Lot No.: 904
Komplet mebli do jadalni w stylu art déco
orzech, sosna, sklejka; stół - 79 x 120 x 84 cm; krzesła - 88,5 x 46 x 45 cm.
Europa Środkowa, lata 30. XX w.
estymacja: 2 900 - 3 400 zł
orzech, sosna, sklejka; stół - 79 x 120 x 84 cm (rozłożony 240 x 84 cm), krzesła - 88,5 x 46 x 45 cm.
Złożony z rozsuwanego stołu i 4 krzeseł, fornirowanych jasnym i wzorzystym orzechem. Stół z prostokątnym blatem o zaokrąglonych narożach, spod którego wysuwany dwuczęściowy wkład, dwukrotnie powiększający jego powierzchnię. Oskrzynienie stołu szerokie ścięte na narożach, pod którymi graniaste nogi umieszczone skośnie do boków. Krzesła z prostokątnymi oparciami lekko odchylonymi do tyłu i rozszerzonymi ku górze, a podciętymi u dołu, wypełnionymi trzema szczeblinkami, z tapicerowanymi poduszkami siedzeń o trapezoidalnym kształcie, wsparte na czterech nogach, przednich prostych, tylnych szablastych.