal;
w składzie: 6 talerzyków: średn. 19 cm; sygn. na spodzie: MEISSEN / CAULDON / ENGLAND;
2 poł. XX w.
2 poł. XX w.